Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha két személy közül az...

Ha két személy közül az egyiket magázom, a másikat tegezem, akkor hogyan kell többes számban beszélni velük?

Figyelt kérdés

Bocsi, lehet hogy értelmetlen a kérdés, de nem tudom máshogy átfogalmazni. :)

Pl. azt kell mondani, hogy gyertek, vagy azt hogy jöjjenek? Vagy gyere, és jöjjön? :D

Remélem érthető mire gondoltam. Köszi!



2013. máj. 25. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel. Ugyan nem tudom, hogy etikett szerint, hogyan, de valóságban azt figyeltem meg, hogy ilyenkor leginkább tegezés van.
2013. máj. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Ezen én is vagyok így.

Én úgy szoktam hogy gyertek és eközben a tegezett emberre nézek, aztán a magázottra:D

2013. máj. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Most nézem: ezen én is vagyok így. gondolkodtam hogy írjam, ezen én is gondolkodtam/ezzel én is így vagyok..bocsi:D
2013. máj. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Legtöbbször úgy oldom meg, hogy vagy arra nézek, akit tegezek, és akkor tegezve mondom, vagy egyértelműen arra, akit magázok, és akkor magázva. De amúgy a helyes válasz számomra is rejtély.
2013. máj. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem...

Ha az egyik magasabb rangú, akkor hozzá beszélek tegezve vagy magázva. Ha nincs rangkülönbség vagy alá-fölérendeltség köztük, akkor magázódni szoktam, hogy ne érezze kirekesztve magát egyik sem.

2013. máj. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, persze jöhetnek még! :)

Ezek szerint ez nem olyan egyértelmű. Azt hittem ezt rajtam kívül mindenki tudja, azért mertem csak itt megkérdezni. :) De akkor úgy néz ki nem vagyok egyedül ezzel a problémával. Amúgy az jó megoldás amit páran írtatok, hogy ha tegezve szólítom meg őket, akkor arra a személyre nézek, akit tényleg tegezek, utána a másikra. Eddig mindig próbáltam kikerülni az ilyen helyzeteket, valahogy máshogy fogalmaztam, csak olyan rossz volt már, hogy nem tudom értelmesen kifejezni magam :D

Köszi még egyszer!

2013. máj. 28. 11:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!