Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a hatalmas tiltakozás...

Mi ez a hatalmas tiltakozás az új autópályadíjak miatt? Nincs ez már megint kicsit felfújva?

Figyelt kérdés

400 Ft az 1 liter benzin, még annyi se. Aki az agglomerációból kocsival jár be, nem törődve, hogy ezzel szennyezi a környezetet, növeli a dugót, a szmog miatt az emberek egészségét veszélyezteti, és még sorolhatnám, _mindezt teljesen feleslegesen_, annak tényleg ennyire fáj ennyi pénz?

Miért nem jár vonattal akkor? Vagy adja el a hatalmas vidéki házát, meg a terepjárót, és költözzön be Pestre...


2014. dec. 11. 20:30
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
57%
Az a tiltakozás, hogy ameddig a NAV évi 1000 milliárd forintot sumákol el (ez csak ÁFA), addig egy kib"szott k"rva forintot ne akarjanak, érted? Nem normális dolog, hogy 100 forintból 50et leadózol, és semmit nem kapsz érte kb. Közbiztonságot? Egészségügyet? Oktatást?Utakat? Én pesti vagyok, szóval egyenesen a Kánaánban lakom, de kérdezzünk megy egy békésit, hogy ugyan neki miért jó, ha adózik? Mert azt a színvonalat, amit a térségben hoznak, azt kis túlzással 20% elvonással lazán hozni lehetne.
2014. dec. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
76%

# 30/32 Időpont ma 23:35


Uniós előírás a nagyvárosok megfullasztása? Na ne nevettess...

2014. dec. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
79%

Na egy újabb panel proli aki megmondja a frankót.


Bírom ezt az "adja el a vidéki házat mert én is panelban nőttem fel" mentalitást. Meg "adja el a kocsit és dögöljön meg mert neki van, nekem meg nincs". Meg "mindenki járjon bkv-val mert én is azzal járok".


Jó hogy a levegőt nem sajnálod az emberektől...

2014. dec. 12. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
82%
Az eddigi adózás nem is olyan sok. Mármint ahhoz képest ami ezután fog jönni !!!!!!
2014. dec. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
79%

Amúgy meg valószínűleg azért nem adja el a házát, mert nem kell senkinek. Mi legalábbis nagyapám házát 7 évig árultuk, mire elkelt vidéken és akkor is a XVIII. kerületi, gazdag, nagyanyám unokatestvére vette meg, mert öregségükre kellett neki és a feleségének egy vidéki nyaraló.

Szóval szerencsénk volt velük, de általában az emberek nem olyan istenbarmai, hogy vidékre költözzenek, ha már egyszer városban élnek, max. a vidékről fiatalon városba került nyugdíjasok, akik unatkoznak és mennének kertet kapálni, mint gyerekkorukban.


A terepjárót meg valószínűleg azért nem adja el, mert nincs neki. Vagy szerinted vidéken mindenki villában lakik és terepjáróval szaladgál, miközben ti szegény, kiszolgáltatott városiak a jó meleg, gázfűtéses lakásaitokban a nagy semmittevésben kényszerültök nyomorogni, igaz?

2014. dec. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
44%

#29 "Milyen havi 400? Havi ötezer a leendő útdíj."

ÉVES 5000 a megyei matrica díja.


Egyébként szerintem túl van pörgetve a téma. Fölösleges azon parázni, hogy majd bemennek az autók a városba, hiszen azok amúgy is az autópályán jöttek, nekik egy fillérrel nem lesz több kiadásuk a fizetős M0 miatt.

2014. dec. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
100%

"hatalmas vidéki házát, meg a terepjárót"


Nem tudom, hogy feltűnt-e, de a vidék nem Nagykovácsiból áll. Néha kivonatozhatnál a nyóckerből "vidékre," hogy megtekinthesd, hogy milyen gazdagok ott az emberek, ajánlom Soroksárt vagy Csepelt. Amúgy meg nem kétszínű a kormány, amikor az autósokról még a huszadik bőrt is lehúzza, mindemellett pedig Merci-, Audi- és Suzukigyárakat támogat, ahol szalagmunkások dolgoznak éhbérért? Most döntsük már el, hogy kell-e autó vagy nem! A tömegközlekedés meg nincs is sok helyen kiépítve, aki messze lakik a vonatmegállótól, az hogy jut el oda busz nélkül, vagy ha az csak kétszer jár óránként? Először P+R parkolókat kellene kiépíteni és egy olyan tömegközlekedést, amivel min. ugyannyi idő alatt be lehet jutni a városba, mint autóval. Külföldön ez működik, nálunk miért nem? A külföldi árszínvonalat (nyilván nem a londinit, ami a világon az egyik legdrágább, de a berlinit igen) már elértük, már csak szolgáltatásban kellene még arra a szintre jutni.

2014. dec. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
73%

# 38/39 Időpont ma 09:07


Valóban benéztem, de attól még szerinted nem lesz aki ezt meg akarja spórolni? Tudod, ha az utóbbi 4 év kormányzása nem arról szólt volna, hogy mindent emelünk, drágítunk, kedvezményeket megvonunk, még egyet is tudnék érteni vele. De így? _ENNYIRE_ nem vágta tönkre az "elmúltnyócév" az országot, bármennyire is ez a propaganda.

2014. dec. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim válasza:
Nincs nagy házam,és bazi nagy terepjáróm; én dolgozom, bérből élek(?); TE is??? -; de nem tudok és nem akarok vonattal bejárni. Majd ha a befizetett adókból legalább madridi szintű tömegközl. lesz: pl. Gyálról a Levéltárhoz a Solymár közelében nem telik 3.5 óraba eljutni; ha 20C fokban napsütésben nem késik a szárnyvonali személy rendszeresen ''minimamadam'' 15 percet, majd ha a metro követés minimuma legalább 30 mp lesz újra; es még sorolhatnám, akkor talán, de miért is, ha én autóval akarom. Amúgy, a körgíűrűk EU-pályázati pénzből; a nagyvárosok tehermentesítése miatt; egyik feltétek = díjmentesek, pont az elkerülő forgalom ösztönzésére. Na most akkóóóó? e-meg MI- féle úri huncutság? A lólábbal van a baj: kilóg ,- Kölla píz; pedig rájuk szavaztam, én Ök... . Na, soha többé. íharmadjára: sok kicsi sokra megy: pont a Fidesz nagy dumája volt: mért is kotorásznak egyesek az adót már megfizető állampolgár zsebében? Negyedszer: volt már - történelmi - példa arra, hogy meggondolatlan harácsoló adópolitikával és "makacsul" hibás dötéseikhez ragaszkodó uralkodónak problémája adódott a parlamentjével-népével - Lásd! Anglia, 1640.
2014. dec. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
Majd mostantól lesz felfújva: most mondják a tévében, hogy az egész országban minden nagyvárosba bevezető és elkerülő utat fizetőssé tesznek.
2014. dec. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!