Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólsz a jobbik 2010-es...

Mit szólsz a jobbik 2010-es programjához?

Figyelt kérdés
[link]
2010. jan. 17. 10:25
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/104 anonim ***** válasza:
13%

A címszavak nekem nem mondanak semmit.A legtöbb csak álm odozás,mert a megvalósításukhoz többek között pénz is kellene.Az eddigi programjaik zöme minden gazdasági törvényszerűséget nélkülöz.

A címszavakból :Pl.nejezen hiszem,hogy a fiatalokat megtudják tartani,vagy visszavezetni a mezőgazdaságba.

Az Egyházak már így is jobban beleszólnak az ország életébe,mint ahogy kellen.

Lakossági bank: Elvileg az OP is az,és a Takarékszövetkezetek is.

A kiskereskedelem pedig csak szűk réteget tud kiszolgálni,szűkös árúválasztékkal.

Lehetne sorolni a legtöbb pont kritikáját.

Csak egy Jobbikos ezt nem fogadja el.

Ha Morvai lenne a Közt.Elnök,Vona meg a miniszterelnök,nagyon hamar vége lenne ennek az országnak,

2010. jan. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/104 A kérdező kommentje:

Utolsó: Akkor nem jól látod a helyzetet,-bár gondolom Bajnai jól vezeti-de ez az én véleményem!


Amilyen helyzetben van most az ország,csak a radikális változás segíthet. Ha jó irányba haladt az elmúlt 20 év,akkor szavazzatok a többi pártra.

2010. jan. 17. 11:37
 13/104 anonim ***** válasza:
19%
Ez a mű lózungok gyűjteménye,álomvilág.
2010. jan. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/104 anonim ***** válasza:
18%
Ez így sok nekem,mennyivel emelkednek a bérek és nyugdíjak,lesz-e 13.havi nyugdíj és bér stb.Ezekre nem ad választ,pedig ez a lényeg.
2010. jan. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/104 anonim ***** válasza:
17%
Nem mondtam és nem is mondom,hogy az elmúlt 20 évben jó irányba haladt az ország és kellenének radikális változások:de nem olyanok,amik csak álmodozáson alapulnak.A Jobbiké pedig ilyen.
2010. jan. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/104 A kérdező kommentje:

"A legtöbb csak álm odozás,mert a megvalósításukhoz többek között pénz is kellene."


Lehet számodra álmodozás,de ez megvalósítható!

Lásd: A rendőrség mindig keményen aktivizálja magát,mikor gárda rendezvényekre kell menni. (de ez csak egy példa volt)


2003-ban a jobbikot 13ember alkotta,és az is egy álom volt,hogy 15%-ot fognak elérni valamikor.


Van pénz Magyarországon,csak nem jól használják. Nem kellene több tíz milliós végkielégítéseket adni,160ezerért kicserélni egy villanykörtét kicserélni,40cm-es kilátót 40millióért építeni stb.

2010. jan. 17. 11:45
 17/104 anonim ***** válasza:
13%
7 év múlva megint 13-man lesznek, és csak álmodozhatnak a Parlamentbe jutásról :D
2010. jan. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/104 A kérdező kommentje:

Az,hogy mi lesz 7év múlva most felesleges.


Ep választás előtt is 2%-ra mutatták őket,de 15% lett.


Ennyit érnek a "mi lesz" mondatok.

2010. jan. 17. 11:54
 19/104 anonim ***** válasza:
0%
11:47-es nagyon nagy:D:D
2010. jan. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/104 anonim ***** válasza:
22%

Véleményem szerint ez nem program. Programnak azt nevezem, ami leírja, hogy hogyan hajtok végre valamit. Az, hogy "támogatom a kkv-t" nem program. Az, hogy leírom, hogy miből lesz meg a fedezet rá, az már program.

Amúgy maga a szöveghalmaz nem lepett meg: a Jobbik nem a pesti értelmiség pártja, nem fogok rájuk szavazni.

Az egész egy nagy lutri. Nem véletlenül nem tudjuk eladni a terményeinket, nagy dőreség lenne mezőgazdasági országgá átalakulni, és azt tenni meg fő profilnak. Ha elszárad a kukorica, akkor mi van? Minden nyáron tömegével jönnek a gazdák, hogy rossz volt a termés, kompenzáljanak. Változik a klíma, minket érint talán a legjobban, de nem vagyunk hajlandóak tudomásul venni ( nem, nem vagyok lmp-s, sőt, őket talán még a jobbiknál is kevésbé szeretem, de a tények azok tények. )

Most idézhetnék egy bestofot, de csak pár elemet emelek ki, hogy mutassam, milyen abszurd ez az egész szöveghalmaz.

