Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem szüntetik be ezt a...

Miért nem szüntetik be ezt a magázás-tegezés dolgot?

Figyelt kérdés
Csak a baj van belőle, haszna meg nincs.
2013. júl. 21. 19:28
 1/9 A kérdező kommentje:
Pl. konkrét életkori határok sincsenek megadva mikor lehet tegezni.
2013. júl. 21. 19:28
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Én is híve volnék valamilyen elfogadható megoldásnak. Sokan nagyon érzékenyek erre a dologra, ha nem a kedvük szerint szólítod őket.
2013. júl. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Mert ez nem olyan, amit hatalmilag be lehet tiltatni. Egyébként gazdagabb így a kommunikáció.
2013. júl. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Pietrosol ***** válasza:
81%

Szia!


Szüntetik?


A valóságot én alakítom, és már el is kezdtem. Ráadásul soha, semmiféle problémát nem okozott.

2013. júl. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem sem lehet ezt tollvonással megszüntetni. A nyelv amúgy is folyamatosan változik. Az én generációm közzül (40-es) is sokan jobban szeretik a tegezést, egyre kevesebbet használjuk a magázást.
2013. júl. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

Nem hinném, hogy itt van probléma.


Ránézésre eldönthető, hogy kit magáznál.

Én úgy szoktam, hogyha felnőtt, akkor először magázom, aztán ha neki ez nem jó, úgyis megkér, hogy tegezzem, én meg később ezt nem tévesztem szem elől.

Ebből még sosem volt gond.

2013. júl. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én kárpátalján élek, 30 éves vagyok. Az ukránoknál elég gyakran előfordul, hogy tegeznek. Pl. az orvosnál én magázom, ő tegez. Hivatalban magázódom, hivatalnok tegez. MEgállit a közlekedésisi rendőr, első mondata magázás, utána meg letegez. Ebbe az esetbe nagyon nem tetszik a tegeződés, pláne ha pénzt kovetel tőlem, felsőbbrendünek érzi magát, nem adja meg nekem a minimális tiszteletet.
2013. júl. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

Ez most mért gond én alkalmazkodom mindig ahhoz akivel beszélek. Ha szettné tegezem de amúgy magázok mindenkit.


Szerintem ez a tisztelet egyik alapvető pillére.

De ez csak az én véleményem.

2013. júl. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem meg pont, hogy tetszik. Tetszik, hogy van külön forma a távolság/tisztelet kifejezésére, és nem ugyanúgy beszélek a kisöcsémmel, mint az egyetemi tanárommal.
2013. júl. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!