Ha a jobbik kerül hatalomra mi fog történni az egyetemi finnugor-szakokkal és az MTA-val? Bezárják őket?
Kérdező! Nem nevet mondok, hanem dokumentumokat és tényeket. Olvasd el. Ha ez nem tud meggyőzni téged, akkor hiába mondok neveket, semmi nem fog meggyőzni!
Hallottál már Nimródról? Nimród a magyarok ősapja, magyar király, ősapa, a magyar királyi ház őse, mítikus ős, ősatya.
Olvasd el Arany Jánostól a Rege a csodaszarvasról első két versét. Ott: Nimród királynak kettő fia született. Egytestvér, vagyis ikerpár született, Hunor s Magor két dalia, két egytestvér, Ménrót fia. Vagyis Hunor és Magyar két vitéz, két nagy nép ősapja lettek.
Felesége: Enéh:
Vadat űzni feljövének Hős fiai szép Enéhnek. Enéh – régi perzsa női név, jelentése szavastehén, nőstényszarvas, szarvasünő. ünő = enéh. A szavunkban is ott van az ünő, mint nő. Az Enéh női név megtalálható: Főníciában, Szíriában, Törökországban, Egyiptomban, Iránban és Indiában. Tehát a magyarság múltja nem északra (nem Finnország felé) mutat, hanem keletre!
Nimród a nagy vadász:
Anonymus jegyző krónikás írta a magyarok őskrónikáját a Gesta Hungarorum-ot, ami a „magyarok viselt dolgait” jelenti. Az őshazából (Szkítiából) való kivonulástól Szent István koráig tartó időszakot öleli fel a mű. Ez a mű 1200 körül készülhetett. A Geszta nyomán maradt fenn a köztudatban a Turul-monda, a Vereckei-hágón át történő bejövetel, a hét vezér közismert névsora (Álmos, Előd, Kond, Ond, Tas, Huba, Töhötöm), a vérszerződés, a pusztaszeri gyűlés, Zalán vezér menekülése.
Anonymus a Gesztában azt írja, hogy az Árpád-ház -Álmos és Árpád- egyik őse Atilla király a Hun birodalom ura. Atilla király és később maga Árpád is Nimródtól származtatta magát.
Tehát az egész Árpád-ház őse Nimród.
A Geszta szerint: Nimród király évezredekkel az özönvíz előtt élt, és messze keleten, Szkítiában uralkodott, azon belül Síneár földjén, aminek fővárosát Babilan-nak hívták. Nimród nagy vadász volt, mint az egész nemzetsége. Nimród élete fő műve az volt, hogy megépítette Babilan nagy tornyát. Ezen a tornyon nagy háborút vívott. A Geszta Hungarorum csak ennyit ír Nimródról.
Síneár földje a sumérok földje volt, és ez a mai Dél-Irak területe. A mi Gesztánk egy olyan királyt nevez meg ősapánknak, és az Árpád-ház ősének, aki Síneárban, vagyis Sumérban uralkodik. A sumér-magyar rokonságra ez a bizonyíték! Babilan pedig Babilonnal egyenlő! Babilon Sumer fővárosa, ami Dél-Irakban található.
Csak a magyar nép az egész világon, amelyik egyedül, egyenesági ősapjaként tudja levezetni önmagát és királyait!
Az arabok, a szírek, Kína és más népek nagyon tisztelik Nimródot, de nem mondják a legendáikban, hogy Nimród az ősük lenne!
A szírek egyértelműen azt mondják, hogy Nimród a szkíták őse, és csak a Gesta Hungarorum az egyetlen olyan történeti forrás az egész világon, amely egy adott nemzet királyait egyeneságilag le tudja vezetni precízen Nimródtól, és ez a nemzet a magyar!
Tehát az ókori legendákban Nimród -mint pogány király- pozitív személyként jelenik meg és mély tisztelet övezi. Olyannyira, hogy az arab világban ma több helyen van Nimród hegy, Törökországban, Anatóliában például van egy kultikus hegy Nimrud néven, Dél-Arábiában Jemenben is van Nimród hegy, és Észak-Irakban van egy Nimrud város a Tigris folyó partján, amit a mai nap is így hívnak. Úgy emlékeznek meg róla, hogy jó király, nagy király, bölcs király, táltos király és mágus király.
