Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik nem veszik be a Turanizmu...

Akik nem veszik be a Turanizmust, azokat mi győzte meg, hogy ez az egész hazugság?

Figyelt kérdés
Engem a támogatói győztek meg. Egyik szerint, Sumer, másik szerint Szkíta, Etruszk, Hun, Török, Szarmata, vagy egyszerre mind a magyarok ősei. Még ennek a vallásnak (igen ez inkább vallás, mint tudományos elmélet) a támogatói sem tudnak megegyezni, abban, hogy kik is vagyunk. Akkor mégis mi alapon utasítják el a Finn-ugor elméletet? Látszik, hogy nagyon nem akarják rokonítani magukat halászó népekkel, és olyan népekről terjesztik, hogy magyar, akikről semmit, vagy alig tudunk valamit, mert teljesen eltűntek. Sumer nyelvből talán előkerült pár szó, de azt sem tudjuk, hogy kell kimondani, ám a turanisták elkönyvelték magyarnak, míg a világon mindenhol elismert finn-ugor nyelvcsaládba tartozást, amit nem pár szó alapján állapítottak meg a nyelvészek, elutasítanak. Ha egy külföldi a finn-ugor elmélet mellett van, akkor arra mondják, hogy "De hát nem is tud magyarul.", bezzeg ha a Magyar és Hun (amiről semmit sem tudunk) nyelvről mondja, hogy ugyan az, akkor meg hirtelen tud. Legközelebbi (ma már csak nyelv)rokonaink a Mansi és Khanty népek. Nyilván nem a finnekkel kell 100%-os egyezést keresni se nyelvileg, se genetikailag. Turanisták szerint, aki nem tekinti rokonnak a törököt, meg tatárt (akik miatt az egykori magyarság 30%-ára csökkent), azok zsidók. Az bezzeg nem zavarja őket, hogy a turanizmus "magyar" kitalálója Vámbéry Ármin zsidó volt, egyik támogatója Jászi Oszkár szintén zsidó volt. Folyton felhozzák a Habsburgokat, ami szintén baromság. 1976 körül lehetett először erről hallani, hogy a Habsburgok a finn-ugor elméletet terjesztették el. Ha a Habsburgok megakartak volna alázni minket, akkor mondhatták volna, hogy valóban Hunok vagyunk. Nálunk van aki büszke Attilára, de mint nyugaton, mint keleten a Hun egy barbár, bukott, kultúrálatlan nép, ami semmit nem hagyott hátra. Nem csoda, hogy a románok, meg szlovákok mongoloznak minket. Soha nem hallottam még, hogy "Mocsok finn-ugor, takarodj vissza az Urálba", de azt már igen, hogy "Büdös mongol, takarodj vissza Ázsiába." A turáni társaság védnöke József Ferenc főherceg Osztrák volt. Kicsit üti egymást a 2 dolog. Ha a finn-ugorizmus, annyira degenerál minket, miért támogatták az osztrákok, zsidók, szlovákok, románok a turanizmust? Vándorlásaink során kerültünk kapcsolatba a türk és szkíta népekkel. Eredetileg a szkíta egy indo-európai nép volt, majd a görögök minden keletről jövő népre rá aggatták ezt a nevet. Számukra egy Hun vagy egy indiai cigány is szkíta volt. Ősi hitvilágunkról keveset tudunk. Amit tudunk, azt a turanisták Ázsiával azonosítják. De megnézték már más népek hitvilágát is? Szarvas valóban volt szkíta és magyar is, de ugyanakkor a keltáknál is megjelenik, sőt az észak-amerikai indiánoknál is, a Finn-ugor Komi népnél is. Hozzájuk miért nem hasonlítjuk magunkat? Indiánok, Komik "nem hősiesek", kelták meg túl európaiak? Népművészetünkben is megvannak a finn-ugor elemek. Pl: fehér alapon, piros minták. Sőt az íjászkodás is ismert volt a Komiknál. Szerintem sokkal jobban megalázza a Magyart az az elmélet, hogy egy bukott, eltűnt vesztes népnek az unokái vagyunk, mint az, hogy egy halászó népből lettünk harcossá, akik egy majdnem 1000 éves birodalmat hoztak létre és még mindig léteznek. Sok turanistának rá kéne jönnie, hogy Európa közepén vagyunk több mint 1000 éve. A körülöttünk lévő népek a legközelebbi genetikai rokonaink, távolabbiakból is közelebb vannak az észtek meg finnek, mint törökök. Velük kéne jó kapcsolatot kialakítani, nem valami ázsiai néppel, ami az afrikaiak után a 2. abban, hogy semmit sem adott a világnak. Ha úgy tetszik, mi magyarok finn-ugor nyelvet beszélő szláv-germán keverék nép vagyunk. Aki valóban magyar, az fehér Európát és országot akar. A turanisták meg elmehetnek Ázsiába, ha ennyire oda vannak értük. Felteszem az ilyenek csak török gyroszosoknál hajlandóak kajálni és csak vietnámi üzletekben vásárolnak. Így vérbeli ázsiaiak lehetnek.

