Ha a Jobbik nyer 2018-ban a fiatalok többsége vissza fog jönni külföldről? Tényleg mindenhol bevezetnék a min.80%-os nyugati béreket?
Ilyet mondott Vona, és ebben teljesen igaza van, hogy ha kell törvénnyel is be fogják vezetni a Nyugat-Európai béreknek minimum 80%-áért dolgoztathatnak a cégek. Mert ugye Európában vagyunk, és európai bérek kellenek itt is.
Ez szerintem biztosan haza fogja csalni a kint güriző, mosogató, kulimunkázó fiatalok jelentős részét, mégis jobb egy magyar közegben élni, mikor magyar vagy, ez az anyanyelved, nem kéne gagyognod minden más nyelvet, csakhogy meg tudj élni bevándorlóként, megaláztatások között..
Nekem vannak rokonaim, fiatalok 20-25 évesek, és úgy bánnak velük elmondásuk szerint, mint az állatokkal, még azért a kinti minimálbérért is. Szerintem nem érzik jól magukat kint a megélhetési kivándorlók.
#60
Szja átállítással is fel lehet hozni a legalacsonyabb keresetűeket. Esetleg a kettő kombinációja.
Az SZJA-t én is írtam, hogy többkulcsossá kéne tenni. (50-es válaszomban)
De a minimálbér emelése 300%-ra 1-ről a kettőre, ahogy a jobbik előadja nem lehetséges.
#63
Persze, hogy nem lehetséges, de a többi párt az irányt sem szeretné, szóval...
#64:
Attól, hogy a többi egy nagy kalap ..., attól még a jobbiktől a béremelés csak populista szöveg.
Az a baj a poltikával, hogy nem azt mondják, ami lehetséges/igazság, hanem azt, amitől többen szavaznak rájuk. Persze ez az összes pártra igaz.
Csak aztán meg jönnek az ilyen kérdések, hogy tényleg nyugati bér 80% lesz, ha jobbik lesz. Az a sajnálatos,gy emberek egy az egyben elhiszik, amit a pártok mondanak, amikor az adott dolog egyértelmüen (legalább is olyan ember számára, aki kicsit ért a gazdasághoz) lehetetlen.
#65
Szerintem maga a béremelés terve nem kamu, inkább csak a mértéke.
"Szerintem maga a béremelés terve nem kamu"
Pedig de.
Nyilván vannak olyan vállalatok, amelyek tudnának nagyobb bért fizetni, de inkább zsebre teszik. Viszont a többség azért nem ad több fizetést, mert nem tudja kigazdálkodni. Na, ezen utóbbiakat vágná földhöz egy felülről elrendelt kötelező béremelés. Akár már egy 10%-os emelés is nehéz helyzetbe hozna sok vállalkozást.
#67
De ha az emberek vásárolni is tudnak tőlük, akkor ki tudják majd gazdálkodni.
17:02
És ha lekötik bankbetétbe, lakástakarékba, kötvénybe vagy a párnacihában tartalékolják, "mer' ki tudja mi lesz jövő hónapban"?
Vagy ha nem Magyarországon gyártott árut vásárol? Mert olyan hazafiatlan, h vesz 1kg narancsot. A béremelésének egy része máris a spanyol narancstermesztőhöz vándorol. Vagy vesz egy Kínában gyártott japán telefont eBayen. Mit pörget ezzel a gazdaságon? Semmit, viszont a plusz pénzt már el is költötte.
A béremelések értékének a hazai vállalkozók csak a töredékét kapnák vissza és azt is csak hónapokkal később, mire begyűrűzne a gazdaságba.
A termelékenység növelésével ÉS állami ösztönzéssel lehet emelkedő pályára állítani a béreket. Az egyik a másik nélkül nem ér semmit. Hiába határozza el az állam, h majd most megemelteti a béreket, ha ennek nincsenek meg a gazdasági előfeltételei.
Ma Magyarországon nem bérek színvonala legfontosabb, hanem az hogy több munkahely legyen, több céget idecsábítani hogy itt termeljenek, ha szerér-hugyé akkor is, mert pl a közmunkaprogram tisztán állami pénz, amit te-én adómból fizetnek, szal egy hatalmas mínusz. Az már jobb ha más fizeti ezeket a béreket.
Egyébként a magyar gazdaság/államháztartás egy nagy pénznyelő. A közszférában millás fizetések vannak, most mondj egy olyan cégvezért aki megközelítőleg ennyit keres az országban? van mondjuk 500-600 fő.. gyárigazgatók stb... ezzel szemben közszférában legalább 2x ennyien vannak a nagy semmire...(de az csak az egyik része)
Én úgy gondolom a semmiből nem lehet bérszínvonalt emelni. Mert el kell venni valamiből. Ha mondjuk leszorítanák a bürokráciát, lenne belőle 4000-5000 milliárd, akkor lehetne azon gondolkodni, hogy csökkentsék a vállalkozások adóterheit (az mégis nonszensz hogy E.V-ként pl 70e huffot kell fizetni csak azért, mert kiváltottam, és még nyereségem sem volt)
Ennek fényében különböző kft-k nél gondolom mekkora összegek lehetnek.
Ha ezeket csökkentenék, több pénz maradna a vállalkozók/cégek zsebében, és talán még a feketézés csökkentésével is lehetne számolni.
Ha ezek megvannak, akkor el lehet kezdeni gondolkozni a szakszervezetek erősítéséről. Hogy a nyereség többletet kisztrájkolják a cégekből, vagy legalábbis egy részét.
De el kellene gondolkodni az egészségügyről is, hogy mindenkinek alanyi jogon jár e? vagy csak hátrányosaknak? Vagy inkább senkitől nem vonnak TB-t, és az magánbiztosítókat preferálják. Mert ha valaki mondjuk vékonytévét akar venni a TB árából akkor vegyen azt, egyéni döntés lehetne..
A többkulcsos progresszív adórendszer is fontos lenne..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!