A Bibliában, az Ószövetségben:
Az Ószövetségben az szerepel, hogy Nimród Babilon királya volt Síneár földjén, az özönvíz előtt. Hatalmas vadász volt ő az Úr előtt. Nimród megépíti Babilonban a Bábel Tornyát, és olyan nagyra építette, hogy felért az égig. De az Úr (Adonáj, Jahve) megharagudott, és megsemmisítette a tornyot olyan módon, hogy összezavarta az építők nyelvét, és onnantól kezdve a Torony befejezetlen maradt, az építők pedig nem értve egymást, szétvándoroltak a világban.
Az Ószövetséget kiegészítő rabbinikus irodalomban, a Talmudban:
A Talmudban, a héber hagyományban részletesen írnak Nimród tetteiről, családjáról, és itt nagyon negatív figuraként szerepel, úgy mint zsarnok, kegyetlen, gőgös, istenellenes, kimondottam olyan szerepe van, hogy az Ószövetség istenének, Jahvénak az ellenfele.
Tehát a Talmudban Nimród ellenfél, gonosz király, Jahve ellensége, nekünk magyaroknak viszont nagyon tisztelt és szeretett ősapa, és itt akarva, akaratlanul is van egy érdekellentét, egy konfrontálódás a Biblia, illetve a magyarság hagyománya között.
Még egy érdekes forrásunk van, ami a kérdésekre választ ad! A pilisi magyar néphit, a Pilis hegységet övező legendák!
Néprajzkutatók gyűjtötték össze a 19. században, és találtak egy olyan régi néphiedelmet, hogy a Pilisben élő emberek azt gondolják, hogy a Pilisben van egy hegy, amely alatt Nimród teste nyugszik, és Nimród itt alszik. És azt mondták, hogy a király csak kívülről nézve halt meg, valójában nem halt meg, csak nagyon mélyen alszik, lenn a hegy alatt a Pilisben. Tehát Nimród él, csak alszik, álmában a szíve dobog, és a szívdobogását visszhangozza a hegy, ezért nevezik ezt a hegyet Dobogókőnek, mert itt Nimród szíve dobbanásait lehet hallani, ha egy sziklához odahajtjuk a fülünket. Tehát a néphit szerint Nimród királyunk itt van eltemetve a Pilis alatt, a Dobogókő alatt és dobog szíve. Ez a néphit is arra utal, hogy Nimród egy élő személy volt. A Pilisben élők rengeteg Nimród-mesét tudnak.
A pálos rend:
Nimród személyét még egy másik forrás is bizonyítja, egy régi magyar geszta, a Tarih Üngürüsz, „A Magyarok Története” krónika. Ez török közvetítéssel került hozzánk. Az 1500-as években íródott török udvarban, a szultán parancsára a magyarok történelméről.
Ebben azt írják, hogy Nimród Király Ázsia uralkodója volt, Szkítiától egészen Kínáig tartott a birodalma, de még a nyugati szigeteken is uralkodott.
Kérdező!
Ha még mindig ragaszkodsz az MTA hazug finnugor elméletéhez, akkor menthetetlen vagy!
Mesékre, regékre, mondákra, bibliára, néphitre, gesztákra alapozott őstörténet... Gratulálok.
Nem az a gond ezzel hogy ezek mind hazugságok lennének, hanem az, hogy nem a történelmi hanem az irodalmi értékük teszi őket értékessé, nem tudjuk mely elemeknek van igazság-tartalma és melyeknek nincs.
Miért kell szószerint értelmezni őket?
Mezopotámíában szkíták éltek az arabok előtt? Mert én úgy tudtam hogy summérok, akkádok, arámiak.
Ha valami finnugor az csakis hazaáruló lehet?
A vallástörténészek egész mással foglalkoznak. A vallás történetével, és nem azzal hogy mit ír a talmud a magyarokról. A történészek pedig írott forrásokat csak akkor vesznek igazán komolyan ha több állítja pont ugyanazt, de akkor is csak akkor ha a régészet is alátámasztja.
Egy "kutatásokkal alátámasztott verzió" nem fér el egy gyakorikérdéses kommentben. Mindegyik származáselméletnek nagyságrendekkel nagyobb irodalma van. És mivan a nyelvészettel és a genetikával?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!