Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyesek szerint miért lenne...

Egyesek szerint miért lenne olyan rossz, ha Magyarország nem a Nyugathoz, (tehát, EU, USA), hanem a Kelethez (tehát Oroszország, Kína) tartozna?

Figyelt kérdés

Ahogy én látom, a mostani nyugati világrendben nincs remény. Mindenki szellemi munkát akar, egyre nagyobb a dekadencia, túlköltekezés, egymás lenézése. Az országok jóformán semmit sem termelnek maguknak, ritka az olyan fiatal, aki a lengedező búzamezőkön vagy a berregő gépek között képzeli el a jövőjét.



Keleten azonban máshogy van.


Keleten még emlékeznek arra, mit jelent embernek lenni, mint jelent társadalomban élni, mint jelent a tudomány, a fejlődés, az élet, és a munkásosztály.


Akár Oroszországban, akár Kínában, akár a kissé különc, de azért pozitív vonásokat mutató Észak-Koreában egy olyan társadalmat lehet felfedezni, ahol mindenki valamilyen mértékben a munkásosztály tagja és ezen kultúrával azonosul. Az emberek szívesen tartanak tyúkokat, fúrnak-faragnak, szerelnek villanyt és autót, oldanak meg mindent önerőből. A nyugati emberek finnyásak és nyafogósok. Irreális elképzeléseik vannak a világról és sznobok. A keletiek tudják mit jelent embernek lenni, mit jelent a munka, a hűség a családhoz és a barátokhoz, a szórakozás, az életvitel. Keleten simán jól érzi magát pár ember, ha a gyári műszak után beszélgetnek, hahotáznak, játszanak a panelház mögött vodkával és sörrel a kezükben, miközben az elemes rádióból szól a zene. A Nyugati sznobok ezt lenézik, nekik csak a menő klubbok a jók, ahol 1600 Ft egy koktél.


A keleti emberek a természet és a technika mesterei, ahol cselekednek ott búza nő és erőmű épül. A mai nyugatiak konzumidióták, akik ahol "cselekednek" ott pláza ürül és Iphone boltos örül.


Kérdezz meg egy hollandot, meg egy oroszt, hogy szerelje meg a motort vagy a villanykapcsolót. A holland valszeg hozzá se tud kezdeni, ha meg még nagyobb nyúlbéla, akkor elkezd pampogni, hogy ezt szakemberre kell bízni, az orosz akár részegen is megcsinálja!



Nekünk, magyaroknak Keleten a helyünk, a hasonszőrű népek között, az oroszok, kínaiak között, nem a dekadens Nyugaton a puhány nyúlbélák között!



2017. júl. 10. 21:55
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:

"Pont hogy ezek a munkák fognak megszűnni amiket felhoztál.


A mezőkön önjáró gépek takarítanak be, vetnek, permeteznek, öntöznek stb (már most is van ilyen)

Az elektromos autókon nincs mit javítani.(persze van...de az ennél bonyolultabb)

Pénztáros , takarító , biztonságiőr, sofőr , Kőműves , stb stb

Ezek mind elfognak tűnni a közel jövőben."


Ja, aztán az első áramszünet vagy az első csapat buckalakó hazavágja a termelést :D

Elektromos autón nincs mit javítani? Érdekes, nem úgy látom mintha benzines autó már csak mutatóba lenne...lehet mégse akkora királyság?

Az önvezető jármű is csodás ötlet volt, a francia 296-os Airbusról én is hallottam :D egy fenyőerdő kellős közepén akart leszállni, felülbírálva a pilóta döntését, merthogy ő aztat jobban tudja :DDD ha be is vezetik ezt a baromságot, napi rendszerességgel láthatunk majd kigyulladt roncsokat az utak mellé, mert a nagyokos automatizált autó ott akart befordulni, ahol nincs is út, és a sofőr képtelen átvenni az irányítást...

Pénztárosrobot, takarítórobot, biztonságiőr robot, sofőrrobot, kőművesrobot :DDDDDD egyre jobb. Kicsit túl sok volt neked az Emlékmás.

