Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "A fű nem drog. " Ezt hogy...

Ozmium42 kérdése:

"A fű nem drog. " Ezt hogy gondolják? Akkor micsoda?

Figyelt kérdés
A 4K! nevű valami Debrecen szerte kiragasztott egy ilyen feliratú matricát. A drognak több fajta definíciója is létezik, de egyetlen olyat sem ismerek, amelyik nem illik rá a marihuánára. Miért kell pártalapítás után egyből ekkora hazugsággal indítani?

2014. jan. 20. 17:58
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
38%
Gyógyszer & kedélyjavító
2014. jan. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
76%

"e szerint viszont mondjuk az LSD nem drog :D"


Mint lizgersav származék az anyarozsból kivonva, gyógyszerészeti értelemben az LSD is drognak tekinthető, ha rugalmasabban kezeljük a hagyományos definícióé s a félszintetikus cuccokat is belevesszük a kalapba.


A jog a kábítószer az ügyeletes szakma pedig a pszichoaktív szer kifejezést alkalmazza rá.


Amúgy nem hazugság, csak tudatlanság és az alapvető ismeretek hiányát is tükrözi a dolog, ami kampányidőszakban elég kellemetlen dolog...

2014. jan. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 A kérdező kommentje:

Valóban nem (a heroin sem), de ettől még nem esik más besorolás alá. Mert a drogot (többek között) úgy is lehet definiálni, mint a kábítószerek, pszichoaktív szerek és/vagy addiktív dolgok szinonimáját. Nem erre van kihegyezve a kérdés. Az állítás: "a fű nem drog." Ezzel szemben én azt állítom, hogy a drog bármelyik definíciójába a fű igenis beletartozik.


[link]

2014. jan. 20. 18:38
 14/49 Dick Esmen ***** válasza:
30%
Gyógyszer IS lehet.
2014. jan. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező!

A 4K! valószínűleg arra gondol, hogy a marihuána nem kemény drog, hanem pont annyira, amennyire az alkohol, a dohány vagy a kávé lenne. Mivel ezeket nem tartják az átlagemberek drognak, így a fűnek sem kéne annak lennie.


Az alkohol pedig valóban annyira drog mint a fű, kíváncsi vagyok, hogy mely definíció szerint nem az.

2014. jan. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
57%

Nem tudom, hogy mit hittél.

Majd a liberráltak értelmesek lesznek, vagy mi?

2014. jan. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
43%

Na, akkor ezt tisztázzuk. A 4K! nem hülye, tudja mit jelent az, hogy drog. A marihuána is drog, ezt beismerik, DE azért áll a kampányukban az, hogy a fű nem drog, mert a hagyományos értelemben drogoknak vett dolgok közé sorolják az emberek, míg az alkoholt, nikotint, koffeint nem.

Béna kampány szerintem is, és igazad van kérdező, és a 4K! kampánya pontatlannak mondható emiatt, de ezt ők maguk is tudják.

2014. jan. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
8%
Bajnai drogosakat akar csinálni a magyarokból.
2014. jan. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
56%
Én úgy tudom, a jogi definíció kb úgy néz ki, hogy "drog az, ami az alábbi listán szerepel". Ezzel pedig nehéz vitatkozni, bár tény, hogy minden elvi alapot nélkülöz.
2014. jan. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
39%

A koffein, meg a nikotin közel sem olyan tudatmódosító szer, mint a marihónajja.


Lássuk az alkoholt. Családok millióit taszítja nyomorba, próbálták is már betiltani, de nem ment. Pedig jobb lenne az emberiségnek, ha nem lenne. Komolyan azzal érvelünk, hogy ugyanolyan tudatmódosító szer? Inkább az alkoholtól is szabadulnunk kellene, nem egy újabb függőséget okozó káros szenvedélyt felkarolni.

2014. jan. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!