Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Önözésből tegeződés?

Önözésből tegeződés?

Figyelt kérdés

Autósiskolában oktatóm felajánlotta hogy tegeződjünk, számomra viszont állandó jelleggel nehézséget okozott a hirtelen váltás, egy bizonyos kor felett kifejezetten egyszerűbb nekem ha magáznom/önöznöm kell az illetőt. Az oktatóm nő, pontos korát nem tudom de már unokái vannak, éppen ezért nem tudom mi lenne vele az a határ amivel még nem csap át túlzottan is barátira az egész, illetve nem akarom megsérteni sem hogy lemagázom ha egyszer felajánlotta a tegeződést.

Köszönésnek és elköszönésnek is egyszerűen maradjon a "Szia!"? A "Viszlát!" már inkább a magázódásba/önözésbe esne vagy az még belefér?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. júl. 10. 13:34
 1/2 anonim ***** válasza:
56%

Ha felajánlotta, de te először ide kiírod, akkor már késő. Helyben kell dönteni, nem másnap. Akárki is ajánlja fel, a tegeződés egy bizalmasabb viszonyt jelent és egy autósiskola-oktató ill. tanuló viszonya nem az. Pár hét-hónap után lehet, hogy sose fogod többé látni.

A "szia" köszönés a tegeződők köszönése. Akik madázódnak, azok Jó napot-Viszlát-ot köszönnek.

2013. júl. 11. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyetértek az első válaszadóval. A "szia" pedig tökéletes elköszönésnek, de mondhatod napszaktól függően azt is, hogy "Szép estét/További szép napot Neked!" Mindenképpen tegeződve, mert ő fogja esetleg kínosan érezni magát, hogy Rád erőltette a tegeződést.
2013. júl. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!