Ha komolyan gondoltad ezt a sok sületlenséget, akkor nálad óriási bajok vannak a fejedben. Véletlen nem te vagy a Wartburgos csávó?


Azt már csak zárójelben kérdezem meg, hogy ennyi robotmasinához honnan a francból vennéd az energiát, és mi a szándékod a több millió munkáját vesztett emberrel, de gyanítom erre se kapok választ.

2018. jan. 15. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:

"Ja, aztán az első áramszünet vagy az első csapat buckalakó hazavágja a termelést :D "


Az ember részéről pedig az első megbetegedés és huligánok okozta károk/verekedés.


"Az önvezető jármű is csodás ötlet volt"


Még most is az. A repülőutak határozottan nagy %-a most is automatizált. Emberi jelenlét csak a fel- és leszállásnál kell. Autóknál pedig pl.: a google önjárója körbeutazta az egész világot, de egyetlen egy balesetben sem volt része. Mikor arról beszélünk, hogy "jövő", akkor nem a napjainkban felmerülő gondokra kellene asszociálni.


"Pénztárosrobot,"


Már dolgoznak olyan "kapun", ahol áttolod kipakolás nélkül a kosaradat, az pedig a termékeken lévő chippek jelzése alapján meghatározza az áru árát, mennyiségét stb. stb.


"takarítórobot,"


Ha nem tudják automatizálni, akkor megkerülik a dolgot. Azt hiszem pont itt Magyarországon dolgoznak olyan lakkon, amivel ha bekenjük a padlót, akkor baktériumölő, sterilizáló hatást nyújt. (Mint pl. ahogy a favágódeszka is megtartja egy ideig a saját enzimjeit, amivel kinyírja a bacikat)

Nyilván ez még nem egy takarítórobot, de a húsvér takarítók szükségessége akkor is fokozatosan csökkenni fog. A felhőkarcolók ablakpucolóit is lassan automatizálják.


"biztonságiőr robot"


Hmmm, ennek én sem látom realitását. Szerintem maradnak a szenzoroknál, kameráknál, okos kapuknál stb.


"sofőrrobot"


Az önjáró autóval szerintem már túltárgyaltuk.


"kőművesrobot"


Már megépítették és ki is próbálták a prototípusát annak a gépnek, ami 3D technológiával felépített egy egész lakást. Tegyél rá néhány kart, és akkor téglákat is fog tudni pakolni. Az automatizálás nem azt jelenti, hogy egy munka minden mozzanatát elvégzi, hanem hogy gyorsan megoldja a monoton munkálatokat és csökkenti az emberi jelenlét, ezzel együtt az időigényesség mértékét.

2018. jan. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:

'Már megépítették és ki is próbálták a prototípusát annak a gépnek, ami 3D technológiával felépített egy egész lakást.'


Ez a technológia egyszer majd jól jön az orvostudománynak, csak terjedjen el kellőképpen.

2018. jan. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:

"Az ember részéről pedig az első megbetegedés és huligánok okozta károk/verekedés."


Oké, ha az ember lebetegszik, felőlem átveheti a munkáját a robot. Annak viszont semmi értelme hogy beállítunk egy robotot, fizetést nem adunk neki, a munkást meg kivágjuk a francba, menjen koldulni vagy dögöljön meg, mindegy nekünk.

Azt tudom, hogy létezik robotpilóta már a repülőkben, viszont ezt nem véletlenül csak jó magasan merik használni, ahol már semminek nem megy neki a gép...a földön öngyilkosság volna az automatikára bízni X ember életét, legyen az önvezető autó, repülő, vagy bármi más. Majd a gép jobban tudja, mindent megcsinál helyettünk és gondolkodik is...csak ha ilyen okos az a gép, mi a garancia rá, hogy nem kezdi el egyszercsak unni az emberi uralmat, és öldösi le szándékosan az embereket?

