Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az óta átállítást miért nem...

Az óta átállítást miért nem szüntetik meg?

Figyelt kérdés

Az egész csak egy csökevény a múltból.


A 21. században már semmi értelme neki.Másrészt, megzavarja az ember bioritmusát.



2017. márc. 25. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Még mindig jelentős mennyiségű villamos energia takarítható meg. És ugyan valóban kicsit megzavarja az emberek bioritmusát, de a nagy többség 2-3 nap alatt átáll és aztán pozitívum, hogy este egy órával később megy le a nap. Sok tevékenység esetében hasznos, ha nem sötétedik olyan korán.
2017. márc. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
70%
Az óraátállítást a nagy amerikai polihisztor, Benjamin Franklin találta ki a 18. században, hogy az emberek spóroljanak a gyertyákkal és az olajlámpákkal. Akkoriban a lámpaolaj és a gyertya drága dolgoknak számítottak, de mivel a világ, már nem volt olyan egyszerű, mint a középkorban, sok embernek kellettek sötétedés utáni világítóeszközök, például, hogy könyvelhesse az eladásait, ha mesterember volt, vagy sötétedés után még fonhasson a rokkával, ha a bedolgozóiparba anyagot termelő paraszt volt.
2017. márc. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Rengeteg pénzt takarítunk meg vele !!
2017. márc. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
Sok pénzt megtakarítunk. Én örülök, hogy este tovább van világos.
2017. márc. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Másrészt azért is jó az őszi óraátállítás, mert nem vaksötétbe kell menni dolgozni reggel. Tavasszal meg délután van világosabb. Az egész - logikusan - azért van, hogy az életünket világosba éljük le, ne pedig lámpafény mellett.
2017. márc. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 KecskeShajt újra! ***** válasza:
48%
Már rég meg kellett volna szüntetni, már éppen örülni kezdtem volna, hogy végre világosban indulok munkába, nem kell fáznom, erre most kelhetek korábban minden velejárójával együtt.
2017. márc. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
2017. márc. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%
A tavasz előretekerésnek van értelme, mert végre délután sokáig van világos. A délutáni napfény nekem nem a megtakarítás miatt fontos, hanem a jó közérzet miatt, és hogy több időt tölthetek a szabadban. Az őszi visszatekerés az, amit feleslegesnek tartok, én meglennék nélküle is. Bár Magyarország szempontjából szerintem a gmt+2 időzóna lenne a legjobb az óraátállítás megtartásával, mert az maximalizálná a leginkább a napfény kihasználását.
2017. márc. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!