Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kapják vissza a pénzt a...

Miért kapják vissza a pénzt a deviza hitelesek? Vállalták a kockázatot, nem jött be.

Figyelt kérdés
Legközelebb a szerencsejátékosok kapják vissza a pénzt ha nem sikerül nyerni?
2014. júl. 7. 12:21
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
21%

A kérdező kommentje:


"Én 6 millára eddig 6 millát fizettem vissza, és még van 18 hátra."


Ennyi eszed van, vettél volna fel forint hitelt.



Látom nem érted a lényegét.

6 millára normál esetben 7-8 at kérhetnének!

2014. júl. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Kockáztattál, nem jött be, most fizess.
2014. júl. 7. 17:18
 13/36 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező hogy te milyen gonosz rosszindulatú kárörvendő ember lehetsz. Miért nem mész és köpöd le a devizahiteleseket? Még örülsz is hogy így jártak. Nem szégyelled magad? De a neved nem mernéd adni a kijelentéseidhez. Szánalmas ember lehetsz. Vigadni mások nyomorúságán.
2014. júl. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
44%

Bocsánat, nem kockáztattam!

Vagy úgy gondolod, hogy rajtam kívül még majd másfél millió ember poénból vette fel?

Örülj neki, hogy anyádnál lakhatsz, amíg él, eltart. Leadod azt a 15 ezret kajára, rezsire, és ha meghal, öröklöd a házát.

Normális életed, család, gyerek úgysem lesz.

2014. júl. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
53%
A devizahitelesek nyavalygása miatt megint a tisztességes, mértékkel költekező embereket szivatják majd meg, mert azt senki ne gondolja, hogy a bank lenyel egy ilyen intézkedést. A bankok nem jótékonysági szervezetek, profitból élnek, mint minden vállalkozás. Normál eseteben a kormánynak nem kellene beleszólni ebbe, lévén a devizahitel ügy, az ügyfél és a bank közt jött létre, bármi van, oldják meg maguk között, ne rohanjanak az államhoz. A bank pedig senkit sem vert át, a szerződést át kellett volna olvasni, ha nem érted, szakértőhöz vinni, és amennyiben a legkisebb kétely támad benned, nem belemenni! Azonban az emberi hülyeség határtalan, és ugye kellett az "occsó" hitel.
2014. júl. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
27%
Senki nem mondta hogy nekünk kell kifizetnünk a devizások megsegítését. De ha megkérlek linkeld már be a törvényjavaslatot. Ha meg nincs ne állíts valótlanságokat. De ne törődj ilyenekkel rúgj beléjük te is egy jó nagyot.
2014. júl. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
67%

"6 millára normál esetben 7-8 at kérhetnének!"


Igen...

De amikor az emberek többsége felvette akkor úgy nézett ki kb, hogy ha devizában veszed, akkor 7-et kell visszafizetni, de ott a kockázat, hogy ez változhat, ha forintban akkor meg mondjuk 9-et.

Na ná, hogy mindenki ugrott az olcsóbbra.

Most ennek isszák meg a levét.


Mi is vettünk fel devizahitelt. Nagy nehezen de sikerült kifizetni, mivel véletlenül sem centiztük ki a dolgokat.

Ugyan úgy megjártuk, de le vagyunk szarva.

Volt és van forint hitelünk is, de ez sem érdekel senkit ugyebár, mi fizessünk csak szépen magunknak és persze azoknak is, akik rosszul mérték fel a kockázatot, vagy rosszabb esetben nem is foglalkoztak vele.


Igen, rossz amikor az ember hitel felvételére kényszerül, csakhogy nem az ilyen emberek hisztiznek a leghangosabban a kormánynak, hogy segítsen nekik....

2014. júl. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
72%

"Senki nem mondta hogy nekünk kell kifizetnünk a devizások megsegítését"


Szó szerint persze hogy nincs leírva, de láss már a szavak mögé! A visszafizetés a bankoknak alsó hangon 400 milliárd forint. Na most, a bankok ezt nem fogják veszteségként elkönyvelni, hanem majd, mint a bankadónál szépen elkezdenek díjakat emelni, és beszedik a pénzt az emberektől! A devizahitelesek most már rosszabbak, mint a cigányok. Sőt!

