Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Diplomás adót terveznek?

Diplomás adót terveznek?

Figyelt kérdés

A kormánynak már teljesen elborult az agya? Most azokat a diákokat akrják bűntetni, akik keményen tanulnak? Ahhoz, hogy bejusson államira az ember nagyon sokat kell tanulni, napi szinten. Plusz 2 nyelvvizsga és emelt szintű érettségi... Jogos?


[link]


2011. szept. 9. 18:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%
A diplomások jól keresnek, nem? Az egykulcsos adó ellen vagy, ugye?
2011. szept. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Ennek az országnak már úgyis mindegy. 10 év múlva cigányok és nyugdíjasok, meg turbómagyarok lesznek itt, én meg külföldön röhögök majd majd Mo-n Xd
2011. szept. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, jól látod, az egykulcsos adó ellen vagyok. Pláne, hogy ekkora lyukat üt a költségvetésen. Ezért igyekeznek ezt most befoltozni.
2011. szept. 9. 19:13
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezen nekem is felakadt a szemem.


Mi is akar ez tulajdonképpen lenni?

Utólagos tandíj?


Bezzeg amikor az emeszpé akarta bevezetni a tandíjat teljesen ki voltak akadva. Ez most ugyanaz a szar csak piros helyett narancs masnival átkötve.


Szerintem teljesen át kellene dolgozni az oktatási (és nem csak a felsőoktatási) rendszert.

Én nem vagyok ellene a tanndíjnak, de akkor mellé dolgozzanak ki egy olyan támogatási rendszert, ami lehetővé teszi a szűkösebb pénztárcájúaknak is, hogy tanulhassanak. Mert ez e jelenlegi rendszer tényleg úgy pocsék, ahogy van, de a megoldás ne az legyen már, hogy még lapátolunk is a szemétkupacra.

2011. szept. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
gyakorivalasz2 teljesen egyet értünk.
2011. szept. 9. 19:35
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

19:01 Attól hogy valaki diplomás nem keres jól.


Igen a több kulcsos adó az igazságosabb mert akinek nagyobb a fizetése többet adózik. Na de egy pedagógus, orvos miért fizessen többet ha kicsi a fizetése mert volt szorgalma járni egyetemre, elvégezni és bátorsága szakmájában maradni?

Én személy szerint semmilyen tandíjat nem támogatok.

Mert az még dinasztikusabb rendszer állít elő, csak nagy pénzű, de inkább szakmabeliek gyerekei merik bevállalni a esetleges gyenge eredménnyel járó hatalmas költségeket.

Még kevésbé lesz nyitott az oktatási rendszer.

A jelenlegi rendszer jó csak csökkentetni kell létszámokat.

2011. szept. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Még jó, hogy így a kedves,okos, diplomátlan és sokat kereső semmirekellő politikusaink járnak jól :)
2011. szept. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%

"Igen, jól látod, az egykulcsos adó ellen vagyok. Pláne, hogy ekkora lyukat üt a költségvetésen. Ezért igyekeznek ezt most befoltozni."


Na akkor ismét. Az egykulcsos adó szerinted rossz. A diplomások általában az átlag fölött keresnek (bölcsészek és egyedi esetek kivételével). Add össze a kettőt! Jahogy bölcsész vagy és nem sikerül?

2011. szept. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"A diplomások általában az átlag fölött keresnek (bölcsészek és egyedi esetek kivételével). Add össze a kettőt! Jahogy bölcsész vagy és nem sikerül?"


Őszintén nem tudom, hogy mi ez az ellenségeskedés. Ebben éled ki magad? Nem vagyok bölcsész. Pénzügyes vagyok. Ezúton kérek elnézést minden bölcsésztől a te nevedben. Nagyon utálom, mikor egyik lenézi a másik diplomáját.

2011. szept. 10. 10:51
 10/12 anonim ***** válasza:
42%
Ne tereld a szót (beletrafáltam?)... Lényegtelen, hogy melyik diplomát mennyire tartom. Ugyanez fordítva is igaz: leszarom, hogy az én végzettsége(i)met ki mennyire tartja, nem sírok, hogy nem tudok megélni. Sikerült valami összefüggést találni?
2011. szept. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!