Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem szüntetik meg ezt a...

Miért nem szüntetik meg ezt a magázódást?

Figyelt kérdés
elegem van , 16 évesen magáznak , nem tudom hogy magázzam vagy tegezzem a fiatal huszonéveseket , mert volt egy 24 éves nő (szomszéd) tegeztem erre lekiabált hogy mi tyúkot őríztünk hogy ilyen jóban vagyunk , pedig ő tegezett. meg volt egy 27 éves pasi akit magáztam , és szólt hogy mennyinek nézel , 40-nek hogy magázni kell? És még sorolhatnám...

2014. dec. 3. 13:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
"10." Többször tapasztaltam én is hasonlót.Néha kicsit furán hangzik nekem is , de talán azért mert régebben a "csókolom" volt a megszokottabb .Úgy tűnik, hogy a változásokat nem könnyű előre megjósolni.:)
2014. dec. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
A 24 éves szomszédod bunkó. Ha tegez, tegezd te is. Ha elvárja, hogy magázd, akkor viszont neki is magáznia kell téged. Nem vagyok az a kötekedő típus, de az ilyen embereket annál inkább tegezném, minél inkább nem tetszik nekik. Ha meg megkérdezi megint, hogy tyúkot őriztetek-e, nyugodtan mondd neki: "Nem, valószínűleg csak te őrizted egyedül." Nem is értem, hogy lehet ilyen beképzelt. Én egyetemen tanítok, de nálunk az az általános, hogy tegeződünk a diákokkal, de ha néha gimnazisták tévednek ide, akkor velük is. És nem érzem úgy, hogy ettől kevésbé tisztelnénk egymást, viszont jóval közvetlenebbül és barátságosabban lehet kommunikálni. Bár nekem meg az a tapasztalatom inkább, hogy maguktól nem nagyon mernek tegezni, mindenkinek külön mondani kell (de néha még így is magáznak véletlenül). A 27 éves pasit meg szintén nyugodtan tegezd, főleg, ha kifejezetten azt kérte. Látod, hogy senkinek nem lehet a kedvére tenni. De amúgy tényleg jósnak kéne ahhoz lenni, hogy az ember tudja előre, hogy mit vár el a másik :) De akik azt hiszik, hogy a magázódáson múlik az, hogy mennyire tiszteljük a másikat, elég nagyot tévednek. Aki meg ilyeneken megsértődik, azoknak úgy kell. És azokat az embereket, akik görcsösen elvárják azt, hogy tiszteljék őket, valójában úgysem tiszteli senki, pont ezért.
2014. dec. 6. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!