Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért gondolják az emberek...

Miért gondolják az emberek ezt /Drog téma/?

Figyelt kérdés

Nagyon sok hozzászólást olvastam azzal kapcsolatban, hogy milyen drogokat miféle besorolás alá raknak és kinek mi a véleménye annak hatásáról, pszichés függéséről stb..

De valamiért azt mindig meglátom, hogy az emberek azt írják, hogy a "füves cigi" az elfogadható kategória, még ha naponta, két naponta is szívja ezt.

Én soha életemben nem éltem semmilyen kábítószerrel (direkt mondtam kábítószert, hiszen ittam kávét, és alkoholt is, ami legális drog), ezért ismeretlen vagyok ebben a témában, és nem is kívánok aktívan részt venni benne.

Viszont szeretném végre megérteni, hogy a füves cigi miért az a kategória, amely még az "elfogadható drogok" közé tartozik?

Nekem van 1-2 osztálytársam, akik "csak" füves cigiznek, és nem mondanám, hogy minden rendben van náluk, pedig tudom, hogy csak azt használják. A tanulmányi eredményt is fel tudnám pl hozni e téren.

Szóval kinek mi a véleménye erről?

(Megígérem, én nem pontozok le senkit a véleményéért, ha úgy gondolja valaki, hogy a füves cigivel nincs gáz, és ezt érvekkel alátámasztja, akkor én azt megértem.)


2010. máj. 6. 17:36
 1/1 anonim válasza:

Hello!

Én nem akarom elkötelezni magam egyik nézőpontnak sem. Saját magamból, a tapasztalataimból és a környezetemből indulok ki. Nekem volt egy durvább időszakom a fűvel, amiről már én is éreztem, hogy sok. Napi 6-10 szál cigi ment el, és eléggé szét voltam, mint fizikálisan, mint pszichikailag. Aztán abbahagytam egyik napról a másikra. Semmi hatás, max 1-2 napig álmatlanság, de az is gyorsan elmúlt. Én az alkoholtól agresszív és befolyásolható leszek, viszont egy cigi után nem igazán. Nyugodt, megfontolt, intellektuális beszélgetéseket folytatok, amikre ittasan nem lennék képes. Én is jobban tolerálom az "otthon megiszom egy sört", mint az utcán részegen mászkálókat és kötekedőket. Viszont ugyan ezeket tolerálom a füvezőkben is. Az alkohollal is voltak gondjaim, az jobban szétszedett, kézremegés, hatalmas vágyakozás ("csak egy sör" esete), stb. Szóval számomra ideális tudatmódosító a fű. Az alkohol rövid távon tudatmódosító, hosszú távon tudatformáló. Más a kettő. A fű viszont (én 2 évig szívtam napi rendszerességgel 6-10 szálat) és még mindig nem léptem tovább, ergo nem befolyásolta a további életem. A pia annál inkább.

Én ezért tartom "elfogadhatónak". Ráadásul betépve jókat lehet szórakozni, nem leszel rosszul (legalábbis nekem még nem volt rosszullétem), nincs olyan durva másnap (egy kávéval kipihened), ráadásul aznap is sokkal szórakoztatóbb minden.


Bocs, hogy szaporítottam itt a szavakat.

Ez csak az én véleményem.

2010. nov. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!