2015. ápr. 4. 15:18
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
50%

„Általában a turanisták nagyon támogatják amit mondok egészen addig amíg nem derül ki az írásaimból hogy az ő elméletüket is ugyanúgy elvetem int a finnugoristákét.”

Általában az emberek azt szokták támogatni, amivel egyetértenek, amivel nem, azt nem. És mivel nincs 2 ember, aki pontosan ugyanazt gondolná valakiről, így vbannak kérdések, emikben egyetértenek egymással, és vannak más kérdések, amikben nem. Baj ez? :) Más: légy szíves írd le, hogy te milyen nézeteket vallasz, azt már tudjuk, hogy mivel nem értesz egyet, de igazán érdekelne, hogy akkor mit gondolsz.


„Amit a genetikáról írsz az erős ferdítés. Az autoszómás génkészlet vizsgálata legfeljebb részletesebb képet adna az emberiség génkészletéről, őseiről, de nem mondana ellent az Y-kromoszómás és mitokondriális DNS vizsgálat eredményeinek„

Nem azt írtam, hogy ellentétet eredményezne, de az tenné teljessé a képet. Az ellentéteket a néhány kiragadott marker alapján levont következtetések adják (és ha a 46 kromoszómából csak egyet nézünk meg, arról is csak pár markert + a mtDNS-t, az szerintem eléggé tű a szénakazalban). Ezek olyanok, mint ha a telejs szókészletből 3-4 szót kiragadva akarnánk igazolni vagy kizárni a nyelvrokonságot 2 nyelv között. Lehet, hogy szerencsénk lesz, és helyes következtetést vonunk le, de lehet, hogy nem. Nem éri meg kockáztatni. Itt van pl. egy másik marker, ami a te logikád alapján „kizárja” a finnugor rokonságot (tudom, te nem is hiszel benne) és „bizonyítja” az ázsiai rokonságot. [link]

De ha sokat keresgélnék, akkor biztosan találnék olyan vizsgálatokat is, amely ellentétes következtetésre jut (gyakran szeretik hangoztatni, hogy a finnugor rokonságot genetikailag „bizonyították”. De ilyet most nem keresek, ha nem muszáj. A lényeg az, hogy nagyon nem minegy, hogy hogyan értékeljük az eredményt. Pl. ha sok, törökökre jellemző gén van a magyar génállományban, az értékelhető úgy is, hogy a törökök az őseink, meg úgy is, hogy nem az őseink, de jelentős török hatás ért minket (ez amúgy a nyelvrokonságnál is pontosan így van). És innentől jönnek a spekulációk. Az a baj, hogy a genetika, a nyelv, és a kultúra is folyton változik, ez teszi a kérdést különösen bonyolulttá. De nem jelentheted ki kategorikusan egyik elméletről sem, hogy „bizonyítható”, sem azt, hogy „kizárható”. Ezek valószínűségi kérdések, nem kőbe vésett tények. De valamiért ezt az emberek nagyon nehezen vagy egyáltalán nem értik meg.


