Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki szavazott a Fideszre?...

Ki szavazott a Fideszre? Miért, hogyan fordulhatott ez elő?

Figyelt kérdés
Úgy értem, honnan a 2/3, és egyáltalán... Mert a közeli, ill. a távoli ismeretségi körömből véletlenül sem akarta őket senki. Nem a szomszédokra gondolok, hanem az ismerősök ismerősei...és így tovább(hatványozhatnám a végtelenségig), mind ellene volt és van. Tehát egy élő embertől olyat még nem hallottam, hogy fideszt akar. És bárhol kérdezem, senki sem tudja, hogy hogyan történt ez, hogyan lehetséges ez az egész!? Ennyi ember nem akarhatott magának rosszat.
2014. okt. 23. 07:52
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
0%

Itt egy érdekes elmélet, hogy kik szavazhattak a Fideszre:


[link]

2014. okt. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
20%
A férjem, a szüleink rájuk szavaztak, én a Jobbikra, de arra sem vagyok büszke, csak úgy éreztem, nincs más. A Fideszre még soha életemben nem szavaztam, mert jó a memóriám, emlékszem az első kormányzásukra még. Viszont a környezetemben tényleg mindenki rá szavazott, aki elment.
2014. okt. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 BlackSword ***** válasza:
25%

Aki nem ment el szavazni, az nem a fideszt támogatja, hanem egyik pártot sem... És valahol igazuk is van, mert ma Magyarországon nincs olyan párt, amire mindenfajta fenntartás nélkül tudna az ember szavazni... És most ne menjünk bele, hogy miért... Jelenleg nincs jó, vagy rossz, csak kisebb és nagyobb rossz...

Egyébként a fidesz nem tett semmit rendbe... Az államadóság nőtt, a nyugattal konfrontálódik, és a gazdaságilag gyengébb Oroszországhoz húz, az EU-val szemben... Brutális mértéket öltött a korrupció, a mutyi, és a lenyúlás, az állami kényszerítés, az új adók, és a látszatintézkedések... Persze a szocik sem voltak jobbak, a kiszervezéseikkel, és a hasonló jellegű dolgaikkal...


De végsősoron azt kellene megérteni, hogy a válságból csak úgy jöhetünk ki jól, ha egy kicsit előtérbe helyezzük az állam gazdasági érdekeit az egyénekénél... A megtakarításokat befektetni kell, és előbb-utóbb több munkahely lenne, nem EU finanszírozta közmunka, hanem valóban termelő és produktív szolgáltató munka... De ehhez a fejekben kelle rendet rakni... Az embereknek meg kellene érteni, hogy egy nemzet vagyunk... Talán J.F.Kennedy örök érvényű mondása az igaz: "Ne kárhoztassuk magunkat a múlt hibái miatt, fogadjuk el a felelősséget, amivel a jövőnek tartozunk. És talán Churchill-é: "Nem csak ahhoz kell bátorság, hogy az ember kiálljon és beszéljen, hanem ahhoz is, hogy leüljön és meghallgassa a másikat."

2014. okt. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
0%

#10


Ez mindenhol így működik: Elmegy 50% szavazni. Aki nem volt utlag már ne sírjon. Másrészt szerintem aki nem ment azok túlnyom többsége döntésképtelen ill. érdektelen volt.


Másrészt a fidesz nem azért nyert, mert annyira hanem mert a baloldal egy nagy fos.


A jobbik meg harmatgyenge párt ahhoz hogy az országot irányítsa.

2014. okt. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

#14 jav


Másrészt a fidesz nem azért nyert, mert annyira jó...

2014. okt. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

#13-14:

Még sok éve láttam egy transzparenst: "Lehet, hogy te nem foglalkozol a politikával, de a politika foglalkozik veled".


Én nem hiszek ebben az "egyik párt sem" dumában. Nem tudod elhárítani magadról a felelősséget. A mai magyar helyzetben aki nincs a Fidesz ellen, az a Fidesszel van, ez teljesen nyilvánvaló, hiszen bármiféle változáshoz épphogy sok ember kéne, és ha te ebben nem veszel részt, akkor nem lesz változás.

Látható, hogy a Fidesz ellen kb. az ország harmada van, és még ők is ötfelé aprózódva.

2014. okt. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
0%

"Csak a választási törvények megváltoztatása miatt lettek győztesek."



Hol szerepel a törvényekben, hogy kötelező a Fidesznek nyerni?? Az nyer akire a többség szavaz. Szóval ne beszélj hülyeséget kérlek.

2014. okt. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Azért lehet, mert az emberek nem egyformák. És valakinek ez tetszik, valakinek az.

pont.

2014. okt. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

"A családokat segítik az adókedvezményekkel,ami nálunk is havi 99 ezer forint többletet jelent ,mert 3 gyermekem van."


Na,a te fajtád az,aki nem szorulna semmiféle adókedvezményre.

Élősködtök a gyermekteleneken.

2014. okt. 24. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

A fidesszel csak a sokgyerekes gazdagok járnak jól.

Más nem igazán.

2014. okt. 24. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!