Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tegeződés? Kinek mikor hogy?

Tegeződés? Kinek mikor hogy?

Figyelt kérdés

Fogorvos: kb 28 F , én: 23 L

Kinek kell kezdeményezni a tegeződést? Vagy ez már tegeződés?

Nyilván mind a ketten fiatalok vagyunk, kis korkülönbséggel, köszönésnél Jó napot/reggelt-et mondunk, aztán többször tegezett már a kezelés közben, majd elköszönésnél megint magázott.


2013. ápr. 14. 21:48
 1/6 A kérdező kommentje:
Majd a rendelő előtt, civilben láttam- Sziát köszöntem. Bunkóság volt?
2013. ápr. 14. 21:49
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát milyen fejet vágott?Ő biztos nem foglalkozott ezzel ennyit mint te.És ha már tegezett akkor mér ne tegezhetnéd te is..Én bementem nemrég egy orvoshoz láttam hogy fiatal csaj mondom szia ő elég érdekes fejet vág mondja jónapot én meg mondom hogy vagyis jónapot igen..:D
2013. ápr. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
37%
Én ilyen helyeken, mint orvos, hivatal, posta mindig jónapotozok, akkor is, ha velem kb. egykorú van. Szeretem a magázást, vagy inkább nem mindenkivel szeretek tegeződni. Óvónő vagyok, 25 éves, és az pl. zavar, amikor a 15-16 éves nagytesó jön a gyerekért és Hellózik. De ez van, manapság nagy divat tegeződni ha kell, ha nem. :)
2013. ápr. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek merev szabályok. Ha viszont szeretnéd az egyik fajtáját, kérdezz rá, vagy finoman utalj arra, te melyiket választottad. Kevés figyelemmel és egyértelmű de udvarias jelzéssel mindent lehet, értelmes ember ilyenen még nem sértődött meg.

Konkrétan, ha szívesebben tegeződnél, kérdezd meg következő alkalommal.

2013. ápr. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mivel az orvos van a betegért, ezért az orvosnak kell felajánlani a tegeződést még akkor is, ha egyidősek.
2013. ápr. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Protokoll szerint a hölgy ajánlja fel az úrnak, hogy tegezze. Ha az úr elfogadja, akkor neki illik kölcsönösséget felajánlani.

De ez egy régi szabály, ma nagyjából az illik, amit két fél közül mindkettő elfogadhatónak tart.

Amúgy meg: [link]

2013. máj. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!