Ugyanez a baj az antroplológiával is, de még a nyelvvel is. Pl. a finnugoristák meg vannak győződve, hogy a török szavak csak jövevényszavak lehetnek, a turanisták egy része meg még a számnevek finnugorral való rokonságát is tagadja. De ez nem ilyen egyszerű.


„Az hogy szavak fordított irányúan az altáji nyelvekből kerültek az indoeurópai nyelvekbe kizárható.” Nem, soha semmi nem zárható ki, ld. fent.

„Egyrészt mert ha az adott szavak gyökerei azokban a nyelvekben is megtalálhatóak amik nem érintkeztek az altáji nyelvekkel” Ez csak feltételezés, hogy melyik nyelvek érintkeztek melyikkel.

„Másrészt bizonyos szavak, például a lótartással és lovasharcászattal kapcsolatos szavak 100%-ig az indoeurópai népekhez köthető, mivel hozzájuk köthető a ló háziasítása is.”

Szintén feltlételezés.

„De ha az adott időszakban, az adott helyen az embertani és genetikai vizsgálatok, valamint bizonyos kultúrák közötti azonosság, folytonosság alapján nagyon-nagy valószínűséggel egy adott népcsoport élt, akkor nem állíthatják az ellenkezőjét.” Ez így jól hangzik, de ferdítés, írtam feljebb, hogy mi vele a probléma. Ma sem tisztázott kérdés, hogy kik, hol és mikor háziasították a lovat. De bárkik is voltak, valószínűleg ők találtak ki rá szavakat, bár a lovat azért nyilván a többi nép is ismerte, így maximum a lótenyészétéssel kapcsoaltos szavakat kellett átvenni a feltalálóktól. De hogy ezek az indo-európaiak, a törökök vagy mások voltak, akitől aztán a másikak vették át, ez már spekuláció. És a leletanyag jelenleg nem elegendő ahhoz, hogy ezt bizonyítottnak vegyük. Az is lehet, hogy amit mi ma indo-európainak gondolunk, az egy teljesen másik kultúra (amit akár több népcsoport is alkothatott, akár több különböző nyelvcsaládból), amit az indo-európaiak aztán teljesen átvettek tőlük, így alakult ki a látszólagos folytonosság. Itt nyugodtan ott lehettek a török népek ősei is, vagy bárki mások.


„Én egy szóval sem beszéltem bármiféle indoeurópai felsőbbrendűségről. Tényeket közöltem, amikből ha te ezt szűrted le, az már a te egyéni dolgod.„ Nem tényeket, konszenzussal elfogadott álláspontokat (amiből az jött le h, szinte mindent az indo-európaiak találtak ki, és mindent tőlük vettek át a környező népek, véletlenül sem történhetett soha fordítva, és szerintem ez a feltételezés abszurd). Ne keverjük a konszenzust a tényekkel, mert a végén az emberek 90%-a ténynek fogja venni (lényegében pontosan ez történt a finnugor elmélettel is).


„ a turáni és finnugor elmélet nem illeszkedik bele abba harmónikus és tökéletes képbe amiről te beszélsz.” Egyelőre senki sem tudott jobb alternatívát mondani, de észérvekkel meggyőzhető vagyok, ha esetleg leírod, hogy te mit gondolsz. Amúgy nem „tökéletes”, nem is írtam, hogy az lenne, de még a hunok is jól beleillenek egyébként, és az urál-altáji elmélet nem zárja ki, sőt inkább valószínűsiti is a hun-magyar rokonságot.


„Az altáji nyelvek kapcsolatát a sumer és dravida nyelvekkel, a történelem, a genetika, az embertani vizsgálatok, és a kultúrák vizsgálata is cáfolja.” Attól még nyelvrokonság lehet (nem mondom, hogy van, nem is értek a dravida nyelvekhez, annyira nem is érdekel a kérdés, de ne akarjunk mindent kizárni, csak azért, mert úgy egyszerű). Ha lanne nyelvrokonság, az lehetne átvétel következménye is bármelyik népnél, vagy egy közös ősnyelv, amiből mindkét nyelvcsalád származik, bár ebből nem következik, hogy a ma fennmaradt nyelvek egymás ősei lennének. A rassz szintén nem fontos itt, mivel pl. az afrikai országok lakói is nyelvrokonok az angolokkal és franciákkal, pedig nem egy rasszba tartoznak.


