Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a jobbik kerül hatalomra...

Ha a jobbik kerül hatalomra mi fog történni az egyetemi finnugor-szakokkal és az MTA-val? Bezárják őket?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 20. 23:23
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Mi a korod és a végzettséged kedves válaszoló?
2015. ápr. 21. 12:20
 22/32 A kérdező kommentje:
Én úgy emlékszem mellesleg hogy én nem nagyon beszéltem semmiről kedves válaszoló, csak kérdeztem, de a kérdéseim közül elég kevésre kaptam választ.
2015. ápr. 21. 12:22
 23/32 anonim ***** válasza:
44%

"Mármint attól, hogy milyen tájékozatlanok az emberek, és még döngetik is hozzá a mellüket!"


Írja ezt egy olyan, aki Nimróddal meg egyéb marhaságokkal jön...

2015. ápr. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
65%

100 éves vagyok és csak 4 osztályt voltam képes elvégezni! :)) Egy ilyen téma nem életkor és végzettség kérdése! Hanem erős érdeklődés és kemény tanulás kérdése! Autodidakta módon is lehet tanulni, nem kell hozzá egyetemre járni! Persze, van akit ez a téma nem érdekel, és nem is akarja tanulmányozni, rendben, hiszen nem vagyunk egyformák, de akkor ne is fikázza le könyökből azt, aki legalább valamit konyít hozzá.


Egyébként az egész ősmagyar kutatás egy csodálatos, kimeríthetetlen téma. Akitől lehet tanulni és hiteles személyek: Szántai Lajos, Pap Gábor, Dienes István, Vörös Győző, Varga Zoltán, Kisfaludy György, Tóth Bálint, Takács Zoltán, Száraz György, és még sorolhatnám.


Ha te is, vagy akik itt verik a nyálukat ellenem, majd végignyalták a könyveiket, végighallgatták több száz órai előadásukat, akkor majd elhiszem, hogy tudnak valamit a témáról.

2015. ápr. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Nem is az érdekel hogy van-e egyetemi végzettséged ebben a témában mert nyilvánvalóan az elején már levágtam hogy nincs. Az érdekel hogy egyáltalán bármilyen egyetemet végeztél-e, ahol a kritikus és empirikus gondolkodásra tanítanak, logikai hibák elkerülésére, manipuláció felismerésére, valamint az [igazi] életkorod azért érdekel, hogy legalább felmérjem mennyire vagy éretlen a korodhoz képest.


Abban legalább egyetértünk hogy nem az számít hogy ki mondja hanem hogy mit mond. Viszont ez alapvetően igenis végzettség kérdése. Műtétet sem bízol olyanra aki nem végzett orvosi egyetemet. Bár ettől mi laikusok még vitatkozhatunk egymás közt.


A felsorolt szerzőkről lenne pár kérdésem.

1 Közülük melyik külföldi ?(pár válasszal ezelőtt még "neves külföldi kutatókról" is szó volt)

2 Mikor születtek a műveik? (bizonyítékaik ugyanis akár pár év alatt is elavulhatnak)

3 Mennyi genetikai és nyelvészeti bizonyítékot tartalmaznak eme szerzők művei? Hány szkíta nyelvemléket ismerünk , és genetikusok eddig hányból vettek mintát?

4 László Gyula például miért nincs köztük? Egymaga ötvenszer annyira "neves" mint ők együtt. Ráadásul a jobbikosok is szeretik. Azért mert ő nem az "iraki őshaza" mellett érvelt? Tehát kedves válaszoló azért ilyen művelt mert elolvasott egy csomó művet , de csak olyanokat amelyek irakból származtatnak minket. Aki ezeket nem volvasta az műveletlen. De a kedves válaszoló nem műveletlen azért mert még nem hallott róla hogy Türk Attila magyar sírokat ásott ki az ural tövében pár évvel ezelőtt, és nem irakban. Vagy ha hallott legalább megemlíthette volna hogy hogyan szinkronizálja ezt össze a szószerint értelmezett gesztákkal.

Előző kommentjeimben szerintem még elég sok a megválaszolatlan kérdés.

1.Mit mondanak erre a genetikai kutatások? Meg tudnál nevezni ilyen publikációkat?(Az hogy "keletről származunk" bizonyíthat ukrajnai származástól a finnugoron át egészen ausztráliait is)

2.Miért kell szószerint értelmezni a gesztákat?

3.Mezopotámíában szkíták éltek az arabok előtt? Mert én úgy tudtam hogy summérok, akkádok, arámiak.

4. Ha valami finnugor az csakis hazaáruló lehet?

5. Mi a korod és a végzettséged kedves válaszoló? (az igazi)

2015. ápr. 21. 13:09
 26/32 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező! Feltettél egy kérdést: "Ha a jobbik kerül hatalomra mi fog történni az egyetemi finnugor-szakokkal és az MTA-val? Bezárják őket?" Ez egy provokatív kérdés volt a részedről! Semmi más célod nem volt a kérdéssel!


Én azt írtam: "nem vagyok jobbikos, de az egyetemi finnugor-szakot és az MTA-t seprűvel kergetném ki, mint Jézus a kufárokat a templomból!" Rubicon87 nevű felhasználó azt kérdezte: "na és miért?" És én leírtam, hogy: "azért, mert az MTA még mindig nem veszi a lapot, görcsösen, 10 körömmel ragaszkodik a finnugor elmélethez! Mert nem értünk, hanem ellenünk dolgozik! És itt megkérdőjeleződik, hogy az MTA vezetői vajon magyarok-e? Ha nem, akkor milyen származásúak ülnek az MTA vezető pozícióiban?"


Szerintem téged ez az írásom piszkált fel ennyire! Nem véletlenül! Ugyanis, aki egy ilyen provokatív kérdést tesz fel, az 10 körömmel fogja védeni az álláspontját! No és ez sem véletlen! Most meg elkezdesz itt jönni nekem különböző érvekkel, eddig meg még köhögni sem tudtál a témához, amit felvetettem, mert amit korábban leírtál, az mind a finnugrista elmélet! És mi történt azóta? ledoktoráltál??

2015. ápr. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

,,mert amit korábban leírtál, az mind a finnugrista elmélet"


Mit írtam én le ami finnugrista elmélet? Nem rémlik hogy én előadtam volna egy olyan komplett elméletet mint te. Én pusztán a te elméletetről kérdezgetlek. Kifejtenéd ezt?

2015. ápr. 21. 13:46
 28/32 A kérdező kommentje:
Továbbra is ott kukucskál 10 megválaszolatlan kérdés. Ha meg akarsz győzi, inkább azzal foglalkozz a vagdalkózás és a személyeskedés helyett.
2015. ápr. 21. 13:48
 29/32 anonim ***** válasza:
14%
Na arra ugyan várhatsz kedves kérdező, nimródos barátunk gyáván meg szokott hátrálni az ilyen kínos kérdésektől, helyette megy a szöveg arról, hogy aki nem hiszi el az ő elméletét az nem is magyar. Figyeld meg erre a hozzászólásra is mekkora durcás hisztit fog majd levágni.
2015. ápr. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 Rubicon87 ***** válasza:
47%

"ma 09:05"


A finnugor elmélet a nyelvrokonságot bizonyítja nem a genetikait, egyébként erre a Nimródos izére szeretnék valami hiteles forrást, tanulmányt kérni.

2015. ápr. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!