Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor szüntetik már meg ezt a...

Mikor szüntetik már meg ezt a magázás dolgot?

Figyelt kérdés

Csak baj van vele.

1) Nem rég az egyik 15 éves ismerősömnek köszönt egy 4 év körüli kisgyerek csókolomot. 2)A fiatalok sokszor keverik a magázást a tegezéssel.

3)valakit a magázás, valakit pedig a tegezés zavarja


Sokkal egyszerűbb lenne ha mindenki tegeződne.



2017. nov. 8. 15:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%
Oszt kinek kéne megszüntetni?
2017. nov. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
A kormánynak
2017. nov. 8. 15:51
 3/26 anonim ***** válasza:
81%

"Sokkal egyszerűbb lenne ha mindenki tegeződne."


Az is ugyanolyan egyszerű lenne, ha mindenki magázódna. Amúgy én még várnék 10 évet legalább, hogy ezt megvitassam.

2017. nov. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
84%

"2)A fiatalok sokszor keverik a magázást a tegezéssel."


80 IQ alatt esetleg, de én sosem hallottam ilyet

2017. nov. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
93%

És ezt hogy gondolod?


2017. évi törvények,

§x. Mától tilos a magázás.


Vagy hogy gondolod? Ezt az embereknek kell kollektív megszüntetni, ha ezt akarják.

2017. nov. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
87%

Egy 4 éves gyereknek a 15 éves már felnőtt, azért köszönt neki csókolommal.

De nem szeretem, ha ismeretlenek letegeznek. Te sem szeretnél tegeződni egy kocsmatöltelékkel, ribivel vagy bűnözővel.

2017. nov. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
82%

Aki átlagosan művelt és anyanyelvi szinten beszéli a magyart, sz anyanyelvét, annak ez az égvilágon semmi gondot nem okoz.


Pont az (is) jó a magyar nyelvben, hogy annyiféle megszólítás van. Tegezés, magázás, önözés, tetszikezés, ezen belül is árnyalatok, mert tegezni sem egyféleképp lehet, pl. az apósomat tegezem (83 éves) de nem mondom neki azt, hogy "szevasz Sanyi!", hanem "szervusz Sanyi bácsi".


Vidéki rokonoknál (Szabolcs) is mehet a tegezés, csak akkor ott is illik hozzátenni, hogy Bátyja.


Magázni azt szoktuk (én nem nagyon mondom) akivel kicsit távolságot akarunk tartani, vagy el akarjuk hajtani: "mit akar itt maga?".


Önözni már udvariasabb. Csókolom, kezicsókolom, kend, kegyed vége - hossza nincs a lehetőségeknek.


És ez már egy egyszerűsödött megszólítási rendszer. mert a háború előtt ott volt a sokféle hivatali cím, tekintetes, nagyságos, kegyelmes, méltóságos és halálos sértés volt eltéveszteni a megfelelő címet.

2017. nov. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom én kifejezetten kínosnak érezném ha például a kórházban az orvost akit nem is ismerek Jó napot doktor úr helyett, szevaszzal köszönteném.
2017. nov. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 hollófernyiges ***** válasza:
87%
És ezt hogy: Azt mondom valakinek, hogy 'maga barom' és megbüntet a rendőr harmincezer forintra mert magázódtam?
2017. nov. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
54%
A mai világban valóban nem sok értelmét látom. Én még a szüleimet is magáztam ma meg már a gyerekek a nagy- meg dédszülőket is tegezik. Sőt az iskolában a tanárokat is. Nincs ennek már értelme.
2017. nov. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!