Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki szavazott a Fideszre?...

Ki szavazott a Fideszre? Miért, hogyan fordulhatott ez elő?

Figyelt kérdés
Úgy értem, honnan a 2/3, és egyáltalán... Mert a közeli, ill. a távoli ismeretségi körömből véletlenül sem akarta őket senki. Nem a szomszédokra gondolok, hanem az ismerősök ismerősei...és így tovább(hatványozhatnám a végtelenségig), mind ellene volt és van. Tehát egy élő embertől olyat még nem hallottam, hogy fideszt akar. És bárhol kérdezem, senki sem tudja, hogy hogyan történt ez, hogyan lehetséges ez az egész!? Ennyi ember nem akarhatott magának rosszat.
2014. okt. 23. 07:52
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
15%

Magadnál vagy?Én például rájuk szavaztam és az egész rokonság is.

A négy év alatt sikerült stabilizálniuk az országot,a nyolc évnyi balliberális rombolás után.

A családokat segítik az adókedvezményekkel,ami nálunk is havi 99 ezer forint többletet jelent ,mert 3 gyermekem van.

Csökkent a rezsi,újra növekszik a gazdaságunk,alacsony az infláció...

Ezek biztató jelek,ezért támogattuk újra őket.

2014. okt. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
88%
Vajon te és a közeli ismeretségi körödből, akik nem akarták, elmentetek szavazni? A többség nem ment el, szerintem így történhetett meg.
2014. okt. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
De nem mindenkinek van gyermeke, nem is mernek vállalni, mert etetni, öltöztetni, taníttatni nem tudják miből. Félnek a kilátástalanságtól, bizonytalanságtól. Rengeteg éhező felnőtt és gyermek van, de ez nincs mutatva a televízióban. 27% áfa az étkeztetés is. Kapsz rezsifillért, de mennyit fizetsz a kiadásokra? Itt 10 forint, ott 100 forint. Ja hogy aminek emelkedik az ára, azt nem kell megvenni. A sok étkezési hulladékot és a szemetet kell megvenni, mert arra futja.
2014. okt. 23. 08:12
 4/28 anonim ***** válasza:
7%
Akkor szavazz Gyurcsányra és a szocikra ők majd rendbe teszik az életed....
2014. okt. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Szavaztam, és szavaztak. Szegények, és jómódúak, diplomás emberek, és szakmunkások, dolgozók és állástalanok, fiatalok és nyugdíjasok.
2014. okt. 23. 08:16
 6/28 A kérdező kommentje:
Nem Gyurcsány, nem szocik, nem szavazok/szavaztam rájuk, nem tudom miért kell így viselkedni. Köszönöm hogy ilyen vagy.
2014. okt. 23. 08:18
 7/28 anonim ***** válasza:
91%

"A négy év alatt sikerült stabilizálniuk az országot,a nyolc évnyi balliberális rombolás után. "


Az addig rendben is van. Csak utána ki fogja ezt a stabilizációt majd helyrehozni?

2014. okt. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
86%

Első! Te nem itt élsz az országban, hogy szerinted minden rendben van?

Semmit nem tett rendbe a Fidesz, csak rontott mindenen.

Vagy a Stadion építések, a trafik és földmutyi rendbetétel?

Az államadósság növekedése rendbetétel? A MANYUP pénzek lenyúlása is az?

Nem a Fidesz hazugságait kell hallgatni, hanem szétnézni az országban!

Sajnos, nincs olyan párt, akivel le lehetne ezt a rablóbandát váltani.

A 2/3 valójában a szavazatra jogosultak kb. negyede. Csak a választási törvények megváltoztatása miatt lettek győztesek.

2014. okt. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim válasza:
28%
mindenki azt hiszi olyan könnyű ez a politika. nem egyedül vagyunk a világban.... a fejlődés miután tönkretették ugyebár az országot Gyurcsányék nem egyszerű és nem gyors folyamat. Amugyis teljesen nevetséges ez a baloldal már a fellépésük is szánalmas. amikor Gyurcsány kiáll szonokolni ilyen idegbeteg demagóg stílusban hát komolyan elfog az undor. csak támadni és mocskolódni tudnak. Egyébként az csak egy dolog h. ismerőseid mondták h. nem a Fideszt akarják a hatalomra szerintem sokan el se mentek szavazni...
2014. okt. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
72%

Ha a tavaszi választásra gondolsz, ott nagyjából a következő volt az arány a szavazásra jogosultak körében:


39% nem ment el szavazni

27% Fidesz

15% baloldal

13% Jobbik

3% LMP


Én a nem-szavazókat is látens fideszesnek tekintem, mert nyilvánvaló volt, hogy aki nem szavaz, az gyakorlatilag a Fideszre szavaz (a változáshoz magas részvétel kellett, ezt szajkózta előtte mindenki).

Szóval van az országban 27% fideszes, ami szerintem kb. reális arány, ennyi embernek tényleg tetszhet a kormány munkája. További 39%-nak viszont tulajdonképpen jó ez így, ahogy van, de legalábbis nincs jobb ötletük. És ez összesen már épp kétharmad.


Egyébként a Fidesz támogatottságában az a hihetetlenül izgalmas, hogy területileg mindenhol ők a legnépszerűbbek. Néhány kis lakótelepet vagy egy-egy várost leszámítva az országban bárhol jársz, a szembejövők többsége (már aki szavazott) a Fideszre szavazott.

Ez a teljesen homogén, a szegénytől a gazdagig, kelettől nyugatig tartó támogatottság a Fidesz igazi ereje, és ettől tekintik magukat néppártnak. Ezért tudtak az egyéni képviselős választási rendszerben akkorát nyerni.

Itt olvashatsz erről bővebben:

[link]

2014. okt. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!