Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kedves jobbikosok, nem érzitek...

Kedves jobbikosok, nem érzitek, hogy ez azért már sok?

Figyelt kérdés

Rendszeresen panaszkodtok a GYK fórumon, hogy nem értitek, miért fasisztáznak/náciznak titeket, hiszen ti tágra nyílt szem, angyali, éteri lények vagytok, akikez csak a nagy kezdőbetűs Magyarság érdekel.

Na, bejutott a pártotok segítségével egy Zagyva Gyula nevű jóember. Ez a fazon konkrétan a legalja proli pesti talponállók stílusában azt mondta egy képviselőtársának, aki rászólt, hogy egy vitanapon arról kéne vitázni, ami a téma, nem pedig arról, ami eszébe jut, hogy " ezt majd a folyosón megbeszélik" és elég egyértelmű volt, hogy beszélgetés alatt azt érti, hogy lerúgja a fejét vasalt bakanccsal. Erről kérdés is lett, mire a helyi jobbikosok 99.99 százaléka lelkesen csápolt, hogy "demegmondta, demegmondta".

Most ha jól értem, szerintetek, ha valaki nem tartja be az elvárt normát, és még nagy is a pofája, az oké? Mert ha igen, rendben van, csak akkor nem akarok többet "deviáns cigányokról" olvasni, mert ez is ugyanaz.


2010. máj. 19. 16:26
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
40%

Mondj kérlek példát, kedves 19:49-es!

Ne érts félre! Egyet értek veled. Én is így érzek. De jó lenne példákat is "hallani". Az talán a többieknek is szemléletesebb lenne és talán egy-két Jobbikost is meggyőzne.

2010. máj. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kéne ezen lovagolni, a Fideszről meg az összes többi pártról sokkal több rosszat tudnék felhozni, mint a Jobbikról, és ez természetes is kmivel sokkal régebbi pártok. A Jobbik most jutott be először a parlamentbe, rengeteg képviselőjüknek bele kel ltanulnia az ottani rendbe, úgy ahogy az LMP-s képviselőknek is. Én úgy gondolom, hogy a Fidesz alapjában egy nem rossz, kifejezetten jó párt, csak nek kéne a úgy ugrálni ahogy az MSZP fütyül (Nemzetbiztonsági Hivatal) és sok más ügy, a Jobbiknak meg vissza kéne venni egy kicsit. A Jobbik jelenléte viszont egyben egy kis "pörgést" is ad a parlamentnek, nem hiszem, hogy nagyon hagynák, hogy elücsörögjön a többi pár semmit se csinálva. Ezért is jó a jelenléte.
2010. máj. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 anonim ***** válasza:

"elücsörögjön a többi pár semmit se csinálva. Ezért is jó a jelenléte."


Mert szted a Fidesz ücsörögni fog,és semmittevő lesz igaz?Van itt munka bőven az Országban,sztem meg nem fognak unatkozni!!Amit az Mszp elqrt arra még négy év is kevés lesz...

2010. máj. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:
64%

Egyet értek a 20:06-ossal.

Alapjában a Jobbikkal égbekiáltó problémám nincsen. Csak azzal, ahogy a képviselőik és az aktivistáik viselkednek.

2010. máj. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 anonim ***** válasza:
88%
Itt van a kérdező példája, ezek a megnyilvánulások. Én tényleg iszonyatosan magyarságtudatos ember vagyok, de szerintem ahogyan ezt ők csinálják csak elrettentik tőle az embereket. Tetszik minden amit mondanak, de az nem, ahogyan mondják.
2010. máj. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 anonim ***** válasza:
45%
Szívemből szóltál, testvér. :)
2010. máj. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 anonim ***** válasza:
Testvér, ez aranyos volt :):) Így még nem hívtak :):) 21/N :)
2010. máj. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 anonim ***** válasza:

Itt az látszik, h. sem a kérdező, sem a kommentelők nem informálódnak megfelelően az üggyel kapcsolatban. A jobbikellenes, túlzó és elferdített médiából informálódtok, és épp olyan csökönyösen fújjátok a magatok hülyeségét, mint a jobbik. Meg sem fordul a fejetekben, h. tényleg hibás volt a fidesz is. Ráadásul szerintem nem baj, ha valaki indulatosan, tüzesen beszél. Attól még nem akar senkit sem szétkaszabolni.