Szóval ezt a jövővilág future fuckballz dolgot hagyjuk meg a mozivászon, sztárvársz világának, ne akarjunk rábízni egy komplett civilizációt.

2018. jan. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:

"Szóval ezt a jövővilág future fuckballz dolgot hagyjuk meg a mozivászon, sztárvársz világának, ne akarjunk rábízni egy komplett civilizációt."


Vicces ez a "hagyjuk meg a sztárvársznak" dolog, miközben pont te voltál az, aki robot lázadást vizionált pár sorral feljebb :D


"Annak viszont semmi értelme hogy beállítunk egy robotot, fizetést nem adunk neki, a munkást meg kivágjuk a francba, menjen koldulni vagy dögöljön meg, mindegy nekünk"


Ez nem így működik gazdaságilag. Munkanélküliséget látsz következményül (rövid távon mindig az lesz), de az nem állandó. Az ipari forradalmak idején is voltak radikális mozgalmak, amik olyan munkanélküliekből állt, akik szétverték a szövőgépet és a különböző gőzgépeket. Aztán mégis itt vagyunk.


Már egy ideje téma, hogy a különböző munkagépekre egy új, igencsak magas adót vessenek ki, ezzel lassítva le a folyamatot és szerezve tőkét az átállásra.

Ez egyrészt.


Másrészt a vállalatoknak sem érdekük, hogy az embereknek ne legyen munkahelyük (jobban mondva jövedelmük). Az első nagy gazdasági világválság Roosevelt féle intézkedéscsomag is azon alapult, hogy ha stagnál a gazdaság, akkor ne visszafogjuk a költségeket, hanem pumpáljuk a megrendeléseket, amik munkát, jövedelmet adnak az embereknek és keringést a gazdaságnak stb.


Az embereknek mindenképpen biztosítani fognak elegendő jövedelmet, hogy a vállalatok is tudjanak eladni.


Vagy az az utópisztikus állapot lesz, hogy a gépek csinálnak mindent, az embereknek meg alanyi jogon jár a hámozott szőlő....de ez annyira az emberi természet ellen vall, én sem hiszem.

2018. jan. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:

Így van, ezért írom, hogy a future fuckballz világot hagyjuk meg a szájenszfiksönnek. Lehet belőle sztárvárz is, de lehet Terminátor 2 is, vagy anarchiaközeli cyberpunk világ is...


Volt géprombolás anno is, így van, akkoriban viszont még ugyanúgy kellett ember a gép mellé. Ha fullosan mindent automatizálnál, akkor meg lenne több millió munkanélkülid, és egy nem túl biztos alapokon nyugvó önellátó iparod. Az embereknek nem volna munkájuk, fizetésük, tehát termelhetsz te akármit, nem lesz, aki megvegye. Éhséglázadásokkal viszont napi szinten számolni lehet majd, hackertámadásokkal ugyanúgy, hiába fejleszted ki a "tökéletes" szoftvervédelmet, heteken belül feltörik.


A vállalatok kutyába se veszik az emberek életét. Nézd meg idehaza. Az éhbérért güriző melósnak gombokkal kiszúrják a szemét, holott ő értéket állít elő, a hájas seggű főnök meg ötször annyit visz haza csak azzal, hogy pasziánszozik az irodában, telefonálgat, és időnként bszogatja a munkásokat. Nekik a profit a lényeg, minél több. Emberi tényezőt, érzelmeket nem lehet készpénzre váltani, tehát az számukra nem létezik.

Roosevelt-tel kapcsolatban van igazad, csak azt felejted el, hogy a világválságot is ők, amerikaiak "kezdték" anno, szóval az volt a minimum, hogy helyre is hozzák. A mostani válság is tőlük jött, és speciel mái napig benne vagyunk, én legalábbis nem úgy látom, hogy itt Orbánisztánban úgy dübörögne a jólét és a gazdaság. Korrupcióügyileg viszont tényleg jobban teljesítünk, kétség se fér hozzá.


