Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy működik a "magyar"...

Hogy működik a "magyar" liberalizmus? Nem értem!

Figyelt kérdés

Tegnap előtt véletlenül odakapcsoltam az RTL híradóra, ahol éppen azzal foglalkoztak,hogy milyen felháborító az amikor roma embereket pitiáner dolgokért büntetnek meg a rendőrök, több tízezer forintokra, mert pl. nincs a biciklin csengő vagy mert lapos a gumi.

Hangsúlyozták,hogy ROMA, azt sugalták,hogy csak a cigányokat büntetik meg, és biztos csak azért mert ők cigányok.


Aztán tegnap volt szerencsém végig nézni a teljes híradót, benne egy póló-RABLÓ bandával melyek tagjai megint csak romák voltak.

[link]

A riporternő rákérdez, az ügyvédúrnál,hogy közre játszik e,hogy azért ül szerencsétlen srác 11 hónapja mert roma?

Természetesen igen volt a válasz, hát hogyne.(ilyenkor ők nem "magyarok"?Mert mindig azt szajkózzák,hogy ők magyarok, csak megkülönböztetjük őket)


Végezetül volt szerencsém egy nagyon okos és bölcs ember véleményét is végig hallgatni a kirekesztésről, ez pedig Alföldi Róbert beszéde volt.

[link]


Alföldi: "Afelé tartunk,hogy most már gondolkozás miatt is lehetsz kisebbség(....)azért amit gondolsz a világról,vagy ha nem azt gondolod amit ma kötelező gondolni akkor kisebbség vagy"


Viszont az a bökkenő,hogy manapság a liberalizmust erőltetik, és ez irányba megy a világ, tehát Alföldi most éppen arról beszél,hogy aki a liberalista elveket követi az a többség, és mondjuk egy fasiszta eszméket követő ember hátrányosan van megkülönböztetve a világról alkotott nézetei miatt, magyarán elítélendő,hogy egy fasiszta ki legyen rekesztve csak azért mert mást gondol.

Azért mert ők mindenkit fasisztáznak aki nem azt mondja ami elvárható attól még egyértelmű,hogy jelentős többségben vannak a liberális elveket követő emberek még ha nem is ebben a szélső-liberalista csoportban mint amit az RTL követ.


Mert Alföldi véleménye alapján jogos,hogy egy rendőr megbünteti a cigányokat azért mert azok cigányok,hiszen annak a rendőrnek az a világról alkotott véleménye ,hogy a romák rossz emberek és büntetést érdemelnek, tehát abszolút joggal büntetheti meg őket, hiszen ez a véleménye, emiatt őt nem lehet elítélni.


2014. júl. 5. 13:31
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
46%

Az egész liberalizmus egy agyrém, nem csak Magyarországon, hanem mindenütt Európában.


Persze, nem azt mondom, hogy keresztes lovagokra, boszorkányégetésekre van szükség, de az sem normális, ami mostanában megy és erőltetik.


Legjobb volt az USA az 50-es 60-as években.Addig tartott az egészséges liberalizmus, utána csak züllés meg hanyatlás következett.

2014. júl. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
47%

"Viszont az a bökkenő,hogy manapság a liberalizmust erőltetik"


Ki erőlteti? Mond már meg nekem! Én úgy veszem észre ti erőltetitek ránk a saját agyrémeteket. Ti mindenkit meg akartok ölni azért, ha nem jobbikos az illető, mert akkor a haza ellensége, mert egy hülye birka, aki a fidesznek dolgozik. És utána letagadjátok, hogy ti neeem, ti nem vagytok ilyenek, ti el vagytok nyomva. Aztán röhögve kiírjátok, hogy valljuk be, igenis van rombűnözés, és igenis meg kell halnia az összes romának. Ennyit rólatok! Egy liberális világban meg lehet élni, de a ti beteg világotokban nem! És a sok liberális lap jogosan ír úgy rólatok, ahogy.

2014. júl. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 A kérdező kommentje:

Ki erőlteti?Például az RTL mint az ország egyik legnézettebb csatornája amit hatalmas nagy befolyással bír.Kell ennél több?

