Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapesten miért ilyen MÉREGDR...

Budapesten miért ilyen MÉREGDRÁGÁK az árak?

Figyelt kérdés

Ha mázlim van akkor dupla annyiért tudok megenni valamit mint otthon. De általában kb háromszor annyiba kerülnek a dolgok. Itt most elsősorban az ételekre gondolok.


Otthon pl a pálinka a kocsmában 50 dinár (125 Ft), itt meg ha nagyon nagy mázlim van akkor sem fogok találni 4-500 forint alatti árakat.

A kávé otthon a kocsmában 60-80 dinár (150-200 Ft), de itt nem rég voltam egy bárban és 770 forintot kellett fizessek.

Otthon egy ebédért (leves + főétel) kb 300-350 dinárt kell fizessek (750-900 Ft) itt meg ugyanezért minimum 1300 forintot (ha olcsó heéyen vagyok).

Otthon a piacon egy kiló kecskecsöcsű zöld szőlő 120 dinár (300 Ft), itt meg 600 Ft a minimum, de nem ritka ha elkérnek 800-at is.


Miért ennyire méregdrága minden Budapesten (különösen az étkezés)?


Ennyire gazdag burzsujok a pestiek, hogy ezt mind kibírják fizetni? Ennyivel többet keresnek az emberek Budapesten mint a többi magyarországi városban (mert a többi magyarországi város árai is sokkal közelebb állnak az én városom áraihoz, mint a budapesti árakhoz)?



2016. szept. 21. 21:13
1 2 3
 21/27 kovpet ***** válasza:
100%
Tudom, off, de: az árak nem tudnak drágák vagy olcsók lenni. A termékek vagy szolgáltatások tudnak drágák vagy olcsók lenni, az árak magasak lehetnek vagy alacsonyak :)
2016. szept. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

lószart annyi... nem tudom hol fizetnek dínárban, de az élelmiszerárak pont hogy pesten a legolcsóbbak, mert sokkal szűkebb árszínvonalak is nagyobb vásárlóerővel fedhetők le


persze aki csak a spárt ismeri meg a tesco-t annak tökmindegy tényleg, hogy hol vásárol


kocsmában nem tudom mikor jártál utoljára 280 alatt sehol sem kapsz már 3 cent röviditalt sem, vagy ugyanennyiért egy pohár sört


sehol országszerte sehol... pesten is vannak olcsóbb kocsmák meg drágábbak is

sőt ami azt illeti a kommersz késdobálók még drágábbak is kicsit, mint a 4-es 6-os kocsmák

2016. szept. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Budapesten lassan nettó 250 ezer körül van az átlag fizetés hol van az a szerb életszínvonalhoz képest.
2016. szept. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

#15


A többi magyar városhoz is néztem.


#23


Nem olyan sokkal kevesebbek a fizetések Vajdaságban mint Magyarországon, csak azért tűnik kevesebbnek, mert szerbiai átlagba beleszámítsák a dél-szerbiai hegyekbe dugott putrikat is. Míg a budapesti átlagban benne vannak a vezérigazgatók tízmilliós fizetéseik is.


Egyébként meg ezt figyeljétek:

[link]

Az egész világon Budapesten a legdrágább a víz! (egyedül csak Koppenhágában drágább)

Mi a fene folyik itt? Nem Magyarország alatt található az egyik legnagyobb édesvíz lelőhely?


Ehhez képest hasonlítsuk össze a béreket is...

Luxemburgban hatszor nagyobb a minimálbér összege, mint Magyarországon.

Úgyhogy igenis aránytalanul drágábbak az árak...

2016. szept. 22. 19:00
 25/27 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező,ezeknek a nyomiknak úgysem tudod megmagyarázni!

Anyu-apu tartja el őket,fingjuk sincs a nagyvilágról!

2016. szept. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

[link]

Tessék itt feketén-fehéren megnézheted, hogy az egyes városokban milyenek az árak és nincsenek olyan nagy különbségek, mint ahogy te állítod, nyilván kicsit drágábbak a dolgok Budapesten, de nem túlzóan, nem is értem hogy lehetne ezt megoldani miközben az olyan cégek, mint a Tesco, Lidl stb nagyjából egységes árszabást alkalmaznak egy országon belül, meg rengeteg cég van mint a Family Frost ami az egész országban házhoz szállít azonos áron.

2016. szept. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

'Nem olyan sokkal kevesebbek a fizetések Vajdaságban mint Magyarországon, csak azért tűnik kevesebbnek, mert szerbiai átlagba beleszámítsák a dél-szerbiai hegyekbe dugott putrikat is. Míg a budapesti átlagban benne vannak a vezérigazgatók tízmilliós fizetéseik is.'


A szerbiai átlagban is benne vannak a szerb és belgrádi vezérigazgatók tízmilliós fizetései...

2016. szept. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!