Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kapják vissza a pénzt a...

Miért kapják vissza a pénzt a deviza hitelesek? Vállalták a kockázatot, nem jött be.

Figyelt kérdés
Legközelebb a szerencsejátékosok kapják vissza a pénzt ha nem sikerül nyerni?
2014. júl. 7. 12:21
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
87%

Lehet neked lesz igazad.

Ilyen abszurd országban élünk.

2014. júl. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
51%
igazad van kérdező. nekem már a hajam égnek áll az állandó devizahiteles ajvékolástól. bezzeg mikor harmadannyit fizettek törlesztést, egyik sem állt sorba, hogy visszaadja a jogtalanul megtartott pénzt. a kormánynak ezt nem kellett volna hagyni, a devizahitel csak a bankra és az adósra tartozik, oldják meg egymás közt, ha problémájuk van valamiért. ez államhoz rohanás, sírás nagyon óvoda szintű lépés. a hitelesek többsége mára már olyan pofátlan lett, hogy azt szeretnék elérni, hogy ne kelljen fizetniük. ez felháborító. ha addig nyújtózkodtak volna, amíg a takaró ér, nem akartak volna eggyel nagyobb házat, autót, mint amit megengedhettek volna maguknak, most nem lenne gáz. De hát ugye a minimálbéresnek is 2 szintes ház, meg új középkategóriás autó kellett, holott a fizetése ezt nem tette lehetővé.
2014. júl. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
26%

Azért, h az elkövetkező 10-15 évben ne a bankba hordják a fizetésük, mert az nagyon oda ver a gazdaságnak.

Sajnos nincs ennyi eszed, h ezt átlásd.

2014. júl. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
69%

Évek óta akörül forog a politika, hogy a bankok rosszak és a (deviza) hitelt felvevők áldozatok. Gyakorlatilag már nem két ciklus óta nem létezhet választási program anélkül, hogy ne lenne benne valami mézesmadzag annak a rengeteg felelőtlen embernek, aki beleugrott a kockázatos devizahitelekbe. De ez jó a pártoknak, mert egy jól körülhatárolható, ígéretekkel könnyen kiszolgálható szavazóbázist jelentenek. Azokat, akik maguk is devizahitel károsultak vagy egyszerűen csak gyűlölik a bankokat.


És hogyan kezelték ezt a problémát, különféle bankadókkal, tranzakciós adókkal, kamatadókkal, amivel mindenki szív, de a devizahiteleseknek ki van nyalva a segge. Legalábbis papíron. Akinek léteztek agysejtjei és kisebb kockázatot jelentő forinthitelt vettek fel, az le van szarva. Aki képes volt törleszteni a hitelét, az le van szarva. A devizahiteleket törvény engedélyezte, az egyoldalú szerződésmódosítást is. Ez egy törvény adta lehetőség volt a bank számára, amivel élt, az emberek pedig beugrottak neki, pedig az egyetlen dolog, amit tenniük kellett volna, az az, hogy nem írnak alá olyan szerződést, ami túlságosan hátrányos rájuk nézve. Csak egy kis előre gondolkodás, semmi több. Hosszú futamidejű hitelfelvétel esetén ez egyébként is szükséges.


A devizahitelesek ennek voltak híján. Meggondolatlanul felvették a hitelt, most pedig azt várják, hogy az állam kifizesse az adósságukat.

2014. júl. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
48%

nem a pénzüket kapják vissza hanem amivel a bank megkárositotta őket.


ha 150 ft veszed fel a svajci hitel aztán 250-re emelkedik akkor az 66 %-os nővekedés. A törlesztésed meg növekedett 200%-ot.

Ez így nagyon nem jó.

Igenis fizessék vissza a tartozást de arányosan.


Ha te kérsz tőlem 5000Ft én pedig év végére 17000 Ft-ot kérek vissza az uzsora nem?

2014. júl. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
85%

Nem vagyok deviza hiteles, és én sem gondolom, hogy egy fillér támogatást is kapjanak, DE 2 dologról tudok, amit jogosan vernének le a bankokon:


1. a folyósítás és a törlesztés nem ugyanazon az árfolyamon, hanem a bank által önkényesen eldöntött vételi/eladási árfolyamon ment, amit kiválóan lehetett manipulálni a forduló napokon.


2. Olyan banki belső költségeket is a fenti módon számított devizában hárítottak az ügyfelekre, mint pl. a bank takarító személyzetének a fizetése, márpedig Marika néni tutira nem látott abból svájci frankot


Ez tényleg lehúzás. Ettől függetlenül az árfolyam kockázatot valóban viseljék az adósok.

2014. júl. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
50%

És mi van azzal, akitől a felvett összeg 280x-át kérik vissza?

Vagyis, adok neked 1000ft-ot, fizess vissza 280.000-et!

Ez így szerintetek oké?

Sok idióta barom hozzászóló.

Én 6 millára eddig 6 millát fizettem vissza, és még van 18 hátra.

2014. júl. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
43%
Miféle emberek vagytok itt sokan?? Még bele is rúgnátok szerencsétlenekbe. Ne hogy már jobb legyen nekik. Szégyen. Sokan nem villákra vették fel a hitelt hanem hogy ki törjenek az állandó albérletből és nem fényűző házakat vettek de a 30-ezres törlesztő dulája lett amit nettó 100 ból keservesen fizet. És talán nem csak annyit kellett volna mondani hogy változó kamatozású hanem hogy a törlesztő duplája is lehet talán nem ugrottak volna ennyien bele. De komolyan mondom ennyi rossz indulatú embert.
2014. júl. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

"Én 6 millára eddig 6 millát fizettem vissza, és még van 18 hátra."


Ennyi eszed van, vettél volna fel forint hitelt.

2014. júl. 7. 17:04
 10/36 anonim ***** válasza:
21%

Egész gyerekkorom arról szólt, hogy anyám vette fel a hitelt a takarékba, aztán a következő hitelből rendezte, és újból vett fel. Szegények voltunk, de így jutott ruhára, tüzelőre. Semmi baj nem volt ezzel. Rendesen lehetett törleszteni, és mindig adtak, ha kellett.

De kiszámítható volt. És ha pl. felvett 50 ezret, akkor 60-70-et fizetett vissza. NEM 300-500 EZRET!!! Ez a nem mindegy!

2014. júl. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!