Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a hatalmas tiltakozás...

Mi ez a hatalmas tiltakozás az új autópályadíjak miatt? Nincs ez már megint kicsit felfújva?

Figyelt kérdés

400 Ft az 1 liter benzin, még annyi se. Aki az agglomerációból kocsival jár be, nem törődve, hogy ezzel szennyezi a környezetet, növeli a dugót, a szmog miatt az emberek egészségét veszélyezteti, és még sorolhatnám, _mindezt teljesen feleslegesen_, annak tényleg ennyire fáj ennyi pénz?

Miért nem jár vonattal akkor? Vagy adja el a hatalmas vidéki házát, meg a terepjárót, és költözzön be Pestre...


2014. dec. 11. 20:30
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
94%
A Fidesz a vesztét érzi, még tesz néhány kísérletet a nép lehúzására.
2014. dec. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
97%
Ha te ennyire szeretsz minden szarért fizetni legyen...
2014. dec. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
98%
És hogy az istenbe járjak be vonattal? Az napi több mint egy óra plusz utazás. Szerinted mindenki elfér a belvárosban, aki a külterületekről jár be? Másrészt mintha mindenkinek hatalmas háza lenne vidéken. Harmadrészt kinek adják el, ha mindenkinek a belvárosba kellene költöznie? Arra nem gondoltál, hogy szeretnék a gyerekekkel mondjuk a kertben is lenni és nem a Margitszigeten grillezni vagy az hatvannégyzetméteres józsefvárosi lakás (amit kb. a ház árából tudnék venni) erkélyén? Nekem nem a szmogtól, hanem ettől a környezetszennyezős dumától fájdul meg a fejem. Nincs is rendes tömegközlekedés, amikor nincs kocsi 4x kell átszállnom, az mi?
2014. dec. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
100%
Autópályadíj idáig is volt, csak már az m0 és az azon belüli autópályákra is bevezetik. De ha te a környezetvédelem nevében az m0-ról be szeretnéd terelni az autókat meg a román kamionokat a Hungária körútra a több órás dugóba, akkor okos vagy...
2014. dec. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
100%

Nem saját kútfőből idézem:

""

"ohh, csak évi 5000ft, lárifári, kisbirkáknak ez semmiség. Csapjuk is oda a listához.

A Fidesz által bevezetett megszorítások és sarcok:

– adójóváírás megszüntetése

– béren kívüli juttatás drasztikus csökkentése (az adható 18.000 Ft-ról 11.250, ill. 5000 Ft-ra)

– cafeteria megadóztatása

– munkavállalói járulékok emelése

– 32 ezer fő elbocsátása a közszférából

– a foglalkoztatottak számának növelése utáni adókedvezmények megszüntetése

– reprezentációs és üzleti ajándékok utáni adókötelezettség

– cégautóadó emelése

– egyszerűsített vállalkozói adó 30%-ról 37%-ra emelése

– kötelező kamarai tagság (regisztráció fedőnévvel) 5000 Ft éves tagdíjjal

– ÁFA-emelés 25%-ról 27%-ra

– illetékemelések

– a termőföldből átminősített ingatlanok értékesítéséből származó 20% feletti többlet 48%-kal adózik

– az ingatlanadó de facto bevezetése (kommunális adó)

– az ebek és lovak kötelező chipezése

– a „chipsadó” bevezetése

– a „chipsadó” emelése, majd kiterjesztése (pl. a gyümölcsízekre 500 Ft/kg)

– szeszesital jövedékiadó-emelése

– dohányáruk jövedékiadó-emelése

– környezetvédelmi termékdíj bevezetése, majd emelése

– üzemanyagok jövedéki adójának emelése („ha kormányra kerülünk, csökkenteni fogjuk az üzemanyagok jövedéki adóját”)

– bioetanol jövedéki adójának 75%-os emelése

– autógáz jövedéki adójának 100%-os emelése

– az autópálya-használat minimumának négy napról tíz napra történő emelése – áremeléssel

– baleseti adó bevezetése (természetesen ez az állami autókra nem vonatkozik!)