Ebben már csak azért se hiszek, hogy majd az embernek alanyi jogon fog járni minden, ha mindenütt robotok lesznek, mert ezt egyszer már egy bizonyos Jozef Visszarionovics Dzsugasvili (Sztálin bátyó) már kitalálta az ő tömérdek sok okos eszével, és a következményeit mái napig nyögi a világ. Hát kérem, megmondta ő is, milliók halála az statisztika...

2018. jan. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:

"Roosevelt-tel kapcsolatban van igazad, csak azt felejted el, hogy a világválságot is ők, amerikaiak "kezdték" anno, szóval az volt a minimum, hogy helyre is hozzák."


Egyrészt azzal hozták létre a válságot, hogy túlságosan is a piacra hagyták a saját működését, másrészt pedig miért nekik kellett volna helyrehozni? Nyilván így is megcsinálják, de alapvetően azért lett világvezető gazdasági centrum, mert a világ összes többi része hallgatólagosan hozzájárult. Speciel azért az egy dologért nem tudok hibáztatni senkit, hogy túl sikeres. Az már más kérdés, hogyan lett az.


"Ebben már csak azért se hiszek, hogy majd az embernek alanyi jogon fog járni minden, ha mindenütt robotok lesznek, mert ezt egyszer már egy bizonyos Jozef Visszarionovics Dzsugasvili (Sztálin bátyó) már kitalálta az ő tömérdek sok okos eszével, és a következményeit mái napig nyögi a világ."


Egészen más a Sztálini elosztási rendszer és az amiről mi beszélünk. Teljesen más alapokon nyugszik a kettő.


"Ha fullosan mindent automatizálnál, akkor meg lenne több millió munkanélkülid, és egy nem túl biztos alapokon nyugvó önellátó iparod. Az embereknek nem volna munkájuk, fizetésük, tehát termelhetsz te akármit, nem lesz, aki megvegye"


Épp ezért nem fog ez bekövetkezni úgy, ahogy azt te leírod. Egyáltalán elolvastad az előző hozzászólásomat? Ugyanerre hivatkoztam.

2018. jan. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:

Valóban azzal hozták létre a válságot, hogy nem volt piacszabályozás, de a túltermelésnek is jelentős szerepe volt benne. A piacszabályozás hiánya mellesleg simán a pénzéhségre, dollárközpontúságra vezethető vissza. Manapság is egyre kevésbé van szabályozva a piac, a neoliberalizmus, globalizmus jegyében ugye, mert vagyon előtt nincs zárt ajtó. Most kivételesen nem a túltermelés okozott válságot, hanem a rengeteg behajthatatlan hitel, de végső soron mindkettő ugyanannak a kutyának a kölyke: a konzumidiotizmusé. Robotokra bízni ezt az egész hóbelevancot irtózatos gazdasági válságot idézne elő, mert az automaták még annyira se szabályoznák a piacot, mint 29-ben az amerikaiak.

És hogy miért nekik kellett volna helyrehozni? Ők csinálták az egészet, úgyhogy ez a minimum.

A mai vadkapitalizmus úgy próbál működni,hogy új nadrág vásárlása helyett agyonfoltozgatják a szanaszét szakadt, régi gatyát. Jajj ott egy lyuk, oda egy foltot, jajj ott egy másik, oda is egyet, meg oda is meg oda is...aztán ha elfogy a folt, nem maradt más, mint leszedni a régi lyukakról őket, hátha időközben begyógyult a nadrágon a lyuk...


Én elhiszem, hogy az alapok mások, a lényeg az, hogy menet közben mi lesz belőle, mi a végeredmény. Momentán nincs vagonírozás meg agyonlövetés, helyette pénzügyi függésbe kerülsz, az állambácsi elszedi mindenedet, és mehetsz az utcára egyszál fogtömésben. A többit elintézi az éhség vagy a téli fagyok, így még lelkifurkájuk se lesz. A full automatizálás ennek a leggyorsabb formája lenne. És semmi garancia nincs abban, hogy nem ez fog bekövetkezni.