„Az egész rokonság pusztán arra van ráépítve hogy mindegyik említett nyelv agglutináló, és bizonyos hasonló alakú szavakra amiknek egy része lehet átvétel, másik része pedig csak nyakatekert logikával egyeztethető jelentésben is”

Ez a legtöbb elméletre érvényes, a finnugorra is. De pont azért kell vizsgálni ezeket a kérdéseket, hogy közelebb jussunbk az igazsághoz.


„Amit említettem pedig nem politika, hanem történelmi tény.” Túl sok itt a tény... Más jellegű civilizáció. És nem feltétlenül attól lesz egy civilizáció fejlett, hogy a modern, mai műveltség alapján megítélhető művészeket, tudósokat, stb. ad. Sajnos az európai kultúrára sokáig jellemző, más kultúrákat pusztító tevékenységük miatt általában nem sok maradt meg az európai népek által meghódított népek kultúrájából. Amikor a rómaiak elfioglalták Egyiptomot, leégették a könyvtárat. Dél-Amerikában is nézd meg pl. hogy alig maradt néhány inka kódex, az is azért, mert valaki bölcsen megőrizte. Meg említhetném az inkvizíció vagy egyes politikai rendszerek által üldözött műveket már Eurázsiában is, stb. Vagy István királyt, aki igyekezett a régi magyar kultúra minden emlékét elpusztítani. Mindazonáltal az orosz művészet és kultúra általában szintén sem az ázsiai régióhoz köthető, de ennek inkább földrajzi és demográfiai okai vannak.


A hunokkal kapcsolatos gondolataiddal viszont nagyjából egyetértek.

2015. ápr. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
48%
Érdekes azok is amiket ti írtok, de abban azt hiszem megegyezhetünk hogy amíg a politika rátelepszik a témára és politikai nyomásra egy verziót erőltetnek - a kormány a finnugort, a Jobbik a turanizmust - egymás érveinek meghallgatása és a másik bizonyítékainak figyelembe vétele nélkül, valamit amíg az átlag ember a bibliaszerű ősmagyar mondákat szó szerinti tényként fogadja el soha nem fogunk az őseinkről valódi képet kapni.
2015. ápr. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
37%

Nekem meg az a tapasztalatom hogy az emberek oly nézetekkel találkoznak ami megingatja a sajátjukat akkor az automatikusan nem tetszik nekik. Engem ez nem zavar, csak így látom. Az én nézeteim szerint a magyarságot az indoeurópai népekhez köthetjük, gyökereink a késő jégkorszaki ukrajnai menedékzónához vezetnek vissza, ahonnan később az andronovói kultúra területe felé vonulhattak őseink kelet felé. Ezt bizonyítja az embertani vizsgálat(döntően andronovói típus a honfoglaló sírokban) valamint a kultúrális párhuzamok. A későbbi történelmünk hiányos források, és egyéb nehézségek miatt nehezen megállapítható és további kutatásokat igényel. Mivel a tudósok feltételezik hogy a magyar őshaza az eddigieknél keletebbre lehetett, és az Urál déli szakasza csak egy állomás volt, így feltehetőleg az andronovó kultúra keleti területén maradtunk. Hogy mely népek köthetőek pontosan hozzánk azt az eltérő megnevezések miatt nehéz kibogozni, de valószínűsíthető hogy a hun és/vagy az avar hullámmal érkeztünk nyugatra. A hunok és az avarok erősen egymáshoz köthetőek, a kulturális párhuzamok alapján pedig közeli vagy távolabbi kapcsolatot esetleg rokonságot biztosra vehetünk. Bár a hunok eredetét sokan megkérdőjelezik, az avarok esetében nagy a valószínűsége az indoiráni eredetnek.

