Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a hatalmas tiltakozás...

Mi ez a hatalmas tiltakozás az új autópályadíjak miatt? Nincs ez már megint kicsit felfújva?

Figyelt kérdés

400 Ft az 1 liter benzin, még annyi se. Aki az agglomerációból kocsival jár be, nem törődve, hogy ezzel szennyezi a környezetet, növeli a dugót, a szmog miatt az emberek egészségét veszélyezteti, és még sorolhatnám, _mindezt teljesen feleslegesen_, annak tényleg ennyire fáj ennyi pénz?

Miért nem jár vonattal akkor? Vagy adja el a hatalmas vidéki házát, meg a terepjárót, és költözzön be Pestre...


2014. dec. 11. 20:30
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
100%

Na persze, még én adjam el a hatalmas házamat meg a terepjárómat, a miniszter urak meg csak hagy gazdagodjanak tovább...

MUHAHAHHAHAHA

2014. dec. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki nyugodjon le!

A kérdező csak egy provokátor.

2014. dec. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
94%

"Miért nem jár vonattal akkor?"


Mert a vonat drága.


"Vagy adja el a hatalmas vidéki házát, meg a terepjárót, és költözzön be Pestre..."


Oda csak ostoba ember költözik.

2014. dec. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 A kérdező kommentje:

Nem vagyok provokátor, engem provokál ez a viselkedés, amit egyesek tanusítanak. Vagypedig magyarázzák el racionálisan mi a nagy baj ezzel.

Egyébként elismerem, a városon átmenő forgalom valóban gáz lesz/lenne. Majd kiderül mi lesz ebből.


Egyébként amit 5 írt az többnyire helytálló, bár nem a kérdésre válasz. Díjak mindig is voltak mindig lesznek. Nyilván ha az adó kevesebb, akkor több díj kell. Pénz nem terem csak úgy. Kérdés hogy mi a jobb. Töröljük el a chipsadót és legyen párezer Fttal több az adó vagy a gázdíj? Ilyen különféle díjak, adók külföldön is vannak, ott is működnek. A chips, az autó nem létszükséglet. Ez nyilván a jólétet csökkenti, viszont segíti a alsó réteg felzárkózását. PAPÍRON. De ez már más tészta! Inkább azt kéne boncolgatni, hogy a szegények miért maradnak szegények - nem a chipsadó miatt!

2014. dec. 11. 21:01
 15/52 anonim ***** válasza:
100%

A kormányszóvivő azt nyilatkozta, hogy az autópályadíjra a 40milliárdos költségvetési hiány kiegyenlítése miatt van szükség.

2 nappal ezelőtt meg még 50milliárdot akartak kidobni az ablakon a kötelező drogteszttel.

Most mondd meg: SZERINTED EZEK NORMÁLISAK?

2014. dec. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
100%

""De ha te a környezetvédelem nevében az m0-ról be szeretnéd terelni az autókat meg a román kamionokat a Hungária körútra a több órás dugóba, akkor okos vagy..."

Nem, természetesen nem akarom. De nem tartom valószínűnek, h ők 400 Ft miatt 2 órával többet akarnának úton lenni... ja és tegyük hozzá, a tiltakozások nem emiatt vannak... ha emiatt lennének még meg is érteném... Egyébként meg nem kell ettől félni, bevezetik a dugódíjat majd, legalábbis nagyon remélem. Ha mondjuk 10-20 ezer lenne a dugódíj, és cserébe csak 15 perc lenne reggel 8kor beérni a belvárosba, komolyna elgondolkoznék egy kocis vásárlásán. (Az napi másfél óra nyereség) Ebből kiindulva, sztem a sok különféle díjak nem rosszak alapvetően, csak logikusan kell kidolgozni őket"


Az lesz az igazi! Ha az m0-st használod azért fizetsz, ha bemész a városba, azért fizetsz.

2014. dec. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
100%
Az emberekről nem lehet több bőrt lenyúzni, végre eljött az ideje, hogy ennek hangot is adnak.
2014. dec. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 A kérdező kommentje:

Nem mondtam h normálisak. Az a problémám, hogy az emberek (tüntetők) már megint szalmabábot bokszolnak, mint a netadóval, ahelyett, hogy valós problémákat hoznának a felszínre és (netalántán) a megoldáson is törnék kicsit a fejüket... mert ezek nem olyan dolgok, hogy a levegőbe emeljüka mobilunkat, aztán mindenkinek jobb lesz...

az ellenzéknek ez a módszere, hogy minden egyes dolog miatt tiltakoznak, de sztem a kormány javára válik, mert az emberek egy idő után beleunnak hogy nem látják a fától az erdőt...

2014. dec. 11. 21:10
 19/52 A kérdező kommentje:

"Az lesz az igazi! Ha az m0-st használod azért fizetsz, ha bemész a városba, azért fizetsz."


Emelhetnék a benzin árát is, ugyanennyi erővel. A végkifejlet ugyanaz: kevesebb autó az utakon - gyorsabb haladás - hatékonyabb munka - kevesebb környezetszennyezés.

Persze ehhez kicsit fel kéne turbózni a tömegközlekedést, amit az elmúlt 20 évben sikerült szétbarmolni teljesen... de sztem még ígyis jobb mint dugóban ülni órákat......

2014. dec. 11. 21:11
 20/52 anonim ***** válasza:
100%
Minden kormány ezt csinálja. Az önkormányzati választásokat néha még megvárják, aztán belecsapnak a lecsóba, és 3 évig folyamatosan megszorítások jönnek. A ciklus végén pedig, ahogy az új választások közelednek, visszaosztanak egy keveset abból, amit addig elvettek, a sok birka meg örül neki, és újra rájuk szavaz.
2014. dec. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!