Az egész ügyet a média fújta fel, és szinte 180 fokkal elferdítve számolt be róla. A kedves fideszes képviselő valóban kiprovokálta a jobbikos reakciót.

De nem értem miért kell ebből ekkora ügyet csinálni.

(egy nem elvakult fidesz támogató)

2010. máj. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 anonim ***** válasza:

Azért az is érdekes, hogy sokkal több a Jobbik-ellenes médium, mint a Jobbik-párti. Azért érdemes lenne ezen elgondolkodni. És ez messze nem azért van, mert félnek attól, hogy a Jobbik elszámoltatná őket.


"Meg sem fordul a fejetekben, h. tényleg hibás volt a fidesz is."

Ebben tévedsz. Tudod, a FIDESZesek többsége beismeri ha téved és elismeri, ha a "pártjának" a tagjai rosszat tesznek. A Jobbikosok többsége erre nem képes.


"Ráadásul szerintem nem baj, ha valaki indulatosan, tüzesen beszél."

Az tényleg nem baj. Sőt! Időnként még jó is. Az viszont már baj, ha valaki abból csinál presztizskérdést, hogy mekkorát tud beszólni a másiknak és mennyire tudja megfélemlíteni.


"De nem értem miért kell ebből ekkora ügyet csinálni. "

Konkrétan ezt én sem. Erről az esetről én is csak innen tájékozódtam.

Szerintem, (nálam legalábbis) nem az a lényeg, hogy ott éppen ez a kedves ember mit csinált, hanem az, hogy, sajnos, ez náluk az általános.


Egy másik nem elvakult FIDESZes.

2010. máj. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 anonim ***** válasza:

Na pont erről beszélek. Ugyan nem áll szándékomban összeveszni egy másik fidesz támogatóval, de azért nem mehetek el ezek mellett szó nélkül.


"Azért az is érdekes, hogy sokkal több a Jobbik-ellenes médium, mint a Jobbik-párti. Azért érdemes lenne ezen elgondolkodni. És ez messze nem azért van, mert félnek attól, hogy a Jobbik elszámoltatná őket."


Ebben a kérdésben a jobbikkal értek egyet, de azt hiszem ebbe nem kellene belemenni, h. miért van kevesebb jobbikkal szimpatizáló médium. Ennek nem az az oka, h. a jobbik egy "csúnya párt". De ezt hagyjuk, mert erről volt már vita bőven.


"Tudod, a FIDESZesek többsége beismeri ha téved és elismeri, ha a "pártjának" a tagjai rosszat tesznek. A Jobbikosok többsége erre nem képes."


Ez is elvakultságot tükröz. Egyik párt sem szent. Ráadásul a jobbik beismeri, ha a tagjai tévednek.


"Az tényleg nem baj. Sőt! Időnként még jó is. Az viszont már baj, ha valaki abból csinál presztizskérdést, hogy mekkorát tud beszólni a másiknak és mennyire tudja megfélemlíteni."


Ez egyáltalán nem volt megfélemlítés. Könnyű volt ebbe az egy szerencsétlen mondatba belekapaszkodni a fidesznek, de ennyi. Mindenki nagyon jól tudja, h. a jobbikos képviselő nem arra gondolt, h. majd kint jól elveri a fideszes képviselőtársat, de könnyebb ferdíteni, a jobbikot szidni, és hülyének tettetni magunkat (h. nem értjük meg mit is értett az alatt a képviselő, h. "ezt majd kint megbeszéljük"). Szerintem még viszonylag higgadtan és kulturáltan is reagált a jobbikos képviselő, mert elkezdhetett volna bent is balhézni.


Én a fideszt támogatom maximálisan, de az ilyen félre/belemagyarázás mind a fidesz, mind a média részéről gyerekes, éretlen és mindenképpen szánalmas. Ez egyszerűen szándékos lejáratás, nem fair play.

2010. máj. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!