Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tavaszra nagy megmozdulást...

Tavaszra nagy megmozdulást terveznek a megyei matricák miatt. Csak én nem értem miért?

Figyelt kérdés

Addig még érteném, hogy az autóutak és a városokat elkerülő pályaszakaszok fizetőssé tétele nem túl örvendetes. Ez nekem sem tetszik.

De miért kellene az egészet teljesen eltörölni? Van néhány kritikus pont, ezen szerintem korrigálni fognak (pl. az M7-en az a 8 km veszprémi szakasz).

Minden tarifa marad, ami eddig is volt. De 8 érintett megyéig az új rendszer olcsóbb, mint a korábbi (és megmaradó!) éves matrica.


2015. jan. 4. 16:42
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
82%
Hiába olcsóbb 10 ezer embernek, ha fizetni kell 100 ezer ingázónak, akiknek eddig ingyenes volt. Én is használtam pár km-es ingyenes elkerülőszakaszt, ami arra volt hivatott, hogy tehermentesítse a belvárost, és most fizethetek. Ez egyszerű pénzbehajtás, amit igazából semmi nem indokol, nincs rá ésszerű magyarázat. A vizitdíj miatt mekkora patália volt, pedig az egy piti összeg volt ehhez képest. Az embereknek abból van elegük, hogy hetente találnak ki újabb sarcokat (szappanadó, művirágadó és társai). Apránként már mindenünket elveszi ez a kormány. Mit találnak még ki? Széklábadó? Testsúlyadó? Te sosem unod ezt meg?
2015. jan. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
89%
Úgy tűnik csak te nem érted. Engem a Dunaújvárosi Pentele híd érint fájdalmasan. Konkrétan csak a hidat használom mint sokan mások. Tehát ez hídpénz. Egyébként az érintett autópálya nincs kész véget ér a semmiben és pénzt kérnek érte. Ez nem olyan dolog hogy jó majd megyek mellette kis kerülővel egy másik úton. Mert a másik út a Dunaföldvári híd ami nagyon messze van. Röviden egy félkész autópályáért fizetek.
2015. jan. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
68%

Tervezni lehet bármekkorát..

Először is, addigra mindenki megveszi ami neki pont szükséges,

Másodszor ezeket a kérdéseket/válaszokat olvassa ám az ellenérdekelt fél is.

Tehát kellően, naprakészen felkészülnek az elhárításra.


Kell a sok pénz... ez az akarat mindent visz.

2015. jan. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
72%
Én sem értem, hogy mit tüntetgetnek, hiszen tök jó egyre több adót fizetni.
2015. jan. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
84%

Miért kell kérdező neked minden ilyen kérdéshez odaírogatni, hogy te mennyit spórolsz?

Tudod baromi igazságtalan és csak egy gátlástalan lopás, hogy most fizetni kell azért, ami eddig ingyenes volt. Milyen dolog ez? Örülök, hogy neked nem okoz gondot kiperkálni 5ezer FT-ot azért, amit eddig ingyen használhattál. Ráadásul a Fidesz "indoklásától" az átlag ember már tényleg agyvérzést kap, hogy azért vezetik be a díjat, mert "mindenkinek hozzá kell járulni a közöshöz". Miért, a több száz adó micsoda, ha nem hozzájárulás? Beugró?

Legyen is csak hatalmas tüntetés, bénítsák meg az országot, hogy lássák, elég volt, és nem akar az átlag ember egy éhenhalás szélén álló fejőstehén lenni, miközben az útdíjból befolyó összegből is majd valamelyik politikus több tíz milliós villát vesz a kölykének.

Itt már rég nem az országról van szó, mióta a Fidesz kormányon van, azóta a bevezetett adók 99%-a csak a haverok markát szolgálja. Ha az, amit befizetünk, MIND az országra menne, már Ausztriát is beértük volna rég.

2015. jan. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
78%
Nemcsak te nem érted. Sajnos túl sokan vagytok még, ezért tart itt az ország.
2015. jan. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
82%

"Miért kell kérdező neked minden ilyen kérdéshez odaírogatni, hogy te mennyit spórolsz? "


Valószínűleg pénzért csinálja.


Mert egy épeszű ember örül és befogja a pofáját ilyenkor, hogy éppen jól járt a változtatással, nem hogy még mások baján lovagolna.

2015. jan. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
A Pentele híd egy dolog. Fizetni kell érte, oké, legyen. A rablás ott kezdődik, hogy kettő matrica kell érte.
2015. jan. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
68%
Azért a megyei matricák sem tökéletesek. Nézd már meg, hogy ugyanúgy 5ezer forint egy Pest megyében, ami teli van autópályákkal és egy Vas megyében, ahol van egy darab befejezetlen gyorsforgalmi. Semmi értelme. Vagy ott vannak a hidak a Dunán, két matrica kell, hogy átjuss egyik oldalról a másikra. Az egészen az látszik, hogy egy délutáni brainstormingon dobta be valaki, mert kellett gyorsan x milliárd forint a költségvetésbe. Milyen kormányzás az, hogy bejelentenek valamit két héttel előre, aztán majd utólag korrigálják? Igenis el kell törölni az egészet, és tessék rendesen átgondolni a dolgokat.
2015. jan. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

"Miért kell kérdező neked minden ilyen kérdéshez odaírogatni, hogy te mennyit spórolsz?"


A politikában eddig soha nem kérdeztem, s matrica ügyben sehol nem kérdeztem.

2015. jan. 4. 18:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!