A genetika kapcsán az általad említett többi kromoszómapárt vizsgálja az autoszomális DNS vizsgálat. Az eddig végzett eredményei sosem mutattak ellentétet az Y kromoszómás és mitokondriális DNS vizsgálataival. Amit linkeltél és uráli eseredetű génről ír, az nem uráli eredetű gén, hanem az altáj vidékéről származik, és kever populáció révén a hunok egy része is hordozta. Amennyiben kapcsolatunk volt a hunokkal egyértelmű hogy a honfogllaó sírokban is nyoma lesz az egyébként Tat-c polimorfizmusnak nevezett génvariációnak. Az is természetes hogy a mitokondriákis vizsgálatok alapján anyai ágon az ázsiai populációkhoz vagyunk közel, mivel Ázsia területén tartózkodtunk jelentős ideig. Azonban az említett haplocsoportok nem a mongoloid hanem a kaukázusi népességre jellemzőek, így ez nem bizonyít semmi mongoloid rokonságot (én rájuk gondoltam ázsiai alatt, az európában és ázsiában található europid rasszra jellemző mtDNS csoportokat nyugat-eurázsiainak szokták hívni). Szóval itt most le van írva másképp ugyanaz ami máshol is, de ez nem bizonyít ázsiai eredetet.

És mint írtam különböző vizsgálatok egymással összhangban, erősítik egymást.

Neked az a bajod hogy túl sok tényszerű dolgot írok, de az hogy mindenre rányomod a feltételezés bélyeget még nem ellenérv. Ha szerinted a török népek háziasították a lovat, vagy bármi más gondolatod van, akkor állj elő logikailag helyes érvekkel mellete. Valóban a történelem csak valószínűsít dolgokat. Mivel senki nincs már aki ott lett volna, nem osztotta meg senki facebookon hogy "idomítottuk a lovat", nincsenek fényképek, nincs írásos emlék ezért csak valószínűsíteni tudunk. Ezért vizsgálnak több tudományos területtel összhangbana tudosók és vonnak le igen valószínű következtetéseket. Ezek persze megdönthetőek ha előállsz egy hasonlóan logikus elmélettel.

Nem azért zárom ki az összes agglutináló nyelv rokonságát vagy közös eredetét mert úgy egyszerű hanem mert nincs rá semmi bizonyíték. Ha írsz nekem példát arra hogy mi lehetett az a közös ősnyelv ami a három különböző rasszhoz tartozó népcsoportot összeköti akkor elgondolkozok rajta. A dravida és sumer nyelv rokonsága mellett még találtam meggyőző érveket, miszerint a dravida nyelveket beszélő népesség Mezopotámia terüleéről érkezett Indiába, és nyelvük ugyan megmaradt de elkeveredtek az a többségben lévő Ausztraloid népességgel. Amennyiben kimutatható közel-keletre jellemző genetikai elemek jelenléte a Dravida népességben,valamint a régészet is bizonyítja ezt még el is hiszem. Ez még csak hipotézis, eddig. És akkor kérdem én hogy jönnek képbe az altáji népek. Ez az amire senki nem tud semmi értelmes dolgot mondani. Ha mondasz akkor én is hajlandó vagyok továbbgondolni ezt az egész történetet.

Az ilyen sablon szövegek hogy az európai népek kultúrapusztítók meg már elég unalmasak. Ha más népek hódításait nézzük meg akkor semmi pusztítás nem történt? Ugyan már... Rengeteg emlék maradt rák az ókori civlizációkról, semmilyen módszeres pusztításról nem beszélhetünk. A későbbi vallási őrület miatti pusztításokat meg ne írjuk népek számlájára.

2015. ápr. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
37%

Ja, igen, ezt lefelejtettem. Nem azzal van bajom (meg gondolom a kérdezőnek sem), hogy valaki megfelelő igényű tudományos munkát folytat, ami esetlegesen cáfolhatja a finnugor elméletet (ami szintén egy elmélet, maximálisan nem nagyon lehetne bizonyítani). Ez teljesen rendben van, ha a kutatások csak egy irányba folynának kritika nélkül, akkor minden erre a célra feláldozott erőforrás felesleges pazarlás lenne.