- gazdasági kapcsolatok építésében az ázsiaiakkal szemben a "közös civilizációs kötelékekre" akar építeni. Mert majd nem leszarják, ha nálunk 10 százalékkal többe kerül beszerezni valamit.

- A banki hitelnél a 6-12 hónap közötti fizetésfelfüggesztés, ha a hitel három évnél hosszabb futamidejű. Ebbe szerinted melyik bank menne bele? Ki fognak menni az országból, aminek lehet tapsikolni, de ne kelljen megtudnod, milyen az, amikor csak egy állami bank van.

- A többnyire alulképzett, munkanélküliek számára biztosított munka: le-he-tet-len. Nem tudsz mindenkinek munkát adni, abba rokkant bele az ország, hogy 3 dolgozó emberre jutott 3 sanyibácsi, akik bementek a melóhelyre, és kártyáztak.

- szociális kártya: alkotmányellenes. Nem szabhatod meg, hogy hol, és mit vehet valaki segélyből.

- Vállalkozói Magyarigazolvány: Ezen percekig röhögtem. Tehát, nem jónak kell lennie annak a vállalkozásnak, hanem magyarnak. Ez kb a Jobbik filozófiája is.

- A privatizált vagyok reprivatizálása: ilyet dél-amerikában, meg rákosiék alatt csináltak. Ne mááár. Ne mááár. ( hogy Peter Griffint idézzem)

- kizárólag a magyar árút 50 százalékban forgalmazó multi támogatása: Rá is fog szorulni, mert a kutya sem veszi meg kétszer annyiért a magyar terméket. Én pl cseh tejet iszom, és hetven forintot spórolok literenként.

- külföldi nem szerezhet földet: Ki is vágnak minket az euból. Több ismerősöm is van, aki tudott földet szerezni nyugateurópában. Ők miért nem rettegnek ennyire?

80 százalék hazai- 20 százalék magyar a multiknál: Á-há. Tehát a magyar állam jóformán kötelez arra, hogy a magyart vegyem, drágábban? Még abba is bele fog szólni, hogy mit egyek?

Civilek bevonása a környezetvédelembe: Mint a témára valami minimális rátekintéssel bíró ember, sírva könyörgök, hogy ne. Ma magyarországon alig van komolyan vehető szervezet, aminek szakképzett tagjai vannak.

- Az energiaszektort magánkézbe veszik. És ha nem akarja eladni, kimegy a Gárda, és elveszi? Vagy mi?

- Családi adózás: Tehát akkor én, aki nem tervez gyereket, és gondoskodni próbálok magamról öreg koromra, nem csak hogy többet adózok, de a gyerekesek még mindenféle extra juttatást pl családi, gyes, gyed kapnak? Hol van itt az igazság?

Az anyák támogatása a munkahelyen: Nagyon jó. Tehát akkor azért ne kapjon állást egy fiatal pályakezdő, mert felveszik Mancikát, akinek annyi az összteljesítménye, hogy szült. Értem.

Szociálpolitika: Munkaárt munkabér jár, nem segély. Az, hogy következetesen azt hajtogatják, hogy munkáért segélyt, azt jelenti, hogy ők is tudják, ez nem igazi munka, csak parasztvakítás, hogy lám, mindenki tud dolgozni. Persze, tud, csak kérdés van e értelme.

- keményen szankcionált sztrájkötés és sztrájktörés szervezése: Á-há. Tehát ha Gaskó Bá' úgy dönt, hogy sztrájkolnak, mert kellene hirtelen mondjuk 250k forint minden vasutasnak, akkor a máv kussoljon, vagy fizessen. Az én adómból.

- Cigánybűnözés továbbra sincs. Bűnöző cigányok vannak. Most akkor jobbikosbűnözés is van, mert lecsuktak párat rongálás miatt?

Képesítés nélküli cigány pedagógusok: Biztos sokat tudnak majd segíteni, mint általában a képesítés nélküli bármik.

- A keresztény egyházak, és a civil szervezetek számára támogatás romaprogramokra. Az, hogy jelenleg ennek az úttörői buddhisták, ne számítson. Majd megtérnek a mocskok is.

- Az abortusz megszüntetése: Kb erre számítottam. Szülje csak meg, minden áron. Van, aki _nem_ akar gyereket, mégis becsúszik egy lyukas koton miatt. Ő akkor sem fog szülni, ha kap szociális bérlakást, megint csak az én adómból.

