Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tavaszra nagy megmozdulást...

Tavaszra nagy megmozdulást terveznek a megyei matricák miatt. Csak én nem értem miért?

Figyelt kérdés

Addig még érteném, hogy az autóutak és a városokat elkerülő pályaszakaszok fizetőssé tétele nem túl örvendetes. Ez nekem sem tetszik.

De miért kellene az egészet teljesen eltörölni? Van néhány kritikus pont, ezen szerintem korrigálni fognak (pl. az M7-en az a 8 km veszprémi szakasz).

Minden tarifa marad, ami eddig is volt. De 8 érintett megyéig az új rendszer olcsóbb, mint a korábbi (és megmaradó!) éves matrica.


2015. jan. 4. 16:42
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
48%

"Miért kell kérdező neked minden ilyen kérdéshez odaírogatni, hogy te mennyit spórolsz?"


Mert tipikus beszűkült aggyal gondolkodik.

Ha neki jó, akkor az minden embernek jó.

2015. jan. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
53%

Indokolatlannak és ostobaságnak tartom a megyei matricák bevezetését. A világ legtöbb helyén az autópályák fizetősek, a körgyűrűk pedig ingyenesek pont azért, hogy az átmenő forgalomtól kiméljék a várost. Ha nem lenne körgyűrű a hatalmas dúgók miatt sokkal több baleset lenne, még nagyobb környezetszennyezés, zajártalom zúdulna a városokra.

A másik, hogy ne hogy már fizessen kelljen nekem csak azért, mert a városszéli bevásárlóközpontokba kimegyek vásárolni, miközben a benzinár megfizetésével minden autós eléggé hozzájárul a közöshöz.

2015. jan. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
71%

"Tavaszra nagy megmozdulást terveznek a megyei matricák miatt. Csak én nem értem miért?"


Talán azért, mert ez semmi más, csak egy undorító, pofátlan, aljas lehúzása az amúgy is szegény átlagembernek?

Mégis milyen logika az, hogy fizetőssé teszik az utakat és a Budapestet elkerülő utat, majd később meg bevezetik a dugódíjat? 2 intézkedés, mely baromira üti egymást, de tudod mire megy ki a játék? Arra, hogy az emberek MINDENKÉPPEN fizessenek. Ha bemennek a városba autóval azért, ha nem mennek be, akkor meg azért. Nevetséges, és az összes politikust a Fideszben tarkón lőném, és elvenném az utolsó gatyájukat is. Tudod az átlagembernek igen nagy érvágás már az az 5.000 FT is, cserébe MINDEN drágulni fog, ugyanis a kamionosoknak is fizetni kell, akik az árukat hozzák.

Te mit szólnál hozzá, ha mondjuk még otthon laknál, leadnád a fizetésed 60-70%-át, közben meg anyád kitalálja, hogy mostantól akárhányszor kinyitod a hűtőt, köteles vagy 100 FT-ot leadni?



Komolyan, ha ez nem fog változni, eljutunk ahhoz a ponthoz, mikor a nép azt mondja, elég volt, nincs mit veszítenünk, de akkor nagyon durva dolgok lesznek itt, és még a puccsot sem tartom valószínűtlennek. Vagy pedig mindenki majd lábbal szavaz, aztán majd amikor tőlünk is eltűnik hirtelen másfél-két millió ember mint Romániából, na akkor lesz majd csak pofára esés.

2015. jan. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
58%

Feltételezem kérdező neked semmi problémád nem lenne azzal se, ha olyan lennénk mint Észak-Korea. Csuda jó és széles utak, csak épp senki sem használja, mert senkinek nincs autója, meg sem engedhetné magának.

Attól, mert neked ez spórolás, még az emberek 99%-ának marhára nem az, és most valaki azért fizessen 5ezer FT-t, mert 1-szer meri használni valamelyik utat?

Legközelebb mi lesz? Fizetni kell 5ezret azért, mert átlépsz egyik megyéből a másikba?


Ez az intézkedés egy nagy lehúzás, és remélem orbán úgy fogja végezni, mint Ceausescu. A haverok tartják a markukat, üres az államkassza, pedig szerintem már 8-szor többet fizetünk be, mint amennyire az országnak szüksége van! Lázár 70 milliós villát vett a gyerekének, Matolcsy 2 milliárdos villát, mellé 23 milliós Audi-t, Szijjártó 100 milliós villát vett magának, Orbán Ráhel félévenként 15 milliót fizet a tandíjára a világ egyik legdrágább városában, stadionok épülnek, stb, és MINDEZT KÖZPÉNZBŐL!! Érted? Amit te befizetsz adó formájában, az nem az országra megy, hanem orbánék zsebébe, szétosztják a haverok között. A felcsúti polgármesterből is így lett az egyik leggazdagabb magyar ember!

