Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fiatalok csak tudatlanságól...

A fiatalok csak tudatlanságól Jobbik-szavazók?

Figyelt kérdés

Bár nem hiszem el a statisztikákat, miszerint a fiatalok nagy része Jobbikos, azért találkoztam már az én környezetemben is néhány elvetemült Jobbik-rajongóval.



Mivel szeretek a politikáról beszélgetni, szívesen megyek bele vitákba, és majdnem a összes olyan fiatal ismerősömet kifaggattam, aki Jobbikos, mindegyiküknek ugyanazt a kérdés tettem fel: de miért szavaznál rájuk?


A válasz szinte mindenhol ugyanaz volt: mert ők majd elkergetik a cigányokat és a zsidókat, meg visszaszerzik Nagy-Magyarországot.

Ennyi és nem több, se egy elvet, se a programterv egy pontját, se egy konkrét elképzelést nem tudtak mondani a Jobbiktól, sőt még én voltam a "hitetlen", mikor azt mertem mondani, hogy a dolog azért nem úgy megy, hogy a Jobbik kormányra kerül, aztán onnantól kezdve nem lesznek se zsidók, se cigányok.


Hozzáteszem, a gyakori kérdéseken is többnyire ilyen válaszokat olvasok, azok akik esetleg megpróbálnak érvelni a jobbik mellett, olyan közgazdaságilag halott és destruktív gondolatokat magyaráznak el, hogy csak bámulok....


2013. nov. 19. 11:04
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 anonim ***** válasza:
Igazából nem az utolsónak írtam, de lényegében az utolsóra is vonatkozik.
2013. nov. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/68 anonim ***** válasza:

a 35-ös hozzászóló vagyok. Jó sok válasz érkezett azóta!

Magyarországon nincs olyan összetartó erő,mint amit lehet más országokban látni. Itt csak az acsarkodás megy,a másik földbe döngölése a hatalomért. Ez megy kéremszépen semmi más. Az ellenzék mindenbe beleköt,a kormányzat pedig minden ellenzéki javaslatot lesöpör az asztalról,aztán ami meg tetszik nekik,azt suttyomba elfogadják( mintha ők nyújották volna be a javaslatot) miközbe köztudott, nem ők találták ki. Erre számtalan példa van a mostani ciklusban is,akárki akármit mond. De beismerni egyik se ismeri be,ha 1 vagy 2!! de nem több törvényt jól megalkotnak.

2013. nov. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/68 anonim ***** válasza:
* Jól megalkotnak ellenzékiek,vagy akár a jelenlegi kormánypárt.
2013. nov. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/68 Nayal ***** válasza:
100%
Én kétlem, hogy egy huszonéves "most jöttem a suliból, közgazdász diplomám van hú de okos vagyok" gyerek, függetlenül attól, hogy mit tanítottak neki az iskolában bármit is tudna a gazdaság működéséről, és előre fel tudná vázolni, meg tudná jósolni, hogy milyen következményei lehetnek egy kormányprogramnak. A híradóban sok közgazdászt megkérdeztek az évek során: Volt olyan akinek az elképzelései, fejtegetései bejöttek 70%-ban? Kétlem. Tévedni emberi dolog. Azok a közgazdászok tapasztaltak, nem frissen diplomázott meztelen madárkák. A multik kizárása szerintem megvalósítható. Viszont előbb utóbb itt olyan mértékű reformáció következik be, hogy öröm lesz nézni. Ez tarthatatlan ami a Föld nevű bolygón megy: Görögország becsődöl, és mivel kétlem, hogy bbármelyik ország rendezni tudja valaha is az adósságait (főleg az USA) így zavargások, forradalmak törnek majd ki, létrejön az Európai Unió, egy börtönállam képében, és az Illuminati hatalomra kerül. na de vissza a Jobbikhoz: Ha a cigányokra is vonatkoznának a törvények az jó lenne. Ha a Jobbik képes lesz munkahelyeket teremteni, alternatív energiaforrásokat beiktatni, megszünteti az egykulcsos adórendszert, visszahozza a 13. havi nyugdíjat, olcsóbbá teszi a parkolást, megszünteti a Fidesz idióta adóit, felszámolja a korrupciót máris jobb lesz nekünk. Rengeteg olyan pont van a programban amivel el lehet érni a fizetések emelését mivel több pénz folyik majd be az államkasszába amit Ők nem fognak elherdálni... Gyárak, bányák, MOL, és más Magyar cégek visszavásárlása, Magyar termékek a polcokon amiket Magyar emberek termelnek stb. Miért nem húzta egy párt sem 4-8 évnél tovább? Mert mind az Illuminati bábjai! Mind az Unió kutyái! A Jobbik nem az! Egyedül ez a párt vázolt fel normális, reális elképzzeléseket, egyedül az Ő programjukban nem taláktam kivetnivalót. Nem lehet megvalósítani szerintetek. De mi van ha Ők tudják hogyan kell? Ha tényleg nem lehet megvalósítani, be fogják látn, de inkább egy lehetetlen jó mint egy biztos rossz.
2013. nov. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/68 anonim válasza:
60%
"Az pedig végképp nem szavaz rájuk, aki kicsit is ért a közgázhoz..." 4évig jártam közgáz suliba. Akármennyire is lenézitek a Jobbikosokat, ki merem jelenteni, hogy még annak is több esze van, aki csak nyolc általánost végzett, de belátja, hogy a Jobbik a jövő pártja, mint aki még mindig az aljas hazugoknak hisz. A Jobbikhoz aki egyszer elköteleződik, az nem fog ide-oda ugrálni ezután, az marad Jobbikos. A párttal való szimpatizálás nem végzettség, hanem intelligencia kérdése. S aki nem áll ki a saját népéért s hazájáért, vagy egyenesen ellene van, az a hazaáruló. És lehet ő 100% magyar, nincs helye az országban. Pláne, hogy a magyar nép érdekei ellen még szavazati joga is van...
2013. nov. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/68 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, pont ez a hozzáállás teszi nevetségessé a fiatal Jobbikosokat. Hogy jössz te ahhoz, hogy lehazaárulózz bárkit is, csak mert nem a te pártoddal szimpatizál? Ebből is látszik a Jobbik tökéletes tehetetlensége. Egy 15%-os párt azzal kampányol, hogy "bezzeg ha mi kormányoznánk". Teljesen reménytelen, statisztikailag 0 a valószínűsége, hogy egy csapásra Jobbikos lesz az egész ország. Azért meg kell dolgozni. Az nem elég, hogy bekerülünk a parlamentbe, és ábrándozunk arról, hogy bárcsak mi nyernénk. Ugyanolyan bravúros munkára lenne szükség újra, mint ami a parlamentbe vitte őket. Csak szerintem elfogyott a lendület. A Fidesznek annyira szélsőséges a politikája, hogy a Jobbiknak már csak ésszerűtlen javaslatok maradnak. Ez meg alapvetően nem rossz, lényegében megvalósultak azok a dolgok is, amiket a Jobbik képviselt.
2013. nov. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/68 anonim ***** válasza:

"A Jobbikhoz aki egyszer elköteleződik, az nem fog ide-oda ugrálni ezután, az marad Jobbikos."


Én rengeteg embert ismerek, aki jobbikos volt, aztán csalódott a pártban és most nem szimpatizál senkivel. Szóval ez kamu.

2013. dec. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/68 anonim ***** válasza:
Az én válaszom, a 67. miért 0%-os? Fáj az igazság?
2013. dec. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!