– a táppénz lecsökkentése (kórház 60-ról 50%, táppénz 70-ről 60%)

– 30 napi táppénz után időarányos szabadság csökkentése

– a rokkantak ellátásának csökkentése, ill. megvonása

– a szociális öntemetés bevezetése

– szociális hozzájárulási adó bevezetése

– elektronikus útdíj bevezetése (sok fuvarozó számára az eddig fizetett útdíj a többszörösére emelkedett)

– közművezeték-adó

– a magánszemélyek kommunális adója adótárgyanként 12.000 Ft-ról 17.000 Ft-ra emelhető

– kaszinóbezárás, majd újranyitás bennfentes feltételekkel

– bírósági eljárásokkal kapcsolatos illetékek drasztikus emelése

– banki tranzakciós díj emelése, „csekkadó” – tranzakciós adó megduplázása 3 ezrelékről 6 ezrelékre

– betéti kamatok után 6%-os „egészségügyi” hozzájárulás bevezetése

– telekommunikációs adó

– „cégadatok kötelező frissítése”-adó. Cégenként 20–50 ezer forint között + ált. forg. adó

– pénztárgépek cseréje 100+150.000 Ft/pénztárgép, plusz havi 2-3 ezer Ft NAV-val való állandó kapcsolat

– nyugdíjaskedvezmény részleges megvonása a távolsági buszokon és gyorsvonatokon

– közmunkások nettó 61.000 forintos fizetésének 49.000-re csökkentése

– munkanélküli-segély időtartamának 270-ről 90 napra csökkentése, szociális segély összegének 28.000-ről 22.000-re csökkentése

– egyetemi és főiskolai támogatások drasztikus csökkentése

– a Munka Törvénykönyvének átírása a munkavállalók számára hátrányos feltételekkel

– pedagógusok munkaidejének de facto meghosszabbítása

– tandíj de facto bevezetése stb.stb."

""


Most pedig mindenki mantrázza velem:

Nincs megszorítás. Nem lesznek új megszorítások.

Nincs megszorítás. Nem lesznek új megszorítások.

2014. dec. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézzük - emiatt a forgalom jelentős része a városon BELÜL fog haladni, ezzel tönkre vágva az utakat, lényegesen nagyobb dugókat okozva. Tényleg, annyira csodálatos! Beszedünk pár milliárd extrát, és kiadjuk a tízszeresét!


Ismét egy zseniális megoldás.

2014. dec. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
48%

A szemét ballibsik már megint nem akarnak adót fizetni.

Ilyenek ezek a ballibsik...

2014. dec. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezőnek nincs igaza. Kell az a pénz, hogy a kormányzó Úr Őfőméltósága átköltözhessen a királyi várba.
2014. dec. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
78%

Én keresztet is vetettem, amikor kimondtad a nevét, Kedves Fenséges Kormányzó Úr Őfőméltóságának.

Hoppá, már megint keresztet vetettem.

2014. dec. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:

3:

"Arra nem gondoltál, hogy szeretnék a gyerekekkel mondjuk a kertben is lenni és nem a Margitszigeten grillezni"


panelben nőttem fel és semmi bajom nem lett belőle. többet voltam szabadban (suli, park) mint a mai gyerekek. sztem sokkal nagyobb gond, ha egy gyerek, vagy a szülője, a nap felét utazással tölti, és nem tanulja meg a felelősségteljes, racionális gondolkodást


"Nekem nem a szmogtól, hanem ettől a környezetszennyezős dumától fájdul meg a fejem. "


Elég szomorú ez a gondolkodás, ezért tartunk itt, nem (csak) a Fidesz miatt. És aki a 16.-17. kerületben lakik, ugyanolyan kertövezetben mint te, az szagolja a ti kocsitok bűzét, ami a városra telepszik...


"Nincs is rendes tömegközlekedés, amikor nincs kocsi 4x kell átszállnom, az mi?" Nekem is 3szer kell átszállnom és a BKV is rohadt drága, mégse sír a szám, mert a dugóban reggel 2-szer annyi idő lenne még ígyis mint BKVval, és ráadásként nem pöfögtetem tele méreggel a fél várost. Ha nem lenne életveszélyes a szmog miatt bringával járnék.


4:

"De ha te a környezetvédelem nevében az m0-ról be szeretnéd terelni az autókat meg a román kamionokat a Hungária körútra a több órás dugóba, akkor okos vagy..."

Nem, természetesen nem akarom. De nem tartom valószínűnek, h ők 400 Ft miatt 2 órával többet akarnának úton lenni... ja és tegyük hozzá, a tiltakozások nem emiatt vannak... ha emiatt lennének még meg is érteném... Egyébként meg nem kell ettől félni, bevezetik a dugódíjat majd, legalábbis nagyon remélem. Ha mondjuk 10-20 ezer lenne a dugódíj, és cserébe csak 15 perc lenne reggel 8kor beérni a belvárosba, komolyna elgondolkoznék egy kocis vásárlásán. (Az napi másfél óra nyereség) Ebből kiindulva, sztem a sok különféle díjak nem rosszak alapvetően, csak logikusan kell kidolgozni őket

2014. dec. 11. 20:55
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!