Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértesz-e azzal, hogy NEM...

Egyetértesz-e azzal, hogy NEM minden ember egyenlő, és differenciálni kellene kinek mennyit ér a szavazata?

Figyelt kérdés

A kérdés pofon egyszerű: egyenlőnek érzed-e a 4 diplomás 30 évet keményen dolgozó, ADÓFIZETŐ, olvasott értelmiségit a soha életében nem dolgozó/adózó, 8 általánost 18 év alatt kijáró még szakmunkás végzettséget sem szerző, a politikáról mit sem tudó emberrel? Ugyanannyit tesznek-e az országért, hogy ugyanannyi szavazati jogot kapnak?


Mit szólnál hozzá, ha a szavazatod annak függvényében fogadnák el, ahány pontot elérsz a szavazólappal kapott IQ és tudásfelmérő teszten (aktuális belügymin., párt programokba belekérdezés), valamint egy 5 szintes adófizetői ranglistán (ahol 2-es az évesen a minimálbér után fizet adót kategória) elért helyezésed függvényében?


2010. márc. 8. 10:07
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
Frucsa, hogy csak mellékesen jegyeztem meg valamit ai IQ-val kapcsoaltban, mégis csak azt emelted ki...
2010. márc. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:

"Nem tartom igazságosnak, hogy alzheimeres, elbutuló, bezárkózott emberek "


Tudod aki meg azt mondja hogy ő nem elbutuló és ért a poltikához az meg hazug ember mert a politika nem matematika hogyha ért hozzá valaki annak csak egy eredménye lehet.

2010. márc. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
100%

"IQ és tudásfelmérő teszten"


És kinek volna a pofáján olyan vastag bőr aki ki merné jelenteni egy hogy egy ember többet vagy kevesebbet ér? Játsszunk diktatúrát?

2010. márc. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
100%

"Tudod aki meg azt mondja hogy ő nem elbutuló és ért a poltikához az meg hazug ember mert a politika nem matematika hogyha ért hozzá valaki annak csak egy eredménye lehet."


Én ezzel egyetértek.

1. A politika szimpátiaszavazás, ehhez nem kell IQ.

2. Milyen IQ-nál szabnád meg a határt? Miért pont ott?

3. Mitől lenne jobb ha 8 általánossal nem szavazhatnának, szerinted változna az eredmény arányaiban?

4. Az ér ha én azt mondom hogy akkor pl a műszaki diplomák duplán érjenek mint a humán?

2010. márc. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
100%

"mellékesen jegyeztem meg valamit ai IQ-val kapcsoaltban"


Mert az emberi agynak ilyen szemete mint IQ teszt fel se merülhet emberek megkülönböztetésénél.

2010. márc. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
100%

"A logikai képesség mérésére szolgál. Ez nem azt jelenti, hogy kreatív is, csak azt hogy tud logikusan gondolkodni."


Téves. Arra szolgál, hogy mennyire jól tudsz IQ-felmérő feladatokat megoldani. Az ugyanis egy annyira művi, és sokszor már olyan nevetségesen absztrakt "világ", hogy hihetetlen.

Pl. találd ki, hogy 23, 43, 56, 78, 84, 93 után milyen szám következik, de ezeknél már olyan hülye szabályokat alkalmaznak, hogy épeszű ember rá nem jön, csak olyan, aki ezek fölött görnyed naphosszat.

Nem IQ-teszt kellene ide, hanem tényleges, gyakorlati tudás- és tájékozottságfelmérés, amit egyébként te is írtál, és önmagában az jó is, csak az IQ-s rész nem kell hozzá.


Zárójelben jegyzem meg, hogy a diploma és a vagyoni helyzet se feltétlenül jelent sokat. Jóóó ideje látom már belülről egy bizonyos egyetem világát, alaposan kiismertem számos előadót, lektort, stb. - és hidd el, tapasztalatból mondom, hogy diplomás emberek létükre mégis annyi köztük a címzetes bunkó paraszt, hogy csak na. Sok közülük tényleg a legrosszabb értelemben vett szakbarbár, hogy a saját területét (azt a minimálisan kicsit) ismeri (de azt is csak a 30 éve tanult formájában, újdonságokról nem igazán vesz tudomást, a saját régi jegyzeteiből olvas fel előadásokon), és azon kívül másról lövése sincs. Olyan is van, aki UGYANAZT a témát adja elő 4-5 különböző, elvileg tök másról szóló óra keretében.

