Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fiatalok csak tudatlanságól...

A fiatalok csak tudatlanságól Jobbik-szavazók?

Figyelt kérdés

Bár nem hiszem el a statisztikákat, miszerint a fiatalok nagy része Jobbikos, azért találkoztam már az én környezetemben is néhány elvetemült Jobbik-rajongóval.



Mivel szeretek a politikáról beszélgetni, szívesen megyek bele vitákba, és majdnem a összes olyan fiatal ismerősömet kifaggattam, aki Jobbikos, mindegyiküknek ugyanazt a kérdés tettem fel: de miért szavaznál rájuk?


A válasz szinte mindenhol ugyanaz volt: mert ők majd elkergetik a cigányokat és a zsidókat, meg visszaszerzik Nagy-Magyarországot.

Ennyi és nem több, se egy elvet, se a programterv egy pontját, se egy konkrét elképzelést nem tudtak mondani a Jobbiktól, sőt még én voltam a "hitetlen", mikor azt mertem mondani, hogy a dolog azért nem úgy megy, hogy a Jobbik kormányra kerül, aztán onnantól kezdve nem lesznek se zsidók, se cigányok.


Hozzáteszem, a gyakori kérdéseken is többnyire ilyen válaszokat olvasok, azok akik esetleg megpróbálnak érvelni a jobbik mellett, olyan közgazdaságilag halott és destruktív gondolatokat magyaráznak el, hogy csak bámulok....


2013. nov. 19. 11:04
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
28%

A fiatalok túlnyomó többsége (50% felett) nem szavazna senkire. Utána a legnépszerűbb a Fidesz (ennek a 40-50 százaléknak 40-45 %-a fideszes), és csak utána a Jobbik (30 %).


Tehát a fiatalok körében a Jobbik csak a harmadik legnépszerűbb. Az első az "egyik sem párt", a második a Fidesz, harmadik a Jobbik.

2013. nov. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
68%
2013. nov. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
63%

Arra azért kíváncsi lennék, hogy egy ilyen jelentéktelen országgal hogy akarják visszaszerezni Nagy-Magyarországot. Külön-külön sem győznénk le egyik szomszédos országot sem, nemhogy az összeset. És akkor még nem vettem figyelembe a nagyhatalmakat, akik nem biztos, hogy a mi oldalunkun álnának.

A mi családunkra egyébként ebben ne is számítsanak. Egy ilyen idióta kedvéért nem küldeném háborúba a szeretteimet. Már megint a kapzsiság, nagyzolás. Ezért volt Trianon is. Ezt a megmaradt országrészt is el akarjuk veszteni?

2013. nov. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
33%
Én is ismerek pár Jobbikost, de egyikük sem az eszéről és az intelligenciájáról híres. Ettől függetlenül gondolom biztos vannak köztük azért a 8 általánost is csak félig elvégzett Neandervölgyieken kívül értelmes emberek is.
2013. nov. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 A kérdező kommentje:
A kérdés célja nem a Jobbik-szavazók lealacsonyítása volt, egyszerűen tényleg ezt tapasztalom. Nulla háttértudással érvelnek egy párt mellett, miközben még azt sem tudják, hogy tulajdonképpen mi az az IMF, állampapír vagy bármilyen más gazdasági/pénzügyi/politikai fogalom.
2013. nov. 19. 12:20
 16/68 anonim ***** válasza:
56%

"Hányingerem van már a magyaroktól, mert még egy ilyen undorító, fajgyűlölő, a másiknak rosszat akaró, pesszimista nép nem sok van a földön."


Ez a mondat... priceless. :D hogy lehet valaki ennyire hülye...

2013. nov. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
75%
Btw, valaki leírná hogy hol olvasta a Jobbik programjában Nagy Magyarország visszaszerzését? Köszönöm...
2013. nov. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
46%
Pl. onnan, hogy mindig ezt hangozatatják.
2013. nov. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim ***** válasza:
21%
Gondoltam, hogy lesz egy hungarista, aki le fog hülyézni, mint Te kedves 12.21. Melyik része nem igaz a kiemelt mondatnak és miért? Nehogy azt mond, hogy nem vagyunk pl.fajgyűlölők, amikor a csapból is az folyik, hogy hülye cigányok, zsidók, feketék, kínaiak, stb. Kíváncsian várom a válaszodat.
2013. nov. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
75%

"És akit németek vertek meg egy siófoki kiruccanáson, az akkor őket akarja kiirtani?"


Természetesen, a németek nem magyarok és a Jobbik nem egy német babuzsgató párt. Ezért a hozzászólásod is itt és most értelmetlen volt. De nagyon szívesen válaszolok, aki és ami nem magyar annak az országban nincs is semmi keresnivalója.

2013. nov. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!