Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kapják vissza a pénzt a...

Miért kapják vissza a pénzt a deviza hitelesek? Vállalták a kockázatot, nem jött be.

Figyelt kérdés
Legközelebb a szerencsejátékosok kapják vissza a pénzt ha nem sikerül nyerni?
2014. júl. 7. 12:21
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
16%

Csak 1 kérdésem lenne, itt a devizásokat szidó emberekhez:

(Bár előre tudom, hogy nem fognak őszintén válaszolni)


Feltételezhetően felnőtt emberekről beszélünk, aki mostanában, vagy az utóbbi 10 évben alapított családot.

Kérdésem: -Nektek miből tellett 5-20 millás házra?


Ha valaki azt válaszolja, hogy összespórolta... az min 60 éves, és nincs családja.

2014. júl. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
51%

Tallóztam:


"Megpróbálom röviden elmesélni, hogy kerültem a chf.es csapdába.

Pestről költöztünk le vidékre, ahol egy kis házat 8 évig fizettünk, és csinosítgattuk, eladásra. Sikerült jól el is adni, 6 millióért. Mivel vidéken munkahely nem volt számomra, végig készültünk arra, hogy visszaköltözünk Pestre. Így is lett, a férjem akkori munkahelyétől sikerült egy nagyon kedvező kamatozású (azt hiszem 4%-os) hitelt felvenni, hogy kipótoljuk a pesti lakást.Ez így 6 millió kp, és 5 millió hitel volt. Aztán hirtelen nem úgy jöttek össze a dolgok, ahogy szerettük volna, a gyerekek kicsik voltak, nem vettek vissza az előző munkahelyemre, és a férjem is csak amolyan ideiglenes munkát talált. De a csekkek jöttek, a mosógép, hűtő elromlott a kocsit műszakiztatni kellett volna hogy eladhassuk, stb. Ekkor arra gondoltunk, hogy veszünk fel egy pár 100 ezret, a meglévő hitel mellé, hiszen ott volt fedezetnek a lakás. Nem adtak pár 100 ezret, "csak" pár milliót!- és itt buktuk be a dolgot, szerintem. Vagyis adtak volna annyit, hogy a már meglévő kedvező hitelünket "átváltsuk" az ők által megnevezett chf-esre. Persze nem ismertük mi az ilyen külföldi dolgokat, de elénk tolták hogy mennyi lenne ft-ba, és mennyi chf-be a törlesztő részlet, ugyan annál az összegnél, és lejáratnál. Senki sem a maga ellensége, és mivel egyszerű dolgozó ember lévén mi nem értünk ezekhez a dolgokhoz, megbíztunk a bank tanácsában, hogy mindenképpen érdemes átváltani. Ugyan az a bank volt, amelyik az előző 4% os hitelünket adta!

De kérdésedre válaszolva, a dolog most úgy néz ki, hogy:

Ha nem léptem volna be kb. 2 éve az árfolyamgátba, akkor a havi törlesztő részlet 110-120e ft. De mivel beléptem, így 67e -et fizetek és a fent maradó havi kb. 40-50 ezer megy arra a bizonyos számlára amit az 5 év letelte után kell majd fizetni, együtt. Ez lesz az a pont amikor már nem fogom tudni fizetni.

De a gyerekeimnek most kell enni adni, és azóta egyedül maradtam, minden gonddal, és kifizetni valóval.

Addig is reménykedem a csodába, és bízom benne hogy sikerül "újraszámoltatni"

2014. júl. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
64%
Ez szép kis történet. Adott egy család, akik úgy döntöttek költöznek, anélkül, hogy biztos munkahelyük lett volna előbb, aztán, miután saját bevallásuk szerint sem értettek hozzá és biztosan utána sem néztek, beleugrottak a devizahitelbe. Így is csak a gyerekeiket tudom sajnálni. A szülők aktívan tettek azért, hogy tönkre tegyék a saját életüket.
2014. júl. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
79%

"Nektek miből tellett 5-20 millás házra? "


Pedig ha hiszed, ha nem, összespóroltam rá a pénzt. 30 éves koromra 2 szobás, csodaszép lakást tudtam venni hitel és mindenféle külső segítség nélkül! 3,5 évig Ausztriában dolgoztam szakácsként, majd minden fillért megtakarítottam, így sikerült megvennem az áhított lakást.


