Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Jobbik nyer 2018-ban a...

Ha a Jobbik nyer 2018-ban a fiatalok többsége vissza fog jönni külföldről? Tényleg mindenhol bevezetnék a min.80%-os nyugati béreket?

Figyelt kérdés

Ilyet mondott Vona, és ebben teljesen igaza van, hogy ha kell törvénnyel is be fogják vezetni a Nyugat-Európai béreknek minimum 80%-áért dolgoztathatnak a cégek. Mert ugye Európában vagyunk, és európai bérek kellenek itt is.


Ez szerintem biztosan haza fogja csalni a kint güriző, mosogató, kulimunkázó fiatalok jelentős részét, mégis jobb egy magyar közegben élni, mikor magyar vagy, ez az anyanyelved, nem kéne gagyognod minden más nyelvet, csakhogy meg tudj élni bevándorlóként, megaláztatások között..


Nekem vannak rokonaim, fiatalok 20-25 évesek, és úgy bánnak velük elmondásuk szerint, mint az állatokkal, még azért a kinti minimálbérért is. Szerintem nem érzik jól magukat kint a megélhetési kivándorlók.


2015. ápr. 13. 13:23
 41/93 anonim ***** válasza:
0%

1. Nincs

2. Nem gondolom, ez a nyugati társadalmakban így van.

3,4. A közgazdászoknak, akik irányítanak nem az az érdekük, hogy mindenhol jó legyen, hanem, hogy legyenek szegényebbek, mert különben ők nem számítanának gazdagabbnak.

5. Görögországban viszonylag jól éltek, csak az államnak nem volt adóbevétele a hagyományos görög adózási morál miatt, ez pedig kulturális vonás. Az új kormány még csak most alakult, nyilván lépcsősen kell az intézkedéseket meghozni, nem adott hó elsejétől.

2015. ápr. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/93 anonim ***** válasza:
92%
Ha valaki elhiszi hogy a Jobbik Kánaánt hoz, és erre hazamegy, az meg is érdemli a sorsát. Kánaánt nem pártoktól kell várni, hanem saját magunktól. Csak ugye egyszerűbb megváltókat keresni 4 évente.
2015. ápr. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/93 TamásTóth ***** válasza:
100%

41-es:


1, Akkor nincs közgazdász diplomád, akkor olyan dologról beszélsz, amit igazából nem értesz, ugye? Ilyen alapon beszélgethetnénk az atomfizikáról is nem? Magyarul enm érted a gazdaságban lévő ok-okozati összefüggéseket


2, A nyugati társadalmakban a termelékenység sokkal magasabb mint itt, mint már írtam és mivel a termelékenységből adódik a bérszinvonal és nem fordítva, ezért a bérek emelésével nem nő a termelékenység. (A bérek meg amugy is rövid távon rugalmatlanok, tehát csak lassan alkalmazkodnak a piaci változásokhoz)


3,4 Tehát úgy gondolod, hogy nincs 1 olyan közgazdász se a világon, aki jószivű lenne és azt akarná, hogy mindenkinek jobb legyen? Ezen túl nyilvánvalóan ezt az állításodat semmivel nem tudod alátámasztani.


5, Görögországban kb 20-30% a munkanélküliség és a fiatal pályakezdők körében 50% körüli. Szóval nem állnak ők olyan jól.


Mégegzer ajánlom a cikk elolvasását:

[link]


Kiemelnék belőle pár sort:


"1, Egy gazdaság (ország) bérszintje szoros összefüggésben áll a termelékenységgel. Általánosságban azért alacsonyabb a kereseti szintünk, mert kevésbé hatékonyan termelünk, mint a fejlettebb országok.

2, Éppen ezért nagyon gyakran ugyanakkora fizikai és szellemi erőfeszítés is nagyobb teljesítményt eredményez egy fejlettebb országban, a magasabb technológiai szint, tőkeállomány és egyéb, termelékenységet befolyásoló tényezők miatt.

3, Gyakran még a termelékenységnek sem kell nagyobbnak lenni. Egy felszolgáló és egy fodrász munkája egy gazdagabb országban egyszerűen többet ér. Vagyis a magasabb nemzeti jövedelemből azoknak is nagyobb rész jut, akiknek a termelékenysége nem magasabb, mint a fejletlenebb országban.

4,A külföldi tőke kockázatosabb országban egyszerűen magasabb megtérülést vár el a befektetései után."