Azon megy fel a vérnyomásom, amikor a Jobbikos János elolvassa a kurucon a "hogyan találták fel a magyarok a világot" című cikket, ahol leírják hogy az összes létezett ázsiai lovas nomád törzs magyar volt, és tőlünk ered a világ összes nyelve, mert pl. ház - house, tehát az angol nyelv is igazából magyar. Aztán Jobbikos Jani innentől úgy gondolja, hogy az MTA legfeljebb arra érdemes, hogy az ő golyóit kényeztesse, mert ő most már sokkal nagyobb szakértő mindenkinél.

2015. ápr. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 A kérdező kommentje:

Utolsó, igen én is így gondolom. Ha valaki tényszerűen, megcáfolatlanul bizonyítani tudja, hogy a finn-ugor elmélet helytelen és max egy rövidebb időt töltöttünk ezekkel a népekkel, akkor azt elfogadom. De amíg olyanok akarják megcáfolni:


-Akik még mindig a Habsburgokra hivatkoznak

-Akik szerint a világ Finn-ugor elmélet mellett érvelő tudósai Torontótól kezdve Melbourneig mind össze fogtak ellenünk

-Akik youtube-os videók alapján genetikusnak hiszik magukat

-Akik pár "megaturultáltos" féle honlapok elolvasása után történésznek hiszik magukat

-Akik 1-2 könyv elolvasása után nyelvésznek hiszik magukat

-Akik bárkit rokonunknak mondanának, csak ne legyen egy "halászó nép" mint az uráli népek

-Akik személyes támadásnak veszik, ha ellent mond valaki nekik

-Akik írókra/költőkre hivatkoznak

-Akik olyan "nyelvészekre", "történészekre", "genetikusokra" hivatkoznak, akiken a tudományos világ röhög

-Akik szerint a magyar nyelv minden nyelv alapja

-Akik szerint a rovás írás minden írás atyja

-Akik szerint Varsó azért Varsó mert az régen magyar terület volt (igen ilyennel is találkoztam)

-Akik szerint a Biblia is rólunk szól


Addig más elméletet magasan ver a finn-ugor elmélet, még ha megkérdőjelezhető is.


A körülöttünk lévő népeknek sokkal kellemetlenebb ez az elmélet. A Pán-szlávisták azt hiszik ők uralták Európát, a románok azt hiszik, ők a Római birodalom leszármazottai. Akiknek ekkora egója van, azoknak óriási arcon csapás, hogy a világon mindenhol elfogadott Finn-ugor elmélet szerint, egy eredetileg egyszerű halászó nép saját királyságot hozott létre, amiben több száz évig uralkodott ezek felett a "dicső" múlttal, felmenőkkel rendelkező népeken.

2015. ápr. 6. 21:29
 36/58 anonim ***** válasza:
31%
Én magyar vagyok! Magyarosságon születtem és élek, a szüleim szintén. Nagyszüleim és dédszüleim között van : magyar, erdélyi magyar(román+székely) osztrák, szlovén és német. Ezt a színes rokonságot a betelepítéseknek, illetve a Habsburg Birodalom soknemzetiségének köszönhetem. Aztán, csak a 48/49 utáni hősökről van szó. A legtöbb mai magyar szintén hasonló származású. Hiszen: 1241 tatárjárás- a félország kihal. xvi-xvii század- Törökök- ország nagy része megint kihal. Szóval, olyan mindegy, hogy István király korában élők honnan jöttek. Mi most vagyunk itt, most vagyunk magyarok. De, nem azok a magyarok akik 1500 éve. Katolikus vagyok és az ismert őseim is keresztények. De, 100% hogy van zsidó, illetve más vallású ősöm, mint minden embernek. De, én magyar vagyok és katolikus. Jó dolog, hogy elmélkedünk a múlton és érdeklődünk iránta. De! Nem kell ilyen miatt veszekedni és vitát szítani. Mert a múlt, az tesz minket azokká, akik vagyunk. De, a jövőt mi alakítjuk. Én magyar vagyok, de lehet az unokám majd németnek vallja magát és akkor az is lesz.
2015. ápr. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
49%

35/

"Addig más elméletet magasan ver a finn-ugor elmélet, még ha megkérdőjelezhető is."


Nem úgy kellene őstörténetet választani, hogy melyik vet ránk jobb fényt.