Nem olyan bonyolult ez, csak nem magyarosan kell hozzáállni! Nem mindenhol azt kell nézni, hogy mit nem lehet, elsősorban azt kell látni, hogy mit lehet. Hiteles lakást nem vennék soha, akkor inkább az albérlet! Világ életemben kerültem a hiteleket, pont a kockázatok, kétes világ helyzet miatt! Amim van, azért megdolgoztam!

2014. júl. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%
A Kúria jogellenesnek találta ezeket a szerződési feltételeket, tehát azok bele se kerülhettek volna egy szerződésbe, mégis belekerültek (árfolyamásrés illetve kamatemelések). Tehát a devizahitelesek jogosan kapják vissza azt, amit. Az árfolyamkockázat az ő saruk, a bank nem egy szociális intézmény, aki nem tudta felelősségteljesen végiggondolni, hogy mit vállalt, azt sajnálom, hogy ilyen sorsra jutott, de viselnie is kell. Emberség kérdése, hogy én személyesen mit segítek az ilyen embereknek, mindenkit kollektíve kötelezni azonban igazságtalan (bár jó kérdés az is, hogy a nemzetgazdasági hatások ellensúlyozása vajon igazságosabb-e).
2014. júl. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
A 24-es nek is igaza van és jól csinálta de te is beláthatod hogy az egész ország nem mehet ki mosogatni meg sokam nem is akarnak mert nem mindenki vágyik rá hogy ki menjen. És az is igaz hogy sokan kaptak szülőktől házat lakást vagy be segítettek esetleg örököltek ilyesmit . Most meg itt osztják az észt hogy felelőtlenek voltak az emberek , nevetséges.
2014. júl. 8. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim válasza:
18%
Látok körülöttem szétesett családokat, ahol egyik-másik külföldre menekül és minden munkalehetőségbe kapaszkodik, hogy a hitelétől szabadulhasson. Látok kihalófélben lévő utcákat Budapesten, ahol lakom, nagy hirdetőtáblákkal: "Eladó". És senki sem tudja megvenni. Kérdem én: hát hol az a sok ember aki spórolt eddig és jelenleg hitelek nélkül él boldogan, nagy lábon? Hol vagytok kedves hozzászólók? Vásároljatok, hogy fellendüljön a gazdaság és ne menjenek tönkre a magyar termelők. Ha spóroltok, ha hitelt fizettek, valahol mindegy, mert attól még nem lesz jobb a magyaroknak ugyanis nincs pénzforgás, befektetés, semmi. Tipikus magyar felfogás miszerint ha a tehenem megdöglött dögöljön meg a szomszédé is, senki sem azért vett fel hitelt, hogy kockáztasson, hanem azért, mert szeretett volna valamit elérni, amit csak részletekben tudott volna kifizetni. Komolyan nem hiszem el, hogy magyarázni kell. A bankokban bevett szokás volt a devizahitelt ajánlani a forint alapú helyett, és hiába az a hibás, aki a felvétele mellett döntött, a bankok vezető pozíciójának befolyásolásához már felsőbb döntés kellett, ezek a szabályozások mindenkire kedvezően fognak hatni csak még nem belátható ennek a nagysága. Akinek nincs hitele annak pl. jó, hogy a bank egyes költségekről egyoldalúan dönt? Nézzétek meg, mekkora irodaházakat építettek a bankok azokat szerintetek miből??? Ne a hiteleseket szidjátok, van elég bajuk.
2014. júl. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Köszönet a utolsó 2 hozzászólónak.

De ezt úgysem érti meg az, aki örökölt, vagy jómódúak a szülei.


Én amikor felvettem a hitelt, 150 ezret kerestem. 5-6 éve. Ma kb 145e-et, ugyan az a munkakör, ugyan annyi ledolgozott óra. Viszont a hitel összege 43e-ft-ról 110 e ft-ra emelkedett.

Erre számított valaki? Hogy a bérek lefele, az árak a sokszorosára, a hitel összege majd 3x-ára emelkedik.

2014. júl. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

"Erre számított valaki? Hogy a bérek lefele, az árak a sokszorosára, a hitel összege majd 3x-ára emelkedik."


Nem feltétlen lehet erre számítani, de ez is benne volt a pakliban. A devizahitel ilyen hosszú távra nagy veszélyt hordoz magában.

2014. júl. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
De okos vagy. Te biztos tudtad is előre.
2014. júl. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!