2018. jan. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:

"Valóban azzal hozták létre a válságot, hogy nem volt piacszabályozás, de a túltermelésnek is jelentős szerepe volt benne."


Nem "is", hanem következésképpen. Az alulszabályozottság teremtette meg a túltermelést.


"A piacszabályozás hiánya mellesleg simán a pénzéhségre, dollárközpontúságra vezethető vissza."


Napjainkban talán, de akkor még teljesen ideológiai alapon nem szabályozták a piacot, ahogy ideológiai alapon szabályozták túl a sajátjukat a komcsik.


"Robotokra bízni ezt az egész hóbelevancot irtózatos gazdasági válságot idézne elő, mert az automaták még annyira se szabályoznák a piacot, mint 29-ben az amerikaiak. "


De a piacszabályozást az utópisztikus modellekben nem is a gépek végeznék el, hanem a gazdasági séma rajtuk alapulna. Egészen más a kettő tartalmi jelentése.


"helyette pénzügyi függésbe kerülsz, az állambácsi elszedi mindenedet, és mehetsz az utcára egyszál fogtömésben."


Ideje lenne eldönteni, hogy az állam most mennyire van benne a gazdasági folyamatokban. Az amerikai modellben állambácsi elég sokat hagy az emberek tárcájában, míg egy skandináv állam pedig több mint a kétharmadát szedi el. Mindkét féle rendszer köszöni szépen jól van.


Pénzügyi függést pedig elsősorban a pénzügyi analfabetizmus okoz. Valaki még a legjobb hitelajánlattal is seggberúgja magát lásd.: diákhitel, ami minden hitelnél kedvezőbb kamatozású, törlesztésű, rugalmasan szüneteltethető és előtörleszthető a tőkéje....mégis mennyien csúsztak meg rajta csak azért, mert lusták voltak (vagy valami másért nem értették meg) megismerni a törlesztés lényegét.


"És semmi garancia nincs abban, hogy nem ez fog bekövetkezni."


Aha, de a valószínűsége közel sem tendál az 1-hez.


" Manapság is egyre kevésbé van szabályozva a piac"


Amúgy erre egyáltalán tudsz példát mondani?

2018. jan. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:

"Nem "is", hanem következésképpen. Az alulszabályozottság teremtette meg a túltermelést."


A túltermelést az teremtette meg, hogy az árak nőttek,a fizetések nem, így nem tudtak az emberek vásárolni. Ármaximáló rendelet persze azóta sincs, mert az a Sátán műve lenne ugye (bezzeg a kaszás terminátorok azok nem), nem véletlen robbant ki megint egy válság a piacszabályozás ellenére.


"Napjainkban talán, de akkor még teljesen ideológiai alapon nem szabályozták a piacot"


Tökmindegy, milyen módon szabályozzák a piacot, ha nem működőképes a rendszer.


"De a piacszabályozást az utópisztikus modellekben nem is a gépek végeznék el, hanem a gazdasági séma rajtuk alapulna."


Mármint? Egy robot szükségletei szerint szabnád testre az emberközpontú piacot?


"Ideje lenne eldönteni, hogy az állam most mennyire van benne a gazdasági folyamatokban. Az amerikai modellben állambácsi elég sokat hagy az emberek tárcájában, míg egy skandináv állam pedig több mint a kétharmadát szedi el. Mindkét féle rendszer köszöni szépen jól van."


Expanzióval. Csapolható erőforrásokkal. És mit gondolsz, ezt meddig lehet így fenntartani?


"Aha, de a valószínűsége közel sem tendál az 1-hez."


Ez még mindig nem elég ahhoz, hogy emberek milliárdjait ki lehetne váltani gépekkel.


"Amúgy erre egyáltalán tudsz példát mondani?"


2008-cas válság, ami mái napig tart. Ha annyira komolyan vették volna a piacszabályozást, csírájában el tudták volna fojtani az egész hitelválságot. Nem történt meg. Innentől fogva a szabályozás megintcsak nem az embereknek jó.

2018. jan. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!