Mi az,hogy "ti"?Miből gondolod,hogy én Jobbikos vagyok?Csak nem előítélet?Ugye nem akarsz beskatulyázni?Te liberális vagy?Én nem úgy látom...

2014. júl. 5. 13:53
 4/66 anonim ***** válasza:
21%

A cigányokat sokszor tényleg megbüntetik pitiáner dolgokért, csak mert cigányok. Vagy komolyabb büntetést szabnak ki rájuk.

Ilyenkor is magyarok. Attól még, hogy valaki szerint ugyanolyan magyarnak kéne tekinteni őket miért ne léphetne fel az ellen, hogy mások miért nem tekintik őket ugyanolyan magyarnak? Nem értem a logikádat. Ha szerintem a romák is ugyanolyan magyarok mint mindenki más, szerinted meg nem, akkor én nem érvelhetek ellened, mert??? Azért, mert szerintem ugyanolyan magyarok? Akkor pont hogy muszáj érvelnem ellened, ha szerinted meg nem. Nem látom, hogy logikai hibát követtünk volna el.


Ami pedig a liberalizmust és véleményszabadságot illeti. Itt valahol nagyon nem vagy képben.

Először is marhaság hogy a magyar társadalomban a liberálisok vannak többségben. Olyannyira kisebbségben vagyunk, hogy egy darab pártunk sincs a parlamentben. Max az LMP összeegyeztethető a liberalizmussal, 5%-on áll. Azért, mert nem mocskoszsidózik mondjuk a Fidesz, attól még nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon távol áll a liberalizmustól. Lehet, hogy neked mindenki, aki nem akar kiirtani mindenkit liberális, de a normális embereknek, akik ismerik a szó jelentését és a főbb politikai irányzatokat egyáltalán nem. A liberálisok kisebbség Magyarországon, nem többség.

Másodszor a fasisztákat nem azért ítéljük el, mert fasiszták. Ha te magadban fasiszta vagy, akkor senkit sem érdekel. A gond ott van, mikor ezzel másoknak kárt okozol. A rendőr, aki megbünteti a cigányt csak mert cigány nem azért elítélendő, mert fasiszta, hanem mert az eszmével, amiben hisz kárt okoz másoknak. És a fasizmus, mint eszme általában azért elítélendő, mert arra buzdítja a követőit, hogy másoknak kárt okozzanak, ha tudnak. Nem azért ítéli el mindenki, mert kisebbségben van, hanem azért van kisebbségben, mert mindenki elítéli, mert egy káros eszme.

2014. júl. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
20%
Tényleg nem érted, eget verő hülyeségeket írsz...
2014. júl. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
70%

Ha meg akarod érteni a liberális gondolkodásmódot, akkor el kell olvasnod az 1984-et Orwelltől.


Ott van egy olyan érdekes dolog, hogy duplagondol.

A duplagondol lényege, hogy tudsz valamit, de ráveszed a saját elmédet és értékrendedet, hogy az ellenkező dologban higgyen, mint amit tudsz. Ez egyfajta ideológiai korlátoltság.


A liberálisok is folyton ezt csinálják. Hiába tudnak róla, hogy például a cigányok milyenek, ők akkor is az ellenkezőjét vallják, mert az ideológiájuk megkívánja, hogy ezt tegyék. Muszáj benne hinniük, mert félnek saját maguknak is beismerni a valóságot, többek között azért is, mert akkor szembe kellene nézniük azzal, hogy eddig tévedtek.


Tudom, elsőre elmebetegen hangzik, de olvass utána a duplagondolnak. Ehhez hasonló még a Stockholm-szindróma is, amikor egy ember olyat imád, aki árt neki.

2014. júl. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
38%

6-os te pont a fidesz, jobbik féle fasizmusról beszélsz.


Liberalizmus= Mindenki egyenlő és azt tesz amit akar, amíg másoknak nem árt. Ennyi. Humanizmus, szabadság.


