Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapesten miért ilyen MÉREGDR...

Budapesten miért ilyen MÉREGDRÁGÁK az árak?

Figyelt kérdés

Ha mázlim van akkor dupla annyiért tudok megenni valamit mint otthon. De általában kb háromszor annyiba kerülnek a dolgok. Itt most elsősorban az ételekre gondolok.


Otthon pl a pálinka a kocsmában 50 dinár (125 Ft), itt meg ha nagyon nagy mázlim van akkor sem fogok találni 4-500 forint alatti árakat.

A kávé otthon a kocsmában 60-80 dinár (150-200 Ft), de itt nem rég voltam egy bárban és 770 forintot kellett fizessek.

Otthon egy ebédért (leves + főétel) kb 300-350 dinárt kell fizessek (750-900 Ft) itt meg ugyanezért minimum 1300 forintot (ha olcsó heéyen vagyok).

Otthon a piacon egy kiló kecskecsöcsű zöld szőlő 120 dinár (300 Ft), itt meg 600 Ft a minimum, de nem ritka ha elkérnek 800-at is.


Miért ennyire méregdrága minden Budapesten (különösen az étkezés)?


Ennyire gazdag burzsujok a pestiek, hogy ezt mind kibírják fizetni? Ennyivel többet keresnek az emberek Budapesten mint a többi magyarországi városban (mert a többi magyarországi város árai is sokkal közelebb állnak az én városom áraihoz, mint a budapesti árakhoz)?



2016. szept. 21. 21:13
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Ja, világos.

És hol vannak olcsóbb helyek Budapesten?

2016. szept. 22. 00:35
 12/27 anonim ***** válasza:
Kajára a legolcsóbbak a kínai étkezdék. Ha nem felkapott helyen van, olcsóbb főételből választva 800Ft-ból megvagy levessel együtt. Érdemes még az eldugottabb, külvárosi, ipari helyeken levő kifőzdéket figyelni. Azok a helyek, ahol többségében melósok járnak ebédelni, nagyon olcsók. Alkohol meg... kerüld a belvárost, a romkocsmák drágák, a puccosak méginkább. Boráros térrel szemben a Parlament irányában van egy nagyon olcsó kocsma. Bent még nem voltam, de kívülről láttam, hogy majdnem bolti áron van a szesz.
2016. szept. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Jaj, ugyan. Minden főváros drága, ne legyél már ilyen fukar. Belgrádba járok rendszeresen és pl. vannak dolgok, amik drágábbak, mint Budapesten, főleg a szórakozás. A kaja is néha többe jön ki, mint Pesten. Ez teljesen normális. Magyarországon eleve EU-s szabályzatok vonatkoznak a vendéglátói objektumokra is, tehát több az adó, több mindennek kell megfelelni, nagyobb a költség a fenntartásra is.
2016. szept. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

"Ennyivel többet keresnek az emberek Budapesten mint a többi magyarországi városban "


Meg is valaszoltad a sajat kerdesed.

2016. szept. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Most nem azért, de amúgy a pálinka meg hasonló kocsmában máshol is kb ennyi, kávé árát meg nem bárhoz kéne mérni, és rendes helyen Budapesten is egy menü 1000 forint alatt van bármilyen kifőzdében, kisebb kajáldában. És azt megkérdezném, hogy azt a valamilyen szőlőt itt is piacon nézted vagy egyáltalán megterem nálunk ez a fajta? És nem egy másik ország áraihoz kell mérni a főváros árait, hogy megtudd drága-e hanem az adott ország többi városához. És persze drágább Budapest, de azért nem aránytalanul.
2016. szept. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Ugorj át egyszer Amszterdamba. 1500ft egy presszókávé, 3000 egy sör. Dénárban is biztos sok. Aztán majd tapikolni fogsz a 600ftos sörnek, hogy milyen olcsó.
2016. szept. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Dunántúlon még magasabbak az árak, pedig a fizetések alacsonyabbak, mint Budapesten.
2016. szept. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Andizsuzsi ***** válasza:

"Dunántúlon még magasabbak az árak, pedig a fizetések alacsonyabbak, mint Budapesten."


Pont ezt akartam mondani. Pesten sokkal olcsóbb az élet, mint pl. Zalában.


Kérdező! A szerb bárokban mennyibe kerül a kávé? Mert egy magyar kocsmában pont 200 forintért tudsz kávét inni, egy menüztető helyen 900 forintért ebédet enni.

2016. szept. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

12-es


Csak nem a Jolly- ra gondolsz?

2016. szept. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%
Magasabb a fizetés??!! 500 ft-os órabért adnak Pesten is!
2016. szept. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!