Szerintem az se számít, hogy VALÓJÁBAN az albánoktól, vagy a cigányoktól származunk-e, hanem az, hogy a különböző elméletek kiagyalói mi okból hazudnak nekünk.


Nekem például a sumér-szkíta-hun vonal elfogadhatóbb, mint a politikailag motivált összes többi, amit gyarmatosítóink agyaltak ki, részben hogy saját bűneiket ránk tolják, részben, hogy kiirtsák a nép akaraterejét, ami legtöbbször a büszkeségből táplálkozik.


És ez nem árvalányhajas romantika, hanem egy, 1975-ben a Sorbonne-on megtartott orientalista kongressus hozománya:

A magyar előadó különösebb kommentár nélkül bemutatott néhány szót a hallgatóságnak, amikor a Tel Avivi egyetem meghívott hallgatói bekiabáltak, hogy mit akar itt ezekkel a sumér szavakkal...

Aztán az előadó (Badinyi Jós Ferenc) mondta, hogy köszöni szépen, most már semmit...

A szavak a tihanyi apátság alapítólevelében előforduló magyar szavak gyűjteménye volt.

2015. ápr. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 A kérdező kommentje:

37/


A finn-ugor elméletet a tudomány állította fel. A hozzád hasonlók, nem akarják elfogadni, h egy halászó népből lettünk lovas nomád nép és inkább olyan rokonokat kerestek, akikről soha sem lesz 100%-os tudásunk. Ha most kiderülne, hogy a magyar egy hun-szkíta-sumer korcs nép, akkor nekünk mi származna abból? Meghajolna előttünk a világ? Magyarország lenne a világ vezető hatalma? Mi lennénk az "Übermensch"? A nyugati világ mindig is "ugor"-nak nevezett minket, ahogy már a kérdésem magyarázatában is leírtam. A szkíta, türk féle neveket, meg több keletről jövő népre is ráaggatták. A hunok több nemzetiségből álltak össze. Attól, hogy valószínűleg voltak magyarok a hun seregben, nem jelenti, hogy hunok lennénk. A németek oldalán álltunk a 2. VH-ban mégsem tekintjük germánnak magunkat és nem tartjuk Hitlert vezérünknek. Érdekes, hogy a pán-szlávisták ugyan azt mondják, mint akik nálunk ezek mellett a sumer-szkíta származás mellett érvelnek. Boxoljátok le egymás között ki a nagyobb sumer és ki a szkítább. Mellesleg Sumerok, Szkíták, Hunok eredetileg teljesen más népek voltak. Ha szerinted ezektől a népektől származunk és történész vagy, akkor írj erről egy könyvet és győzd meg a kollégáidat. Ha sikerül, akkor örüljünk, mert rég eltűnt népek unokái vagyunk. Ha nem sikerül, akkor, hagyj fel a szakmáddal. Ha nem vagy történész, csak egyszerű laikus, akkor fogadd el a "szomorú" valóságot és felejtsd el az összeesküvés elméleteket. Elég rossz lehet úgy élni, hogy szerintetek az egész világ a magyarok ellensége. Ma már nem oszt, nem szoroz kik voltak a 10000 évvel ezelőtti őseink. Mi már rég szláv-germán keverék nép vagyunk, akik hivatalosan Finn-Ugor nyelvet beszélnek. A népeket, nem génjeik, vagy őseik alapján sorolják be, hanem nyelvileg. Badiny Jós Ferenc pedig egyszerű laikus volt...valóban hiteles figura. Nagyon úgy néz ki, akik elvégeznek egyetemet, főiskolát azok valami ördögi befolyás alá kerülnek az egész világon és valami idegen hatalom megparancsolja nekik, hogy ne kutassák a magyarok "eredeti" származását. Míg az önjelölt "tudósok" csakis az igazat mondják, véletlenül sem azt amiben ők akarnak hinni. Badiny egy vicc. Szerinte Attila Jézus hitű volt, sőt szerinte Jézus magyar volt! Hiteles tudósokat kéne megnevezni, nem vallás fanatikusokat.

2015. ápr. 8. 09:21
 39/58 anonim ***** válasza:
69%

38/

"A finn-ugor elméletet a tudomány állította fel."


