Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fiatalok csak tudatlanságól...

A fiatalok csak tudatlanságól Jobbik-szavazók?

Figyelt kérdés

Bár nem hiszem el a statisztikákat, miszerint a fiatalok nagy része Jobbikos, azért találkoztam már az én környezetemben is néhány elvetemült Jobbik-rajongóval.



Mivel szeretek a politikáról beszélgetni, szívesen megyek bele vitákba, és majdnem a összes olyan fiatal ismerősömet kifaggattam, aki Jobbikos, mindegyiküknek ugyanazt a kérdés tettem fel: de miért szavaznál rájuk?


A válasz szinte mindenhol ugyanaz volt: mert ők majd elkergetik a cigányokat és a zsidókat, meg visszaszerzik Nagy-Magyarországot.

Ennyi és nem több, se egy elvet, se a programterv egy pontját, se egy konkrét elképzelést nem tudtak mondani a Jobbiktól, sőt még én voltam a "hitetlen", mikor azt mertem mondani, hogy a dolog azért nem úgy megy, hogy a Jobbik kormányra kerül, aztán onnantól kezdve nem lesznek se zsidók, se cigányok.


Hozzáteszem, a gyakori kérdéseken is többnyire ilyen válaszokat olvasok, azok akik esetleg megpróbálnak érvelni a jobbik mellett, olyan közgazdaságilag halott és destruktív gondolatokat magyaráznak el, hogy csak bámulok....


2013. nov. 19. 11:04
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
27%

Már eleve az tudatlan, aki szavazni megy.

Mindegy, hogy kire.


A politikai érettség ott kezdődik, hogy ettől a nyilvánvalóan hazug, megtévesztő, demokráciának álcázott kész átverés show-s kutyakomédiától távol tartjuk magunkat.


A rendszer ellenünk van, nem értünk.

2013. nov. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
74%

Miért?

Mit kellene tennei egy szendrőládi fiatalnak, akit már többször kiraboltak, az utcájában meg már jóformán csak bűnöző cigányok laknak meg stb.

Gyere már le ide aztán itt okoskodjál.....

2013. nov. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
50%
Jellemzően nem. Leginkább széles körű társadalomismerete és közgazdasági tudása révén lesz valaki Jobbik szavazóvá. Hiszen ezek nélkül nem értheti a Jobbik programját.
2013. nov. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
64%
Akit vertek már meg cigányok, azok szerint meg te vgy tudatlan kérdező.
2013. nov. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
82%

A fiatalok nem kétbitesek és nem akarnak olyan pártokra szavazni akik 24 éve bizonyítják, hogy alkalmatlanok a vezetésre. A fiatalok képesek szétnézni és másra voksolni. A fiatalokat jobban érdeklik a magyar érdekek mint a cigánytutujgatás. A fiatalok inkább bíznak olyanokban akik nem lopták szét az országot. A fiatalok szeretnének egy olyan országban felnőni ahol van nemzeti összetartás, ahol éjszaka elmehetnek a nők futni. A fiatalok nem egy olyan világban nőttek fel ahol nincs magántulajdon, így amiért megdolgoztak azt szeretnék megvédeni úgy, hogy utána ne ők legyenek lesittelve. A fiatalok szeretnék, ha nem kellene éjszaka a kormány által tutujgatott rétegtől félniük, sőt azt is szeretnék, ha az ország nem egy Orbán által kitalált európa kínája lenne.

A nyugdíjasok visszasírják a szoci időket, ők abban nőttek fel ők abban éltek csak nem értik, hogy ez fenntarthatatlan volt, a "rendszerváltók" akik pedig csak egy fél rendszerváltást tudtak kiharcolni meg azt hiszik, hogy ha 24 éve szarban az ország akkor majd a kövi 4 év alatt pont sikerül ugyanazoknak ezt megoldani akiknek nem sikerül egy negyed évszázada...


Szerintem ezért szavaznak rájuk, a fiatalok merészebbek, készebbek a változásra, és nem megszokásból birka módjára szavaznak.

2013. nov. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
67%
A kérdés provokatív! Egyetlen célja Jobbik szavazótáborának lealacsonyítása.
2013. nov. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
40%
Nem. Inkább olyan nosztalgia (becsukomaszememábrándozokmertazjoooo). Azt megtanulták az elözö generáciotol, hogy Kádárkorszak fujj. Ezért még jobban vissza kell menni a történelemben ideálokért. (Szo se rola itt már jön a tudatlanság, a történelmi ismeretek hiánya.) A cigánykérdés ennél sokkal bonyolultabb társadalmi jelenség.
2013. nov. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
46%
Kérdező annyira kíváncsi lennék azért hogy te melyik pártra szavazol :)
2013. nov. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
46%
4: És akit németek vertek meg egy siófoki kiruccanáson, az akkor őket akarja kiirtani?
2013. nov. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
43%

Nem tudatlanok, csak tájékozatlanok és elvakultak. Ha beleolvastak volna a Jobbik programjába, akkor tudnák, hogy milyen abszurd dolgok vannak benne. Felháborítónak találom pl. azt, hogy a multik takarodjanak ki az országból. Akkor hol dolgoznának az emberek? Mi is rögtön az utcára kerülnénk. Egyébként is a magyar vezetők a legszemetebbek közé tartoznak. A cégünknél amióta nem dán, hanem magyar vezetőség van, azóta majdnem mindent lenyúlnak, amit a dolgozóknak kéne kapniuk. Holott ez régen nem így működött.

Tv-t sem nagyon tudna nézne a kedves szavazó, mert lenne az M1,M2, Duna Tv és kész. Azt már meg sem említem, hogy az EU-ból is rögtön kilépnénk. Akinek ez jó, annak nem sok köze van a közgazdaságtanhoz.

Szerintem csak annyit látnak az egészből, hogy cigányellenes a párt. Én sem vagyok értük oda teljesen, de manapság sajnos sok magyar sem különb, mint a cigányok. Lassan már nem is tudom megkülönbözetetni őket.Valaki magyarázza már el, hogy mi a baj a zsidókkal? Akárhányat ismerek, mindegik szorgalmas, dolgos, segítőkész ember, aki nem csalásból szerezte a pénzét, hanem keményen hajtott érte.

Ezt még lehetne folytatni, de nem szándékozom felidegesíteni magam. Nyugodtan lehet engem hazaárulónak mondani, rohadtul nem tud érdekelni. Hányingerem van már a magyaroktól, mert még egy ilyen undorító, fajgyűlölő, a másiknak rosszat akaró, pesszimista nép nem sok van a földön.

2013. nov. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!