- A sportoktatás óraszámának emelése: Igaz, vegyünk el egy-egy irodalomórát, az nem olyan fontos, mint hogy a mezőn futkosson a gyerek. Mert ugye, több óra a kölykök halálra terheltsége miatt nem nagyon lehet.

Magyar Nemzeti Tanterv: Az állam ne mondja meg, mit tanulhatok, hanem csak ajánlásokat adjon! Ne neveljenek pártkatonákat! Ugyanez vonatkozik az óvodákra, a hányinger fog el, amikor 5-6 éves gyerekekkel úgy énekeltetik a himnuszt, hogy azok azt se tudják, miért csinálják. Gondolkodó ember kell, nem parancsra ugró.

Kötelező hit vagy erkölcstan: mindkettőnek az alapja a kereszténység. Nem kérek belőle, szabadgondolkodó vagyok, nem kötve a kereszténységhez, és ne vegyük el annak a lehetőségét, hogy más is szabadgondolkodó lehessen. Ha agymosásszerűen a jézus szeretet nyomjuk a gyerekek felé, elvágjuk ennek a lehetőségét is.

- a tanulók kis létszáma esetén biztosítják a fejkvótát: MEGINT CSAK AZ ÉN ADÓMBÓL! Nem akarok azért fizetni, hogy Nyírbükkönyösön legyen vályogtetős kisiskola!

- A kultúra szerves részévé teszik a nemzettudatot, a családi életet, stb...a kultúra nem erről szól. Amiről beszélni tetszenek, az a propaganda.

Országos szoborállítási program Wassnak, Horthynak, stb... Na neee. Na neee. A "liberális diktatúrában" kinek volt tömeges szoborállítás? Nevet akarok hallani!

- Állami program a külföldön is forgalmazható, a magyar történelem dicsőséges korszakát bemutató filmek készítésére: á-há. Értem. A történelmi realizmus smafu, a lényeg, hogy mi nyertünk. Konkrétan melyik dicső eseményre gondolnak, amikor utoljára mátyás idején nyertünk csatát?

- RTL és TV2 felfüggesztése, ideológiai alapon. A kertévének nem a himnuszt kell sugároznia napi 24 órában, vagy annyi nyeresége lesz, mint az echonak, ami vastagon veszteséges. De tudom, ne is legyen kertévé, jó az állami. Mint észak-koreában.

A híradásokban több szó legyen a határon túliakról: Miért? Miért érdekeljen engem, hogy ukrajnában wass albert hetet tartanak?

- Az egész nemzetiségpolitikai rész: mivel csak mazsolázgatok, nem emelek ki semmit, lényegében a Jobbik elméretezte a farkát, és azt hiszi, hogy mi vagyunk Kína, vagy legalább is annyira komolyan vesznek minket.

- Magyarország keresztény gyökereinek leszögezése: Az európai unióban sem alapérték a kereszténység ( a zsidóság sem, mielőtt valaki megszólalna) akkor nálunk miért legyen?

- Önkéntesi munka a fiatalok számára: Képzelem, mennyire lesz önkéntes. Mint az állatfarmon a vasárnapi munka.

Csendőrség felállítása: Én nem akarok rendőrállamot.

A honvédelem fejlesztése: Melyik uniós vagy nato tagállam fog minket megtámadni?

- Magyar Nemzeti Gárda - Á-há. Keverik a szeszont a fazonnal, az amerikai Nemzeti Gárda ugyanis egy ideológiailag nem elkötelezett társaság. Kiváncsi leszek, ide hány cigányt vagy zsidót vesznek majd fel.

Külügyek: Megint azt hiszik, hogy komoly tényezők vagyunk,és hogy ha mi mondunk valamit, az úgy lesz. A Jobbiknak nincs reális énképe.

A lisszaboni szerződés elutasítása: Igen, vágjanak ki minket az unióból. De jó lesz. Majd barátkozunk Iránnal.

A polgárok cselekvő aktív életének támogatása: Be fogok jegyeztetni egy liberális klubot majd a Jobbik alatt, és azabadidőmben tüntetgetek, békésen, teasüteményt osztogatva. Meglátjuk, meddig húzom.


Csak ismételni tudom magam: nekem, a pesti értelmiséginek semmiféle "szebb jövőt" nem hozna a Jobbik, maximum annyit, hogy írhatnék Mátyás királyos mesekönyvet, amit dotálnának államilag. Rémálom amit akarnak.

2010. jan. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!