Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a Jobbik megelőzi...

Szerintetek a Jobbik megelőzi a választásokon az MSZP-t?

Figyelt kérdés
Én remélem, h igen!
2010. márc. 10. 13:15
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
30-40% nem is fog dönteni... az eddigi éveket, és a kiábrándult mszp-seket nézve, inkább kisebb lesz a részvétel a 4 évvel ezelőttihez
2010. márc. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:

Én abban reménykedek, hogy az mszp-t eltarolják a jobboldali pártok, és a jövőben a radikális (jobbik), és a kicsit konzervatívabb (fidesz) kormányok fogják egymást váltogatni. Ezzel egy pici egyensúlyt hozva.


Mihez képest?


A Jobbik radikalizmusa csak nálunk tűnk nagynak.

Közben meg sok országban, a franciáknál az angoloknál, egy merészebb konzervatív is simán határozottabb lenne, főleg ha a mai magyar helyzetet nézzük!

Szerintem a Jobbik a helyzetnek megfelelő, és nem szélsőséges, legfeljebb határozott.

2010. márc. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
57,63 volt 2006-ban a részvételi arány (2. ford). Akkor idén jó ha meglesz az 50%...
2010. márc. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
14:02 radikális != szélsőséges. Legalábbis szerintem.
2010. márc. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
82%

7,63 volt 2006-ban a részvételi arány (2. ford). Akkor idén jó ha meglesz az 50%...


Ez sem KP!


Hiszen nagyon kicsi volt még a hajlandóság a januári adatok szerint de nagyon meglódult. Persze az MSZP most pontosan abban a helyzetben van akinek sem ez sem az nem kedvez. Az még hezitálók jelentős része Jobbik és a Fidesz között inog.


Ha szereplési lehetőségekhez jut a Jobbik és egy két általános kellemetlen kérdést fel tud tenni, azzal megöli a Fideszt.

2010. márc. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
100%

14:02 radikális != szélsőséges. Legalábbis szerintem.


Dehogy!


A radikalizmus nem egy eszme vagy egy átgondolatlan minden mindegy! Hanem a felfogás, ami nem tétovázik és nem a felszínt kaparja!


Radikális = gyökeres


Főleg meg nem szélsőséges! Mi az hogy szélsőséges?

2010. márc. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:

Az én véleményem inkább az, hogy a fidesznek van egy nagyon stabil szavazóbázisa. Velük a 40%-ot tuti elérik.

A 2 párt (jobbik, fidesz) között már nincs áramlás. Viszont a kiábrándult mszp szavazók sokat lökhetnek egyik-másik oldalon. Ők viszont a jobbikra fognak szavazni, hiszen gyűlölik a fideszt és OV-t.

2010. márc. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igaz ilyen formaban.Minden eremnek ket oldala van.

Az elemzok azzal hogy magasabbra nyomnak egy partot, elhitetik hogy ok vannak tobben,ebbol kifolyolag pedig egy atlag ember befolyasolhato es viszi az ar magaval.Nekem meggyozodesem hogy ez a Fidesz taktikaja.


Mint ez a 2/3-os dolog.

1.Mszp:Jol jott mert van aki bevette hogy ,tennunk kell ellene mert akkor Fidesz lesz a diktator es az bizony nem jo.

2.Fidesz:Szinten jol jott mert akinek elege lett az Mszp kormanyzasabol{marpedig sokan} az pontosan ezt akarja hogy a Fidesz egymagaban tudjon donteseket hozni.


Es persze ezzel a dologgal ugy allitjak be a Jobbik-ot hogy egy gyenge,alacsony tamogatottsagu part.Az emberek jobbara nem kernek tobbet Mszp-bol es a Fideszben biznak[2/3}Ami egy oriasi hiba,hisz


1.Fidesznek akkor sem lenne meg a 2/3 ha Jobbik nem letezne.

2.A Jobbiknak a valosagos tamogatottsaga tobbszorose mint ahogy feltuntetik.

3.Eppen ezert azok akik egyenlore hisznek ebben a 2/3 ban,Fidesz mellett allnak.Nem sokaig.Nem kell felni tamogatni az igazsagot meg akkor sem ha egyenlore ok vannak kevesebben.

2010. márc. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:

"14:02 radikális != szélsőséges. Legalábbis szerintem."

A "!=" "NEM EGYENLŐ"-t jelent. Mondjuk kicsit matekos jelölés, csak lusta voltam leírni.

2010. márc. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
100%

Nem véletlen hogy hasonló a Fidesz elképzelése a Jobbikéval sok ponton. És igaz hogy nem tipikus Jobboldali, de az a már nagyon jobbra tolódott már már imperialistába fordult kapitalizmus indokolja, amit helyre kell balos eszközökkel tenni. Nem csak annyi bal hogy osztogassunk, hanem egy társadalom és gazdaságpolitikai felfogás.

A Jobbik radikalizmusa pedig csak abban tér el a Fidesztől, hogy mélyebb gyorsabb, és átfogóbb változásokat szeretne!

2010. márc. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!