2014. júl. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
37%
Ez már megint csak találgatás hogy majd biztos ez meg az lesz és ránk terhelik. Hogyan szed be rajtam ennyit 80 ezer lesz a számlavezetési díjam?
2014. júl. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

Még belepampognék a dologba egy apró problémára reflektálva.


A probléma alapvetően azzal van, hogy a legtöbb lakossági hitelezést annuitásos hitel formájában veszik fel. Aminek a lényege hogy egyenletesen fizeted a törlesztőt, de először csak lényegében a kamatot törleszted utána a tőkét. Ábrán ez valahogy így néz ki:

[link]


Szóval akik felvették a devizahitelt nagyjából félúton jártak vagyis a kamatoknak a háromnegyedét/ négyötödét részét leküzdötték de a tőke meg nem nagyon változott és az nőtt a másfélszeresére lényegében. Plusz még volt egyoldalú kamatemelés, ami már csak olaj volt a tűzre.


Amit a Kúria utólagosan leszabályzott és ezt vizsgálják most. Ez nagyjából 10-20% százalék könnyítést hozna az ügyfeleknek, ha ezt megítélik minden ügyfélnek. Ami az árfolyamrés 1%-os kedvezményéhez képest már igencsak jelentős, de aki elvesztette az állását vagy csak a hitelfelvétel óta azonos bérrel rendelkezik azon így se nagyon segítettek, már pedig a kormány most is addig tágította a jogállam kereteit ameddig csak lehetett.


Meg persze a futamidő is kérdéses. Ugyanis a kamatok ha fixek is, másfélszerezik nagyjából a visszafizetendő összegek cirka öt év alatt

Egyenletes tőketörlesztés esetén:

[link]


Annuitásos hitel alapján:

[link]


Minél hosszabb futamidővel vette fel valaki (vagyis társadalmi szempontból annál inkább rászoruló és kevésbé volt hitelképes) annál jobban ráfaragott, mindenféle bank trükk nélkül is.


Lehetett volna másféle hitelkonstrukciót felvenni. Van egyenletes tőketörlesztés is. Amikor a kamatot ugyanúgy fizetjük mind a sztenderd lakosságival, de a tőkét nem növekvő mértékben hanem fixen törlesztjük.


Kép róla:

[link]


Előnye hogy kevesebb ideig kell a hitellel bajlódni és kedvezetlen gazdasági prognózisok miatt a devizahitellel hasonló nyalánkságokat is jelentősen mérsékli.


Hátránya hogy az átlagtörlesztője is magasabb, az elején meg kifejezetten nagy a törlesztőrészlet, így csak olyannak adnak ilyet, akinek normál esetben zsebben megy a hitel, vagy megtakarításból nyomná ezt a két évet a tízből.

Utána viszont lájtos nagyon a törlesztőrészlet és nem is túl változékony.


A hitelfelvevők ott hibáztak alapvetően, hogy devizát vettek fel (pénzügyi ismeretekkel nem jutott volna ilyesmi eszükbe Járai vagy két éve emlegette az árfolyamgát megszűnését és a lebegtetéses rendszer megszüntetését), annuitásos formában vették fel, mert csak így kaptak hitelt és jó hosszú futamidőre ami engedte halmozódni a dolgokat.


Amit az ábra is mutatta már forinthitelnél is változatlan gazdasági környezetben is csinos dolgokat művel, devizahitelnél úgy hogy Fletóék elkúrták meg hát ezzel járt.

Röviden összefoglalva, halogató természetűek voltak (rossz keresetükből kifolyólag ezért kifogták a legrosszabb banki konstrukciókat) és túlzottan optimisták a pesszimizmus hazájában. úgy hogy az alapelv támadhatatlan, a mostani is csak épphogy körbelőtte a hitelesek problémáját ami rajtuk nem segít (kivéve aki egy életre vett fel hitelt, de aki olyat tesz, annak a hitelfelvételkor már meg lehetett mondani hogy a sírba viszi a tartozást, ezért is pereltek utólag) de a bankokat kellemetlenül érinti.


Mert mégis csak a bevételük mérhető el nem hanyagolható százaléka.

2014. júl. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!