Ugyanígy, gazdagok között is rengeteg a tapló.


Szóval tényleg nem ezek szerint kéne vizsgálni a szavazókat, hanem a valós, aktuális tájékozottságuk és összefüggés-átlátó képességük szerint. Bár persze ez csak akkor lenne igazságos, ha ezzel együtt a folyamatos, pontos, elfogulatlan tájékozódás lehetősége is adott lenne. De hol találsz ma Mo.-n pontos és elfogulatlan hírforrást...?

2010. márc. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:

1. A politika szimpátiaszavazás, ehhez nem kell IQ.

Egy társadalom ami nem az intelligencián alapul? Akkor min? Azon, hogy ki az erősebb? Nem éppen ezt nőttük ki amikor kiemelkedtünk az állatvilágból?

Nem éppen a közös érdek az, ami naggyá tesz egy nemzetet?

Az pedig önfeláldozással jár (sok az adó, de tudom jó helyre kerül ezért fizetem), azt a döntést pedig csak logikus ember tudja meghozni, buta a mindentnekem társadalomellenes gondolkodásával csak amortizálja az országot.


2. Milyen IQ-nál szabnád meg a határt? Miért pont ott?

Nem határ. Sávok. Minden szavazat 100 pont.

60 alatt -30 pont.

60-70 -20 pont

70-80 -10 pont

90-100 +10 pont ....


3. Mitől lenne jobb ha 8 általánossal nem szavazhatnának, szerinted változna az eredmény arányaiban?

Végzettségről ugyebár egy szót se szóltam a szavazattal kapcsolatban. Bár egy diploma megérne +5 pontot.

Az a vicces, hogy már oly szépen ki van dolgozva egy ilyen rendszer pl a felvételinél ... miért mennyi plusz pont jár (csak itt mínusz is)


4. Az ér ha én azt mondom hogy akkor pl a műszaki diplomák duplán érjenek mint a humán?

Lenne értelme bontani? Nem tudom. De a prof. is érne + pontokat ...

2010. márc. 8. 11:03
 18/43 anonim ***** válasza:
100%

már megint csak a tünetet akarjátok kezdeni.


Van pár millió ember és őket akarjátok megszabályozni, felügyelni, kiszűrni, stb.


A 8általánost elvégző ember is megérti, ha egy másik ember elmondja, hogy mit akar tenni az országgal, mit akar tenni érte, az emberekért.


Azt a párszáz-vagy ezer politikust kellene megszabályozni, hogy egyrészt az igazat mondják, ne egymást szapulják, hanem arról beszéljenek, hogy mit tesznek az országgal, és ha programot írnak, akkor azt emberi nyelven tegyék, amit a paraszt józsi is megért többnyire. sokkal kevesebb pénz és erőforrást lenne azt a pár politikust megszabályozni mint azt a sok millió embert.


persze erre nem kerül sor, a politikusok felett nem áll senki, pedig nekünk kellene a népnek. Ők értünk vannak, nem mi értük. Sajnos ezt elfelejtett-ék/ük

2010. márc. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%

Én a 8 általánost végzett, becsületesen, kemény kétkezi fizikai munkást és szavazatát többre tartom, mint a négy diplomás simlist :) Gondolom te közelebb állsz az utóbbihoz, mint az előbbihez... Nem árt ha tudod, hogy aú ún. kisember sokkal jobban tudja, hogy mi a jó, mi lenne a jó neki, mint te onnan fentről. És ehhez nem kell órákon át elemezie, bőven elég az, amit józan paraszti észnek hívnak.

A fizetett adó alapján differnenciálás egyenlő a hatalom megvételével. Kösz, nem. Azt mondjuk támogatnám, hogy csak az szavazhasson, aki adót fizet.

2010. márc. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim válasza:
100%
Sztem ja NEM egyenlő. Sokan szavaznak "poénból", holott le sem szarják a politikát, amin valljuk be nem szabad csodálkozni. De akkoris véleménye akkor legyen az embernek bármiről, ha ismeri is egy kicsit.
2010. márc. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!