Nyugaton ezért már lángolna a fél ország, itt meg még a hozzád hasonlók nem is értik, hogy miért tüntetnek azért, mert megint fizetőssé tesznek valamit!


Komolyan mondom ránk férne egy Majdan szintű forradalom. Komolyan azt akarod, hogy olyanok legyünk, mint most Bulgária? Ott is akkora a korrupció, hogy a fiatalok 90%-a lelépett külföldre, 7 millió emberből kb 2 millió dolgozik, és még egyetemi professzorok is megmondták, hogy 20-30 év múlva SENKI sem lesz majd Bulgáriában, aki adót fizetne, ergo teljesen összeomlik a bolgár állam, lehet meg is szűnik (ráadásul rengeteg cigány van).

2015. jan. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
12%

Nem értem az eddigi hozzászólókat, de szerintem még ők maguk sem értik mi a baj, csak háborognak, mert magyar honba azt szokás. 1. Akinek autóra, benzinre van pénze, az nehogy már ne tudjon kifizetni ÉVI 5000 forintot! Ne nézzük már hülyének egymást kérem szépen!

2. Az ország harmada alkoholista, fele láncdohányos (bármiben fogadok, hogy az itt válaszolók legalább fele is elkölt havi, de inkább heti 5ezer pénzt csak cigire), és mégis durciztok, hogy évi 5000! Havi egy dob cigivel kevesebbet szívtok és két megyére való matricát is tudtok venni! Juj most mi lesz!

3. A döntö többség igenis jobban jár ezzel a rendelettel, de sosem lesz olyan, hogy mindenkinek jó legyen. Rengeteg ingázó van, akik megvették 43ezerért a matricát, most ugyanazt az útvonalat 5-10ezer forintból megússzák. Még egyszer írom: rengeteg, több, mint amit elképzeltek, meg kitaláltok!

4. Ez megint nem arról szól, hogy jött egy új, néhány ember számára igazságtalan rendelt. Azon problémáztok, Hogy fizetni kell olyasmiért, amiért minden más országban is fizetni kell, persze nem sz*ros 5ezer forintot, ami egy alkohlista, láncdohányos országban nem lehet gond, hiába rinyál mindneki, hanem komoly pénzeket. Még sem mennek az utcára az emberek, mert más orszagban természetes, hogy adózni kell és semmi nincs ingyen, csak a gulyáskommunizmusban felnőtt parasztja hiszi, hogy elég a tökeit markolászni és készen várja minden. Nem! Szokj hozzá magyar, hogy neked is fizetned kell, akkor is, ha cserébe nem tudsz annyi sört meginni,vagy annyi cigit elszívni! Lehet sértődni, kiosztani, de ez így van.

2015. jan. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Köszönjük a hozzászólást a FIDESZ online szóvivőjének!
2015. jan. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
55%
De okos vagy. Igen sokallom az 5 ezret egy nem létező autópályáért. Kb 300 méter van kész az m8-as egyik szakaszából. Egy két betontömb az út végén ezért fizessek 5 ezret. Mert ha át megyek a Pentele hídon két megyét érintek. A híd másik felén van autópálya de itt is kb pár száz métert megyek rajta. Más lehetőség nincs hogy Dunaújvárosba jussak csak oriási kerülővel. Ez híd használati díj. Szerintem pofátlanság nem létező autópályáért pénzt kérni. De szerinted rendben van ne háborogjak.
2015. jan. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
53%
És üdvözlöm a Viktor haverodat. Gondolom szóvívő vagy nála.
2015. jan. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

" Akinek autóra, benzinre van pénze, az nehogy már ne tudjon kifizetni ÉVI 5000 forintot! "

Ja, milyen igazad van, legyen inkább évi 50.000Ft.


17 éves szuzukival járok, nem iszom, nem dohányzom, az új rendszerrel szarul járok.

2015. jan. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

"Szokj hozzá magyar, hogy neked is fizetned kell, akkor is, ha cserébe nem tudsz annyi sört meginni,vagy annyi cigit elszívni! "


Helyett:

Szokj hozzá magyar, hogy neked is fizetned kell, akkor is, ha cserébe nem tudsz annyit enni vagy fűteni!

2015. jan. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!