Persze le leszek pontozva, mert ebben az országban a szélsőjobbos diktatúrában jelenti a végső szabadságot.

2014. júl. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
37%

# 2:

Senki nem beszélt tömeges cigány irtásról, csak te itt. Az pedig, hogy mi hangzik el a kocsmában otthon; hát az politikailag független.


Senkinek sem kell azért meghalnia, mert más a politikai beállítottsága. Engem még nem ért azért hátrány, mert nem vagyok Jobbikos, Fideszes, LMP-s, vagy MSZP-s. Engem nem bántottak még a gárdisták, sőt még a rendőrök sem szoktak megbüntetni.


Életem első helyszíni birságát pár napja kaptam, mert balfsaz voltam és koccanást okoztam. Beismertem hogy én voltam a hülye, fotózgattak, méregettek és mindenki ment a dolgára. Ha cigány lett volna a helyemben még lehet, hogy verekedés is lett volna belőle. Ez a különbség.


Egyébként ha nem tetszik itt ez a rendszer, akkor el lehet költözni más országba. A magyarok is ezt csinálják, úgyhogy hajrá!

2014. júl. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 A kérdező kommentje:

Érdekes,hogy magukat liberálisnak valló egyének arról beszélnek,hogy én bárkit is kiirtanék csak mert nem olyan stílusban írtam meg a mondanivalómat ami manapság elfogadott.

Ilyenkor mi van az előítéletekkel?Ilyenkor szabad?

Az a gond,hogy mindig azt szajkózzák,hogy a cigányok már pedig magyarok!

Amikor kirabolnak és megkéselnek valakit akkor magyarok.Ha külföldön futtatnak prostikat akkor magyarok.Amikor kirúgják a munkahelyéről mert lopkod akkor ő cigány.Amikor kártérítés jár neki akkor cigány.

Én magyar vagyok akkor is amikor 6-3-ra legyőzzük Angliát és magyar vagyok akkor is amikor nyilas karszalaggal a karomon elégítem ki egy másik ország igényeit azzal,hogy 600 ezer zsidót küldök a halálba.(ilyenkor nem is lehetnék más mint magyar, mert akkor történelmet hamisítok ha tagadom)

Egyébként pedig az MSZP is rohadtul liberális, a DK pedig szintén.

Azzal,hogy a fasiszta rendőr megbünteti a cigányt azzal egy embernek árt, a cigánynak.

De akkor ugyan így a liberalizmus is árt másoknak.

Árt például annak a kisfiúnak akitől ellopták a pólóját, megfélemlítették,megalázták, és a liberlazimus pedig követeli az elkövető szabadon engedését, arra hivatkozva,hogy nem érdemel ennyit, holott az áldozat lehet,hogy azóta is pszichológushoz jár az őt ért támadás miatt.

2014. júl. 5. 14:11
 10/66 anonim ***** válasza:
47%

Sajnos sok helyen badarság amit írsz, Kérdező. Végtelenül egyetértek vele:


"Alföldi: "Afelé tartunk,hogy most már gondolkozás miatt is lehetsz kisebbség(....)azért amit gondolsz a világról,vagy ha nem azt gondolod amit ma kötelező gondolni akkor kisebbség vagy" "


Sosem az értelmiséggel lehetett választásokat nyerni. Mindig veszélyesek voltak a hatalom számára azok akik gondolkodtak. Ezért nem fáj Orbánéknak a sok magasan képzett elvándorlása, jó lesz 3M nyugdíjas is aki két csirkefarhátért biztosítja a következő négy évet 2/3-dal.


A liberális pártoknak pedig sosem volt nagy támogatottsága Mo-n, se az eszméknek. Itt jellemzően az emberek "izomból" akarják megoldani a problémákat. Nézd csak meg pl ezt az oldalt, mindig csak az "eltaposni" a megoldás. Nem baj ha nem jutunk vele sohasem előrébb, eddig látnak csak.


A fasizmus pedig nem lehet emberileg elfogadott nézőpont, amit tolerálni kéne.

2014. júl. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!