Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy működik a "magyar"...

Hogy működik a "magyar" liberalizmus? Nem értem!

Figyelt kérdés

Tegnap előtt véletlenül odakapcsoltam az RTL híradóra, ahol éppen azzal foglalkoztak,hogy milyen felháborító az amikor roma embereket pitiáner dolgokért büntetnek meg a rendőrök, több tízezer forintokra, mert pl. nincs a biciklin csengő vagy mert lapos a gumi.

Hangsúlyozták,hogy ROMA, azt sugalták,hogy csak a cigányokat büntetik meg, és biztos csak azért mert ők cigányok.


Aztán tegnap volt szerencsém végig nézni a teljes híradót, benne egy póló-RABLÓ bandával melyek tagjai megint csak romák voltak.

[link]

A riporternő rákérdez, az ügyvédúrnál,hogy közre játszik e,hogy azért ül szerencsétlen srác 11 hónapja mert roma?

Természetesen igen volt a válasz, hát hogyne.(ilyenkor ők nem "magyarok"?Mert mindig azt szajkózzák,hogy ők magyarok, csak megkülönböztetjük őket)


Végezetül volt szerencsém egy nagyon okos és bölcs ember véleményét is végig hallgatni a kirekesztésről, ez pedig Alföldi Róbert beszéde volt.

[link]


Alföldi: "Afelé tartunk,hogy most már gondolkozás miatt is lehetsz kisebbség(....)azért amit gondolsz a világról,vagy ha nem azt gondolod amit ma kötelező gondolni akkor kisebbség vagy"


Viszont az a bökkenő,hogy manapság a liberalizmust erőltetik, és ez irányba megy a világ, tehát Alföldi most éppen arról beszél,hogy aki a liberalista elveket követi az a többség, és mondjuk egy fasiszta eszméket követő ember hátrányosan van megkülönböztetve a világról alkotott nézetei miatt, magyarán elítélendő,hogy egy fasiszta ki legyen rekesztve csak azért mert mást gondol.

Azért mert ők mindenkit fasisztáznak aki nem azt mondja ami elvárható attól még egyértelmű,hogy jelentős többségben vannak a liberális elveket követő emberek még ha nem is ebben a szélső-liberalista csoportban mint amit az RTL követ.


Mert Alföldi véleménye alapján jogos,hogy egy rendőr megbünteti a cigányokat azért mert azok cigányok,hiszen annak a rendőrnek az a világról alkotott véleménye ,hogy a romák rossz emberek és büntetést érdemelnek, tehát abszolút joggal büntetheti meg őket, hiszen ez a véleménye, emiatt őt nem lehet elítélni.


2014. júl. 5. 13:31
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
5%

# 7:

Inkább azért vagy lepontozva, mert csúsztatsz és érvelési hibák sorozatát követed el sorban.

2014. júl. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
60%

7#


Nem éppen.


Az előítélet mindig a logikusan gondolkodó ember ismérve, hiába próbálják sulykolni az ellentettjét, minden előítéletekre és tapasztalatokra épül.


Például, ha te beledugod a lábadat egy piranha halakkal tele medencébe, akkor leharapják a lábujjaidat.

Nem fogok a másik lábadat is beldugni egy másik piranha halakkal teli tóba, hogy hátba azok vegetáriánusok vagy szelíd halacskák.

2014. júl. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
51%

# 10:

Sajnos nyugaton sem tudták még megoldani a kisebbségi bűnözést és nem tudták őket rávenni, hogy asszimilálódjanak. Ezért akarják sokan, akiknek már elfogyott a türelmük, izomból megoldani a dolgokat.


Egyébként szerintem nagyon egyszerű megoldás lenne az, hogy venni kéne közösen egy területet valahol a cigányoknak és oda kéne költöztetni őket, Izrael mintájára. Ott ők azt csinálnak, amit csak akarnak és mindenki boldog lenne; senkinek nem görbülne még a haja szála sem.

2014. júl. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
45%

"Senki nem beszélt tömeges cigány irtásról, csak te itt. Az pedig, hogy mi hangzik el a kocsmában otthon; hát az politikailag független.


Senkinek sem kell azért meghalnia, mert más a politikai beállítottsága. Engem még nem ért azért hátrány, mert nem vagyok Jobbikos, Fideszes, LMP-s, vagy MSZP-s. Engem nem bántottak még a gárdisták, sőt még a rendőrök sem szoktak megbüntetni."


Kapásból vagy 10 kérdést belinkelhetnék amiben igenis vannak olyan hozzászólások, mind 100%-ra felpontozva! Úgyhogy nem kell a duma, meg az sem, hogy el lehet menni az országból! Ti nem értetek egyet a kormánnyal, ti szerintetek van káosz és liberális "elnyomás", zsidóuralom, és szegény nácikat elnyomják. TI menjetek el! Ja, hogy nektek sehol sem jó? Akkor költözzetek fel a holdra, ti eszementek!

2014. júl. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
30%

"Sajnos nyugaton sem tudták még megoldani a kisebbségi bűnözést és nem tudták őket rávenni, hogy asszimilálódjanak."


Hát képzeld ez nem faj specifikus, hanem a szegény réteg viselkedik így. Mindenhol. Olvasd el Thoms Piketty könyvét (kivonatát) és megtudod hogyan működik a világ, és miért nem lesz sosem asszimiláció. És van egy rossz hírem: nem csak ők nem fognak felzárkózni, Te is le fogsz csúszni.


