Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem szüntetik be a...

Miért nem szüntetik be a munkanélküli képzéseket?

Figyelt kérdés

Rentgeteg buta ember van, akik olyan szakra mennek tanulni, amivel mehetnek közmunkásnak. Pl andralogia, jogász, illetve az összes bölcsész, történész és hosszú a sor.


Az állam milliárdokat költ rá és amúgy sem tudnak vele mit csinálni. Utána meg fizeti nekik az állam a segélyt.


Megoldás: beszüntetni ezeket a karokat és nem képzünk olyanokat, akik az államon élősködnek+ megmarad sok milliárd, amit lehet költeni a normális karokra meg a jó szakmákra , illetve ha nem lehetne ilyen karokra jelentkezni, akkor az emberek tanulnának valami hasznosat és nem azon hisztiznének hogy én már egyetem mellett kaptam melót és hetin20 óra melóval többet keresek mint a minimálbér, ők meg már végeztek, de semmi melójuk.


2014. júl. 12. 17:40
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
Helyreig: ha nem boldogul és nem tudja a későbbiekben sem alkalmazni, akkor minek azt választotta.
2014. júl. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
41%

'Rentgeteg buta ember van, akik olyan szakra mennek tanulni, amivel mehetnek közmunkásnak. Pl andralogia, jogász, illetve az összes bölcsész, történész és hosszú a sor.'


A humán területet nem kéne ennyire leírni. Az a szép, hogy mindig vannak új kutatási eredmények, bővülnek az infók és ezek kialakítanak egy egységes szemléletet, bár ugyanez véleményem szerint a reál ágazatok esetén szintén érvényes, ha nem akkora mértékben.

Azt meg nem értem, miért véled hasztalannak a történész szakot, amit kiemeltél a többi közül. Így is eléggé túlmitizált a múltunk, ha nem lennének történészi kutatások, talán még most is a kurucos,marxista stb. beállítottságú tételeket fújnánk. Mikor Hahner tévhites köteteit szemügyre vettem, nagyot néztem, mennyi mindent ismerünk rosszul, pedig biztosan tudjuk. És mégis rosszul..

2014. júl. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
9%

"Azt meg nem értem, miért véled hasztalannak a történész szakot, amit kiemeltél a többi közül."


Ezt most elképzeltem: Tessék fiam, itt egy kis történelem, jó étvágyat!


Ami nem termel, az sose lesz olyan értékes, mint a többi, és ez nem csak humán szakokra érvényes, hanem földrajz, biosz, stb. szakokra, ezen felül néhány mérnöki képzésre, amiből párat már megemlítettek.


Az mind szép és jó, hogy te most tudod, hogy a mohácsi csatában nem 50 ló esett hanyatt, hanem 80, de mondd már meg, hogyan fogja ez előre vinni a világot.


Félre ne érts, az ő munkájukban is van érték, de nem kell meglepődni, ha történelem szakos diplomával egész Magyarország területén egy kézen meglehet számolni, aki nem tanárnak helyezkedik el, mert egyszerűen nem kell a kutyának se ez a papír. De ha a tanítás volt a cél, azért is versengened kell a többi szerencsétlennel.

2014. júl. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
Aha...Akkor csak a pék termel értéket mert a kenyeret hamm!,meg lehet enni?
2014. júl. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:

"Aha...Akkor csak a pék termel értéket mert a kenyeret hamm!,meg lehet enni?"


Hát előbb vinnék egy péket magammal egy lakatlan szigetre, mint egy festőt ;)

2014. júl. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

'Hát előbb vinnék egy péket magammal egy lakatlan szigetre, mint egy festőt ;)'


Nem kötözködésképp, de mit csinálnál, ha a péked nem tudna sütni, mert nincs hozzá alapanyag a szigeten? Úgy tudom, régen a parasztok a fák kérgét használták fel kenyérsütéshez és azzal laktak jól, de nem tudhatod, bírja-e a gyomrod a fakéreg-kenyeret. :)

2014. júl. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

Nem kötözködésképp, de mit csinálnál, ha a péked nem tudna sütni, mert nincs hozzá alapanyag a szigeten? Úgy tudom, régen a parasztok a fák kérgét használták fel kenyérsütéshez és azzal laktak jól, de nem tudhatod, bírja-e a gyomrod a fakéreg-kenyeret. :)


Biztos jobban, mint a festéket.

2014. júl. 15. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
0%

"Aha...Akkor csak a pék termel értéket mert a kenyeret hamm!,meg lehet enni?"


Nem, hanem én termelek hasznot villamosmérnökként a saját vállalkozásomban, és eltartom a péket, a tanárt, meg az összes bölcsészt az adómból, akik mind veszteségesen, vagy leginkább sehogysem dolgoznak.


Na most akkor milyen mélyre is csókolsz be nekem, haver?

2014. júl. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!