Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem szüntetik be a...

Miért nem szüntetik be a munkanélküli képzéseket?

Figyelt kérdés

Rentgeteg buta ember van, akik olyan szakra mennek tanulni, amivel mehetnek közmunkásnak. Pl andralogia, jogász, illetve az összes bölcsész, történész és hosszú a sor.


Az állam milliárdokat költ rá és amúgy sem tudnak vele mit csinálni. Utána meg fizeti nekik az állam a segélyt.


Megoldás: beszüntetni ezeket a karokat és nem képzünk olyanokat, akik az államon élősködnek+ megmarad sok milliárd, amit lehet költeni a normális karokra meg a jó szakmákra , illetve ha nem lehetne ilyen karokra jelentkezni, akkor az emberek tanulnának valami hasznosat és nem azon hisztiznének hogy én már egyetem mellett kaptam melót és hetin20 óra melóval többet keresek mint a minimálbér, ők meg már végeztek, de semmi melójuk.


2014. júl. 12. 17:40
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
91%

'Tulajdonképpen most van valami kérdésed is, vagy csak bólogató kiskutyákat keresel a tézisedhez, miszerint a humán szakok többsége kukába való, és a reál a király?'


Saját véleményem röviden: mindkettőre szükség van, csak az oktatási rendszert kéne megjavítani. Olyan nincs, hogy egyik fajta marad örökkön-örökké, a másikat pedig eltöröljük még a Föld színéről is, nehogy nyoma maradjon, mert úgy gondoljuk, rá már soha nem lesz szükség. Érdekes, hogy régen-Monarchia, Horthy-kormányzat- egyformán jól tudták ezeket kezelni és úgy tekintettek rájuk, hogy kellenek a társadalomnak.

2014. júl. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
0%

"Régen rossz, ha szerinted a reál-beállítottságú képzések csak a mérnöki szakokból állnak."


Tehát nem tudsz.

2014. júl. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
0%

"OK, Mr. Blamblam, ennyi erővel azt is írhattad volna, hogy szerezzen egy Walther P 38-ast és lője főbe magát."


Igen, a becsületes munka az öngyilkosság ekvivalense.... melyik dimenzióban is?

2014. júl. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
92%
pl. környezetmérnök :), agrármérnök :) -tessék
2014. júl. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
91%

'Igen, a becsületes munka az öngyilkosság ekvivalense.... melyik dimenzióban is?'


Jó, utolsó kérdésem ebben a témában: hogy jön ide a becsületes munka? Most már csak kérek egy kis felvilágosítást.

2014. júl. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
0%

"Jó, utolsó kérdésem ebben a témában: hogy jön ide a becsületes munka? Most már csak kérek egy kis felvilágosítást."


Azt mondod, mérnöknek nem vagy alkalmas. Azt mondod az összeszerelő munkára, ami véleményem szerint egy nem túl szellemileg megerőltető, viszont becsületes munka, hogy az egyenértékű egy skulóval a fejbe. Ezeket te írtad, ott vannak a válaszaidban. Erre mondom, hogy sanszos, hogy egy másik dimenzióban érsz.



"pl. környezetmérnök :), agrármérnök :) -tessék"



Te most csak találomra kiválasztottál két kevésbé keresett mérnöki diszciplínát. Az igazság a következő: ők ugyanúgy tanulnak matekot, meg fizikát-mechát, mint én tanultam. Ezen kívül pedig igaz, hogy nem versenyezhetnek az én klasszikus villamosmérnöki végzettségemmel, de 3x körözik le a BÁRMILYEN! bölcsészképzést.


Srácok, fogadjátok már el azt az egyszerű tényt, hogy a humán sohasem! versenyezhet a reállal. Mi keressük a nagy pénzeket, mi dolgozunk meg a bruttó nemzeti össztermékért, mi tartunk el benneteket. Megköszönni lehet, szájat nyitni, azt nem.


peace out

2014. júl. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
0%
*élsz
2014. júl. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
0%

"Azért költözök, mert nem szeretem Magyarországot. A politikát, az irígy embereket, fe legfőképp nem látom értelmét itt élni, szerintem Mo-nak nincs jövője. Északra azért megyek, mert imádom a tájat, a hideget a havat a nyelvet, a mentalitást meg hogy minden jobban működik. Remélem kielégítő volt a válaszom és mellesleg azok a csoporttársaim, akik itthon maradnak, ptt fognak dolgozni, ahol most dolgoznak ők is jó pénzért. Kezdő fizujuk 250-300 e ft."


Menj is. A pénz nagy úr, és te még fiatal vagy. Én sem vagyok éppen öreg, de én találtam itt magamnak megfelelő állást, a végzettségemmel nem volt nehéz. Ha fiatal lennék, most biztosan megpattannék nyugatra, egyetlen hatalmasnagy indok által vezérelve: a nyugat jobban él, mint mi. Mindenki jobban él odaát. Az utolsó takarító is, és a társadalom másik pólusa, véglete, a (több)diplomás is. Tehát ha nincs családod, magad vagy, és értelmes végzettség birtokában vagy, irány kifelé. Nagy-Britannia, Németország, akár az USA (ha nem félsz a jellegzetes hülyék társadalmától :) , de bármelyik Észak-európai ország játszik.


Kérdező, a legjobbakat kívánom neked, valószínűleg szakmabeliként. (bár nem tudom, milyen mérnök vagy pontosan...)

2014. júl. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
91%

'Azt mondod, mérnöknek nem vagy alkalmas. Azt mondod az összeszerelő munkára, ami véleményem szerint egy nem túl szellemileg megerőltető, viszont becsületes munka, hogy az egyenértékű egy skulóval a fejbe. Ezeket te írtad, ott vannak a válaszaidban. Erre mondom, hogy sanszos, hogy egy másik dimenzióban érsz.'


Inkább az a sanszos, hogy félreértettük egymást, úgyhogy nyugodt vagyok. Úgy értem, létjogosultságuk van azon képesítéseknek, amelyek a humán területek ismeretét követelik és olyan jellegű munkavégzésre tesznek alkalmassá, csak ezt nem szőttem a mondandómba, illetve nem mindenkiből lesz az általad elvégzett villamosmérnök vagy olyan foglalkozású, amihez igenis reáltárgyak ismerete szükséges.

2014. júl. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:

'Srácok, fogadjátok már el azt az egyszerű tényt, hogy a humán sohasem! versenyezhet a reállal. Mi keressük a nagy pénzeket, mi dolgozunk meg a bruttó nemzeti össztermékért, mi tartunk el benneteket. Megköszönni lehet, szájat nyitni, azt nem.'


Ehhez annyit fűznék csupán: a(z ésszel megfogalmazott) kritikát is el kell fogadni, erre általános iskolai osztályfőnököm tanított. A másik: miből gondolod, hogy humán nem versenyképes a reállal? Nem ajnározom egyiket sem, de úgy vélem, fej-fej mellett van mindkettő. Persze az már más kérdés, ha az illető nem boldogul azon a szakon, akkor, mi a nyavalyának ment oda.

2014. júl. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!