[link]


Ez nem egy cigányprobléma, ez egy globális kapitalizmusprobléma. Először a peremen levőket érinti, de ha őket kilövöd a Holdra, más lesz a peremen. Pl Te.

2014. júl. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
33%

Ahhoz, hogy igazi liberális legyél, sokat kell tanulnod.

A gyakorikérdések gyorstalpalója kevés hozzá.

Minim egy érettségi össze kellene hoznod, de tudd, ez csak a beugró.

2014. júl. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
46%

Mit lehisztiznek itt a liberalizmus-ellenesek.

Jaj, ránk kényszerítik a liberalizmust, jaj nem gondolhatom azt amit akarok, jaj most is félve írom le a sorokat, mert bármikor elvihetnek a rendőrök.

Baromság!


Kérdező!

A kisebbség nem attól lesz, hogy negatívan megkülönböztetik, hanem, hogy kevesebben vannak, mint a többség. És ha kevés a fasiszta, ez van.

De nincsenek elnyomva.

Ha például Belgiumban kimegy 100 náci az utcára tüntetni(mert joguk van hozzá) akkor nem jön a rendőrség vízágyúkkal meg nem viszik be őket a nézeteik miatt. Akkor kimegy 10000 ellentüntető és elzavarják őket(mert nekik is joguk van hozzá). Ez nem elnyomás, ez a többség jogos akarata. És megengedik nekik, hogy nácik legyenek, ugyanúgy vannak jogaik.

Egyszerűen normális ember nem tűr meg egy szélsőségest.

2014. júl. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
49%

"Minim egy érettségi össze kellene hoznod, de tudd, ez csak a beugró."


Viccnek jó volt, de inkább egyfajta tapasztaltság kell hozzá, hogy lásd, érezd a bőrödön, hogy ha negatívan viselkedsz, agresszív vagy nemtörődöm akkor ilyen világ fog körül venni és nem fogod jól érezni magad benne. Kell egy idő mire kifejlődik az empatikus érzés az emberben, 25-30 éves korára kb. Amikor kezdi felfogni, hogy "az is megéri" ha néha adok a világnak, nem csak elveszek, ha néha teret engedek másnak. De ehhez idő kell.

Nem ostorozom a 20 éveseket, akik ide írogatnak hogy lőjük ki a cigányokat a Holdra, meg a többi baromság, de itt a gyakorin ők vannak többen, ez a fajta mentalitás dívik ezen az oldalon, de az életben nem. És ők is be fognak egyszer érni. Bízom benne.

2014. júl. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
42%

# 14:

De hiszen én nem vagyok náci és nem sírok a "zsidó uralom" miatt konstans módon. Vagy betekintést nyerhettem a híres "liberális" toleranciába?


Nekem bárhol jó; nem is vagyok magyar, úgyhogy hamarosan tovább is fogok állni.


Az a 10 kérdés és a felpontozás nálam még rosszabb, mint a kocsmai beszélgetés, mert itt emberek az arcuk és személyazonosságuk nélkül osztják az észt (köztük te is). Nem hiszem, hogy bárki élőben merne ilyen keményen fogalmazni, ezért sem érdemes komolyan venni az itteni hőbörgést.


# 15:

Én nem hiszem, hogy le fogok csúszni; vagy ha mégis, akkor sem fogok ilyen színvonalat képviselni, mint a cigányok. Tudod, a hajléktalanok sokszor rosszabbul élnek, mint a segélyezett cigányok és még sincs olyan érzésem -amikor beszélgetek velük-, hogy annyira buták és agresszívak lennének...


# 17:

"Jaj, ránk kényszerítik a liberalizmust, jaj nem gondolhatom azt amit akarok, jaj most is félve írom le a sorokat, mert bármikor elvihetnek a rendőrök."

Magyarországon tilos tagadni a holokausztot és komolytalankodni vele, mert valóban elvisz a rendőrség, ergo nagymértékben sérül a szólásszabadság elve. Ha ennek a fordítottja lenne érvényben (tilos a holokausztról beszélni és aki azt mondja, hogy létezett, az megy a nyilas múzeumba és a börtönbe), akkor menne a hiszti ezerrel.


Kicsit olyan ez, mint a szocializmusban, ahol ha tagadtad a kommunizmus dogmáit, már mentél is a böribe. Vagy akkor ezek szerint az is liberalizmus volt? Ja, nem tudtam.


"Ha például Belgiumban kimegy 100 náci az utcára tüntetni(mert joguk van hozzá) akkor nem jön a rendőrség vízágyúkkal meg nem viszik be őket a nézeteik miatt."


Belgiumban nem tudom, hogy mi a helyzet de valószínű, hogy ez nem igaz. Németországban tutira mondhatom, hogy ha náci eszméket vallasz, mész is a böribe. Ez amit leírtál, maximum az Egyesült Államokban igaz; ami talán az utolsó ország a földön, ahol valóban szólás- és véleményszabadság van.

2014. júl. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
35%

# 18:

Azért ahhoz nagyon butának kell lenni, hogy valaki komolyan vegye az ilyen véleményt, hogy "ki kéne őket lőni a Holdra". Sőt, én egyből át is szoktam az ilyeneket ugrani, mert érdemi tartalom nincs mögötte.

2014. júl. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!