"Kétségtelen, a felzárkózás egyetlen ismert útja a világban az, hogy egyre magasabb hozzáadott értékekkel tudunk becsatlakozni a globális termelési láncba. Ha ez olyan könnyen menne, hogy csak meg kell előlegezni a magasabb bért, feltehetően sok ország megtalálta volna már a siker kulcsát."

2015. ápr. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/93 anonim ***** válasza:
56%

#40


1. Igen


2. Nem gondolom, szerintem csak nálunk lehet azt mondani az embereknek, hogy a kormánynak nincs felelőssége, mivel minden versenyelőny az alacsony bér.


3. Dolgoztak ki, még Kínában is van minimálbér emelés az OECD szerint a neo liberális mindent a piacra hagyunk ötlet halott és az infrastruktúra fejlesztése és a szociális rendszerek fontosak.


4. Mivel semmilyen infrastruktúra nincs ott.


5. Mivel nemrég kerültek hatalomra, a tárgyalás pedig most lesz a hitelezőkkel.

2015. ápr. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/93 anonim ***** válasza:
100%
Mar honapok ota targyalnak a hitelezokkel. Nagy arccal kimentek targyalni, aztan farkukat behuzva hazaoldalogtak es sietve kijelentettek hogy Gorogorszag minden nemzetkozi kotelezettsegenek eleget fog tenni.
2015. ápr. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/93 anonim ***** válasza:

#45


Már volt egy tárgyalás az görög részsiker volt, de a németek eredetileg nem akartak belemenni.


Most ez egy másik tárgyalás.

2015. ápr. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/93 TamásTóth ***** válasza:
100%

44-esnek:


1, Akkor gondolom nem kel magyaráznom azt, hogy az összefüggés igy müködik. Termelékenység nő --->Bérek növekednek


2, Nem a versenyelöny miatt alacsonyak a bérek, hanem mert jelenleg ennyit tud kitermelni az ország.


3, Ha dolgoztak ki, szivesen elolvasnám, ha tudsz linket adni. Az, hogy a piacra hagyunk midnent nyilván nem megfelelő, az elfogadott közgazdasági dogmák ma amúőgy is a keynes-i és a monetarista. (az egyik kis beavatkozást javasol a másik nagyobb beavatkozást, de egyik se emelne béreket)


4, Akkor ne Afrikáról beszéljünk. Mi a helyzet a szomszédos országokkal? Románia/Horvátország/Szlovénia/Szlovákia ezekben az országokban sincs "nyugati bér" Akkor ezekben az országokban miért nem emelik 2-3 szorosára a minimálbért?


5, Igen most megy a tárgyalás valóban, ettől függetlenül nem emeltek a béren. (És amúgy is max 10-20%-ot igértek, a jobbik pedig ha a nyugati bérek 80%-t nézzük, akkor az 2-3-szoros emelés lenne, ami azért nevetséges)

2015. ápr. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/93 anonim ***** válasza:
51%

A termelékenységük pedig nyugaton azért magasabb, mert a cégeknek van pénze a modernebb technológiákat megvenni, az embereknek pedig mindenféle szolgáltatást megfizetni.

Itt is azt kell elérni, hogy maradjon pénz, az embereknél először, azt tudja csak beindítani a pénzmozgást.

Igaz, hogy nem vagyok közgazdász, de az egyértelmű, hogy az ami van, teljesen rossz irányba megy. Egyre több a leszakadó, aki csak azért dolgozik, hogy ne haljon éhen mások viszont egyre többet halmozhassanak fel.

Ezen változtatni kell.

2015. ápr. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/93 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a 80 ezer a nevetséges.
2015. ápr. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/93 TamásTóth ***** válasza:
100%

48-as


Igen változtatni kell, csak nem igy.


Az oktatást/K+F-t/infrastrukturát kellene fejleszteni. Ezen kivül minimális állami költségvetés kéne, és így a bevételeket/kiadásokat lehetne minimalizálni. Kis kormány elegendő a szükséges beavatkozásokhoz és mivel nem kell annyit "kiadnia" a kormnynak ezért csökkenthetőek lennének a járulékok, illetve többkulcsos modellt kéne csinálni az SZJA-ból. Igy több pénz maradna az embereknél és kb ugyannyiba kerülne ez a vállalatoknak. A kormány meg "minimál lángon" égne csak.


Legalább is nekem ez a véleményem. Csak ezzel az a baj, hogy ugye ha minimális kormányi bevétel/kiadást akarunk, akkor a kormánynak kevesebb lehetősége van az irányításra/befolyásolás/mutyizásra.

2015. ápr. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!