Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbikosok! Vannak köztetek...

Jobbikosok! Vannak köztetek olyanok akiknek titkolnia kell, hogy a jobbik felé húz? Pl munkahelyen, iskolában, stb.

Figyelt kérdés

Nekem itt melóhelyen végülis titkolnom kell. A főnököm zsidó(származás vagy vallás alapján, nem tudom), illetve izrael kedvelő. Amúgy korrekt normális ember, kedvelem és tisztelem.


De nem tudom érne e negatív diszkrimináció vagy lenézés stb ha itt tudnák, hogy melyik pártot támogatom. Kollégáim közül is egyik pampogott már többször is, h "szavazzunk, csak ne a jobbikra", stb..


szerencsére a politika itt nem téma, tehát nem politizálunk igazán.


Félreértés ne essék, nem szégyenlem, hogy jobbikos vagyok, csak épp az emberek nagy része nem akarja ezt tolerálni.


Más is van így ezzel?


2010. ápr. 14. 10:44
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:

"a zsidózásos kommentjeidnek meg semmi értelme. én ezer meg ezer eszméletlenül vulgáris paraszt bunkó beszólást kaptam már fideszestől az oldalon. nem keveset. nem tagadom, hogy vannak a jobboknál idióta primitívek, de kár tagadni, hogy a többinél nem találhatóak meg ugyanazok a kategóriájú emberek. csak épp más szavakat használnak amit te jobban tolerálsz. "


nem állítottam, hogy máshol nincsenek primitív emberek. A felvetésre válaszoltam, miszerint miért rasszistázzák a jobbikot, arra írtam be a tapasztalatomat, hogy a zsidózó és egyéb különböző agresszív megnyilvánulásokat én eddig szinte kizárólag olyan emberektől kaptam, akikről tudom, hogy jobbikosok - sőt, igaziból, eddig az általam interneten vagy élőben megismert jobbikosok döntő többségétől iylen hangnemet kaptam.

Ebből nem általánosítom, hogy minden jobbikos ilyen, de ez a réteg jellemzően itt a legnagyobb, és a táboron belül is erőteljes az arányuk. Ha lehet a cigányokkal kapcsolatban annyi előítélete az embernek, hogy benne van az, amiket hallott, hogy akár kése is lehet, stb, akkor az is benne lehet az emberben, hogy az igen gyakori tapasztalatok alapján, hogy a jobbikosok esetén is meglegyen a maga fenntartása.


A másik dolog, amiben meg különbözik a párt, és ami fölött azért te is elsiklottál a válaszod felett, hogy a párt prominens képviselői is zsidóznak szépen, és láthatóan van erre vevőközönség a táboron belül.

Összegzés: igen, előtítélet, hogy minden jobbikos rasszista meg ilyenek, mert nem mind az. De ezt az előítéletet pont ugyanannyira kiérdemeltétek, mint a cigányok a feléjük irányuló előítéleteket.


AMúgy alap esetben egy hazafiaságra játszó párt híveinél tisztának kéne lenni, mennyire durva dolog valakit a saját hazájában leidegenszívűzni, meg elküldeni hogy "takarodjon el innen a saját hazájába".

Talán egy jobbikosnak nem kéne magyaráznom, hogy ennél nincs durvább sértés. Nem egy kategória ez semmivel, nem arról van szó, hogy én erre vagyok érzékenyebb, más meg arra (ilyen is van), ez szimplán mindent überel aljasságban.

Gondolom te se díjaznád, ha a magyarságodtól próbálnának megfosztani, még kevésbé, mint a rasszistázást.

2010. ápr. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!