Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kapják vissza a pénzt a...

Miért kapják vissza a pénzt a deviza hitelesek? Vállalták a kockázatot, nem jött be.

Figyelt kérdés
Legközelebb a szerencsejátékosok kapják vissza a pénzt ha nem sikerül nyerni?
2014. júl. 7. 12:21
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
52%

"De okos vagy. Te biztos tudtad is előre."


Nem kell ehhez okosnak lenni, elég, ha nem retardált.

Ha nem is számol valaki a válsággal, mert az átlag ember ilyesmit nem láthat előre, hosszú távra felvenni egy olyan hitelt, aminek a törlesztőrészlete a forint/euró árfolyamtól függ, egy olyan országban, ami a rendszerváltás óta folyamatosan inflációval küzd, méghozzá nem is kis mértékűvel, egyszerűen túl nagy kockázat. Felhalmozott tartalékok és piacképes szakma nélkül meg egyenesen ostobaság.

2014. júl. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
60%
nem, nyilván nem láttam előre. azonban 20-30 évre felvenni deviza alapú hitelt úgy, hogy fogalma sincs a többségnek, hogy ez mit is jelent, az nagy felelőtlenség. Magyar viszonyok között még 1-2 évre se nagyon lehet tervezni, nem hogy 20-30 évre előre. Azt senki nem gondolhatta komolyan, hogy ilyen hosszú ideig jó marad az árfolyam egy olyan országban, melyre óriási hatással vannak a világban történt dolgok. Itt nem kellene a hiteleseknek a kormányhoz rohangálni, mert egy hitelszerződés kizárólag a bankra és az ügyfélre tartozik, nem az államra. A most megszavazott sarcot, a bankok nem fogják benyelni, ez fix, ugyanúgy szép lassacskán beszedik majd, mint amikor a "nemhárítják át" bankadót is megszavazták. Nehogy azt higgyétek, hogy a bank ezt annyiban hagyja, és miért is tenné, hisz a bank egy vállalkozás, ahol a profit a cél. Ha megértést vársz, menjél egy szeretetszolgáltatóhoz. A bank egy dologban hibázott, hogy a sok jöttment minimálbéresnek adott hitelt. El kell fogadni, hogy ez már nem a kommunizmus, ahol minden mindenkinek jár. Aki minimálbért keres, az ne álmodozzon új építésű házakról. Tudni kell azt, hogy meddig költekezz! Pénzügyi analfabéta az emberek nagy része, sajnos.
2014. júl. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
63%

"Tipikus magyar felfogás miszerint ha a tehenem megdöglött dögöljön meg a szomszédé is, senki sem azért vett fel hitelt, hogy kockáztasson, hanem azért, mert szeretett volna valamit elérni, amit csak részletekben tudott volna kifizetni"


Szeretett volna valamit elérni, amit nem tudott, és itt ezen van a hangsúly. Felnőtt ember a saját és a családja életéért felelős, saját maga hozza meg a döntéseit, és a következményeit maga vállalja, ez különböztet meg egy felnőtt embert egy gyerektől. Azok, akik teljesen bedőltek, ők indokolatlanul túlvállalták magukat, olyat szerettek volna, amit egyébként nem lehet. Sajnálatos, hogy sokaknak ez 40-50 négyzetméter, ez engem is bosszant, de végső soron nem a Jóska, nem a Béla, hanem én és a családom issza meg a levét annak, ha én rossz döntést hozok. Most ez történt. És igen, lehetett rá számítani, hogy lehet, hogy az egekbe megy a törlesztő. Miért? Mert 20 évre előre, én, mint átlagpolgár nem számolhatok mindennel, tehát ott a kockázat, és ha beüt a baj, akkor késő, és mindent visz. Elég nagy baj, hogy egy országban azt sugallhatják, hogy "ti nem tehettek semmiről, csak a bankok", mert nem kényszer vagy fenyegetés hatására, hanem "szabad akaratunknál" fogva hoztunk megy egy döntést, a rendelkezésre álló információ alapján átgondolhattuk, megfontolhattuk, és meghoztunk egy döntést. Van, amiben a bankok sárosok (lásd: Kúria jogegységi határozata), de bizony van, amiben maguk az emberek. Lehet kimagyarázni, mentségeket keresni, másokat hibáztatni kizárólag, de ez nem mentesít az alól, hogy sokan hibáztak.

2014. júl. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
47%
Már ne is haragudj de retardáltnak nevezni ennyi embert elég nagy bunkóságra vall képzelem milyen jellemű ember lehetsz. Gondolom még örülsz is más nyomorának. A többieknek meg annyit hogy ha ti tisztességes üzletpolitikának tartjátok hogy a törlesztő a háromszorosára ugrott miközben az árfolyam a duplájától is távol van arra nincs mit mondani. Egyébként nincs devizahitelem csak próbálok együtt érezni velük. És tudjátok mit ha nekem 5 ezer forintomba kerülne mert ennyit hárítana rám a bankom megérne annyit hogy mások megmeneküljenek attól hogy gyerekestől hajléktalanok legyenek mert átverték őket. Ennyi.
2014. júl. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

Nem néztem végig a sok demagóg hozzászólást, de... A bankok rosszul fektettek be, a jóhiszeműség határain kívül. Nincs ezen mit kavarni. Ha te befektetsz valahova és az bukik, te sem kapod vissza a pénzedet; így a bank is. Ennyi az egész...


Egyébként a Vitya jól megcsinálta a szájtépést; ma jött levél az Unicredit Banktól, hogy emelték a kamatot.


GG Orbán!

Bekaphatod.

2014. júl. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Én a devizahitellel ilyen mértékű kockázatot vállaltam:

A bankszövetség 2006 évi tájékoztatója szerint nem csak a reálértelemben vett tartós forintgyengülést zárhatjuk ki a lehetséges jövőbeni forgatókönyvek közül, hanem a forint jelentős és tartós nominális gyengülését is.

[link]



Aki Lottózik az alábbi kockázatot vállalja:

Ötös lottó nyerési esélyek

5 találat 1: 43 949 268

4 találat 1: 103 410

3 találat 1: 1 231

2 találat 1: 44

[link]

2014. szept. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!