Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kíváncsi vagy mennyivel fogsz...

Kíváncsi vagy mennyivel fogsz kevesebbet keresni jövőre? Mit szólsz hozzá?

Figyelt kérdés

[link]


A táblázat a cikk alján!


Sajnos ennél az alacsony jövedelmüek esetén rosszabb lesz a helyzet az adójóváírás eltörlése miatt!


2011. okt. 17. 09:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
24%
Nem tudja a rendszer, hogy mennyi fizetésemelést kapok. Sőt... Még én sem. Így nem tudhatja a rendszer, hogy mennyi lesz a fizetésem jövőre. Így marad az, hogy az egész csak parasztvakítás.
2011. okt. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk senki nem fog kevesebbet keresni. Én értem a Matolcsy-féle elképzelést, hosszú távon szerintem jó és igazságos. Az már más kérdés, hogy eredményes lesz e vagy nem, ez főleg azon múlik, hogy kire haragszanak az emberek. A munkáltatóra, hogy nevetségesen alul bérezi a dolgozókat és közben hatalmas az extra profit vagy a kormányra aki mindenkitől arányaiban hasonló adót szed be.
2011. okt. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Mondjátok már el nekem, a munkáltatóitokat mi "kényszerítheti" arra hogy nektek többet fizessen? Miközben a reálgazdaságunk haldoklik, a növekedésünk "a multtikkal összecsapva" 0,8% ra várható a "multik nélkül" -1-2% körüli resszesziót mutat!


Tényleg nem akarjátok megérteni hogy amit a fidesz csinál annak semmi értelme! Az államadósság eröltetett törlesztése még a nyp kirámolása ellenére is 80% os lesz és nem a beígért 74%, az az várhatjuk a leminősítést.

Miközben a reálgazdaságunk a pénhiány miatt már resszeszióba fordúlt, az az jövőre se 3000milliárd se növekedés, sőt még kevesebb bevétel, a világpiac vállsága, a magyar reálgazdaság zsugorodása miatt.


Magyarázzátok meg,mert lehet hogy én vagyok az ostoba, de a számok akkor is engem igazolnak sajnos!

2011. okt. 17. 09:36
 4/18 anonim ***** válasza:
Személy szerint én mint munkanélküli, remélem hogy jövőre lesz állásom.
2011. okt. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
30%
A Fidesz ámokfutásának köszönhetően elég sokan nagyon rossz helyzetbe kerülnek majd...
2011. okt. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
38%

Az már biztos hogy a fizetésem kevesebb lesz még szerencse hogy a párom jól keres és az anyósomnál lakunk aki még szintén dolgozik így legalább enni tudunk és a számlákat fizetni.

Az biztos hogy a kérdezőenk teljesen igaza van abban hogy ennek a kormánynak semmi értelme csak mindent jól meg adóztatnak a fizukat csökkentik és megint a szegényeken csattan az ostor mikor a gazdag emberektől kellene több pénzt levonni mert még is jobban keresnek mint mi átlag emberek. Szóval hogy mi lesz ebből a gyakorlatban azt nem tudom de remélem annyira rossz nem lesz.

2011. okt. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%

"

Mondjátok már el nekem, a munkáltatóitokat mi "kényszerítheti" arra hogy nektek többet fizessen? Miközben a reálgazdaságunk haldoklik, a növekedésünk "a multtikkal összecsapva" 0,8% ra várható a "multik nélkül" -1-2% körüli resszesziót mutat!


Tényleg nem akarjátok megérteni hogy amit a fidesz csinál annak semmi értelme! Az államadósság eröltetett törlesztése még a nyp kirámolása ellenére is 80% os lesz és nem a beígért 74%, az az várhatjuk a leminősítést.

Miközben a reálgazdaságunk a pénhiány miatt már resszeszióba fordúlt, az az jövőre se 3000milliárd se növekedés, sőt még kevesebb bevétel, a világpiac vállsága, a magyar reálgazdaság zsugorodása miatt.


Magyarázzátok meg,mert lehet hogy én vagyok az ostoba, de a számok akkor is engem igazolnak sajnos!


"


És mindenre az a megoldás, hogy pár ezer forint adókedvezményt adunk a rosszul keresőknek. Gratulálok nagyon okos vagy ez volt az mstp módszere. Ezzel a "bértámogatással" is csak a külföldi multiknak kedveztek, hogy vihessék ki az országból az extra profitot. Én nem fogok azért több adót fizetni, hogy támogassam a rabszolgatartást.

2011. okt. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

""És mindenre az a megoldás, hogy pár ezer forint adókedvezményt adunk a rosszul keresőknek. Gratulálok nagyon okos vagy ez volt az mstp módszere. Ezzel a "bértámogatással" is csak a külföldi multiknak kedveztek, hogy vihessék ki az országból az extra profitot. Én nem fogok azért több adót fizetni, hogy támogassam a rabszolgatartást.



Nem is kell támogatnod!

Egyszerüen oda kellene felemelni a minimálbért hogy az abból fakadó emelések kicsikarják maguktól az emelkedését a béreknek. Ugyanis a minimálbér emelése statisztikailag kimutathatóan az alacsonyabb keresetüek jövedelmét emeli.

Hiszen amagasabb bérek nagyon elszakaddtak az átlagtól így nem nyomja magaelőtt.


Kb ennyi.


Persze Orbánék nem akarnak bérnövekedést, mert pontosan a fogyasztás visszaszorítása a céljuk. Az más kérdés hogy nincsennek tisztában azzal hogy azt a réteget akit súlytanak, már rég nemlehet visszább szorítani, mert már rég a minimum fogyasztáson tengenek!

2011. okt. 17. 10:45
 9/18 anonim ***** válasza:
Én a táblázat alapján többet fogok keresni, de a rendszert ettől függetlenül igazságtalannak tartom. Nem azokat kéne büntetni, akik már egyébként sem bírják szusszal.
2011. okt. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Végre a fidesz jóvoltából bejelentettek a munkahelyemen, mivel előtte csak feketén foglalkoztattak.
2011. okt. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!