Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Engem miért nem támadnak meg...

Engem miért nem támadnak meg soha?

Figyelt kérdés
Hogy van az, ha előjön hogy ki rasszista, ki nem, mindig jönnek az ilyen megszólalások, hogy "csak azért nem utálod a ciprusiakat, mert olyan helyen élsz, de ha lejönnél vidékre tátva maradna a szád" stb. Gondolom már többen találkoztak hasonlóval. Csakhogy elég gyakran járok vidékre, konkrétan Borsodba, de még eddig soha semmilyen atrocitás sem ért. Sem vidéken, sem Pesten. Pedig Pesten is voltam már a nyócker "olyan" részén. Nem mondom, hogy nem féltem egy kicsit amikor befordulva az utcába, hát finoman szólva is olyan érzésem volt, mintha Új-Delhiben kötöttem volna ki, de mint utóbb kiderült a félelmem teljesen alaptalan volt. Senki nem szólt hozzám, és nem történt semmi. Szerintetek ennek mi lehet az oka?
2014. jún. 2. 20:22
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

"Utolsó:

1) Tanulj meg tiszteletteljesen beszélni, és csak akkor kezdj el sértegetni, ha téged is megsértettek. A Budapestiek nevében kikérem magamnak a "büdöspesti"-zést. Ezzel csak magad égeted.


2)Tanulj meg olvasni, a kommentemből egyértelműen kiderül, hogy nem burokban nőttem fel!"


Nem én írogatok ki ilyen kérdést, hogy "bezzeg engem neeeeem támadtak meg még", szóval nem értem miért háborogsz.

(És azért jött a "bpestizés", mert általában ott szoktak volt előjönni hasonló témájú dolgok, de mindegy.)

Az egész sztoriból levonva a tanulságot (megúsztad idáig) még nem kellene mások tapasztalatait megkérdőjelezned, sőt hibásnak titulálnod, hogy még az ő hibájuk volt, hogy támadás áldozatai lettek.

De még veled is megeshet (ha csak nem az van amit már más válaszolók felvetettek), utána nem hiszem, hogy ekkora mellénnyel fogsz beszélni.


2, Addig nem is olvastam az utolsó valamit amíg bepötyögtem a választ, de igazából nem is érdekel már.

2014. jún. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Nem a budapestizéssel volt a baj, hanem hogy a várost büdöspestnek hívtad, ezzel megsértve majd 2 millió embert, ezért kérj bocsánatot.
2014. jún. 2. 22:26
 23/28 anonim ***** válasza:
50%

"hanem hogy a várost büdöspestnek hívtad, ezzel megsértve majd 2 millió embert, ezért kérj bocsánatot."


Amikor nem lesz "tahó vidékizés, bunkó parasztozás, a vidékiek így, úgy, amúgy, értelmesebbek a pestiek a vidékiektől" esetleg akkor.


Úgy tudom fordítva sem szokott senki bocsánatot kérni, akkor milyen jogon várod tőlem ezt?

2014. jún. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
(Egyébként ha nem tetszik töröltesd, nem foglalkozom vele, de semmi bocsánatkérés!)
2014. jún. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Idéznéd, hogy hol szóltam le a vidékieket? Milyen jogon itelkezel felettem olyan sértésért, amit el sem követtem? Ezzel te magad sem leszel jobb annál, aki lenézi a vidékieket. Kérj bocsánatot!
2014. jún. 2. 23:00
 26/28 anonim ***** válasza:

Talán ideje lenne visszatérni a kérdésed témájához! Nem gondolod?


És nem fogok, eszem ágában sincs!


Inkább azt áruld el, hogy milyen alapon gondoljátok azt, hogy az áldozat "kiprovokálja" azt, hogy megtámadják?

Nem hiszem, hogy az esetek többségében olyan sokan túlerővel szemben nagyon pattognának.


Főleg az öltözködéssel, hogy lehet? Tán' mások engedélyét kellene kérnem, hogy milyen ruhát vegyek fel?

2014. jún. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

"Inkább azt áruld el, hogy milyen alapon gondoljátok azt, hogy az áldozat "kiprovokálja" azt, hogy megtámadják?"


Hát olyan alapon, hogy elmegy a mocsok a szegény cigányok mellett, akiknek el kell viselniük ártó jelenlétét, de rosszabb esetben még rájuk is néz!


Nem csoda, hogy a romáknak meg kell védeniük magukat az ilyen járkáló meg néző emberek ellen. Ezek mindig is veszélyesek voltak, mert a szemeikkel ölnek!

2014. jún. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
És hozzátűznék a beszélgetéshez is valamit: azért az látszik az ember arcán, hogy hogy néz. Én csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy csak az előítéletes emberekkel történik meg bármi rossz. Aki nem előítéletes, azzal nem. És szerintem ez érdekes.
2014. jún. 3. 13:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!