A finn-ugor elméletet egy gyarmattartó birodalom állította fel, saját politikai céljai érdekében.


Ha megnézed, népmeséink, népdalaink, legendáink mind a hun-szkíta vonalat erősítik, és nem a finn-ugort.

A krónikai hagyomány is Attilától eredezteti a magyarságot, nem beszélve hogy szinte mindenütt HUN-gáriának hívják az országot egy létező nép után, nem egy mesterségesen tákolt elmélet után.


Történész pedig van bőven, sőt, egyre többen a régi finnugristák közül is belátják a politikailag erőltetett vonal tarthahatlanságát.


Ami pedig a szarvast és a keltákat illeti...

Jogos a két pont.

Többen egyetértenek abban, hogy az utolsó jégkorszak a Kárpát medencében enyhébb volt, mint a környéken, és ezért itt alakult ki hamarabb kultúra és innen rajzott ki.

A keleti kirajzás népei közül a szkíták, a nyugatiak közül pedig a kelták alkottak komolyabb tömböket.

Ezért megmaradt sok közös motívum is az eredetlegendákban.

Nyugaton a Római Birodalom jobban kiforgatta a keltákat a kultúrájukból, míg a keleti szkíták tovább őrizhették hagyományaikat.


Ami Attilát illeti... Nem csak Badinyi szerint volt Jézus hitű.

Attila Engadiban nevelkedett Jeruzsálemtől 20 kilométerre... A kereszténység "szülőhelyén"...

És később, a hivatalos megszólítása, ahogy pápák, uralkodók címezték neki a leveleiket, így szólt :

Attila, Isten kegyelméből Bendegúz fia, a nagy Nimród unokája...

És ugye ennek a Nimródnak a jóslatai alapján kereste a három mágus Jézust, amikor megszületett...

És Isten ostora miért is büntette a Római Birodalmat?

Mert a farkastejen nevelkedett testvérgyilkos legendáját ideológiájának megtevő rabló gyarmatbirodalom a népek börtöne volt. A Cézárok egymást túllicitálva gyilkolták a letiport népeket.

Ezzel szemben Attila azonnal azonos jogokat adott a meghódított népeknek... A legtöbbet nem is harccal, hanem diplomáciával nyerte meg. És ennek francia forrásai vannak.


Ami meg Jézus magyarságát illeti...

El kell olvasni Badinyi írását, és nem az íróasztalaikba kapaszkodó akadémkusok fröcsögésre kell építeni.

Kedvcsinálónak annyit, hogy Jeruzsálemtől keletre a Pártus Birodalom terült el, és a közelben volt egy város, amit Szkítapolisznak hívtak...

A zsidók pedig azzal panaszolták be Jézust a rómaiaknál, hogy a három mágus keletről a Pártus Birodalom új királyát jött köszönteni...

Meg az utolsó vacsoránál bemutatott vérszerződés se igazán zsidó hagyomány...

És ez csak a jéghegy csúcsa.


"Ma már nem oszt, nem szoroz kik voltak a 10000 évvel ezelőtti őseink."


Ez igaz.

De az fontos, hogy tudjuk, hogy kik és miért HAZUDNAK nekünk nyelvünket és történelmünket illetően, és hogy ezeknek az embereknek mennyire hihetünk egyéb dolgokban, hogy valóban a mi érdekünkben költik az adófizetők pénzét ott a Tudományos Akadémián.

2015. ápr. 9. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
42%
Vagy nagyon bátor ember, aki komolyan veszi Badinyi írásait, vagy nagyon ostoba. Vagy és ez a legrosszabb, a kettő egyszerre, nincs rosszabb, mint amikor az ostobaság szorgalommal párosul, a Badinyi "professzor úr" pedig egész életében ezt tette, a könyvei félrefordításoktól hemzsegnek, a legtöbb állítására még egy hivatkozás sincs, ami a tudományos munka alapja kellene, hogy legyen, ő egy egyszerű "paneltáltos" volt, akinek a munkáit csak a rajongótábora veszi komolyan.
2015. ápr. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!