Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fiatalok csak tudatlanságól...

A fiatalok csak tudatlanságól Jobbik-szavazók?

Figyelt kérdés

Bár nem hiszem el a statisztikákat, miszerint a fiatalok nagy része Jobbikos, azért találkoztam már az én környezetemben is néhány elvetemült Jobbik-rajongóval.



Mivel szeretek a politikáról beszélgetni, szívesen megyek bele vitákba, és majdnem a összes olyan fiatal ismerősömet kifaggattam, aki Jobbikos, mindegyiküknek ugyanazt a kérdés tettem fel: de miért szavaznál rájuk?


A válasz szinte mindenhol ugyanaz volt: mert ők majd elkergetik a cigányokat és a zsidókat, meg visszaszerzik Nagy-Magyarországot.

Ennyi és nem több, se egy elvet, se a programterv egy pontját, se egy konkrét elképzelést nem tudtak mondani a Jobbiktól, sőt még én voltam a "hitetlen", mikor azt mertem mondani, hogy a dolog azért nem úgy megy, hogy a Jobbik kormányra kerül, aztán onnantól kezdve nem lesznek se zsidók, se cigányok.


Hozzáteszem, a gyakori kérdéseken is többnyire ilyen válaszokat olvasok, azok akik esetleg megpróbálnak érvelni a jobbik mellett, olyan közgazdaságilag halott és destruktív gondolatokat magyaráznak el, hogy csak bámulok....


2013. nov. 19. 11:04
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
12%
Nem nyertünk trafikot, nem is pályáztunk. Nincs Fideszes hátszelünk. Egyszerűen csak jól csináljuk, és sokat dolgozunk. Lehet sértegetni, de az általatok emlegetett rohadt narancs az egyetlen elfogadható választás. Nem tökéletes, de minden más eshetőségnél fényévekkel jobb. A Jobbik teljes programja öngyilkosság. Szépen hangzik, lehet vele fogni szavazókat, de kivitelezhetetlen.
2013. nov. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:
0%

# 53

ÉÉÉSSS, megérkezett az első válasz, ami tökéletesen összefoglalja, mi is a jobbik lényege.

2013. nov. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
66%

48%-os kommentelő,


"Pedig csak a primitív, ostoba alja szavaz a jobbikra, bárhogy is fényezed őket."


Ezzel a mondattal 855 ezer embert minősítesz.


22 éves vagy, mégis úgy osztod az észt, mintha hatalmas élettapasztalatod lenne.

A naaaagy közgazdasági ismereteidről nem is szólva.


Taknyos, elkényeztetett, nagyképű hólyag vagy, akit nem neveltek kellő szigorral a szülei.


Ideje felnőni.

2013. nov. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
0%

Egy: bekaphatod!

Kettő: még nem is engedtem bepillantást a "közgazdasági ismereteimbe" (azaz nem kommenteltem ezekről), tehát pontosan mit is minősítesz rajtuk?

Három: hol lenne már 855 ezer fős támogatottsága a jobbiknak? Még az MSZP-nek is csak visítva van sincs annyi (ha van). Jó, tudom, meseországban úgy van, ahogy mondod, de most a valóság felől érdeklődöm: te ezt komolyan elhiszed, vagy csak valami internetes kamuforrás alapján lököd itt az észt?

2013. nov. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 A kérdező kommentje:

Őszintén megmondom, én is azért tettem fel a kérdést, mert a közgazdász diplomámmal egyszerűen elképzelhetetlennek tartom, hogyan hihet valaki abban, hogy a Jobbik programterve és elképzelései megvalósíthatóak, mikor olyan nyilvánvaló gazdasági öngyilkosság lenne a kormányzásuk, hogy csak nézek...


Nem, egyébként Fideszes sem vagyok (sőt, kifejezetten ellenzem), és tulajdonképpen ma nincs egyetlen olyan párt sem, amire azt mondanám, hogy közgazdasági szempontból hosszú távon értelmes és megvalósítható politikát nyújtana, de csak a Jobbikos ismerőseim hőzöngenek állandóan, és csak ők érvelnek arra, hogy a rohadt multik, meg a többiek...


Nyilvánvalóan nem lehet teljesíteni a Jobbik programját, nem lehet évtizedekig várni egy teljesen független magyar gazdaság kiépítésére (lehetetlen is lenne), szóval nem értem...

2013. nov. 21. 17:59
 56/68 anonim ***** válasza:
76%
Azt szeretem nagyon azokban, akik habzó szájjal szidják a Jobbikot, a gazdaságpolitikájukat, hogy mellette azt is elmondják, hogy az is nagyon rossz ami most megy. Szidni meg ócsárolni én is tudnék és őszintén beismerem, hogy műszaki szakos hallgatóként nem értek a közgazdasághoz, nem is a gazdasági programjuk miatt szimpatizálok a Jobbikkal, de ha ti ilyen pengék vagytok benne, akkor néha azt is elmondhatnátok, hogy mit csináljunk, ne csak azt, hogy ez szar, az szar, na hát az meg már minősíthetetlen is. Legyetek szívesek akkor valami értelmeset is felvázolni az állandó fröcsögés mellett. A Jobbik legalább valami mást próbálna meg ahelyett ami eddig sem működött.
2013. nov. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 A kérdező kommentje:

Én most kiírhatnék neked ide egy tízoldalas gazdasági programot, de abból műszakis hallgatóként nyilván nem sokat értenél. A nagy Jobbik-fanokkal nekem konkrétan az a bajom, hogy mindig habzó szájjal védik a pártot, meg a gazdaságpolitikájukat, miközben nyilvánvalóan nem értenek a közgazdaságtanhoz.


Ha egy gazdász mondja azt, hogy Jobbikos, vele legalább el lehet vitázni. De az nem érv, hogy "ők legalább megpróbálnak valami mást", ha egyszer az a valami egy gazdasági öngyilkosság, mert bármilyen Fidesz-ellenes is vagyok, azért még tényleg a mostanihelyzet is jobb annál, mint amit a jobbik akar felrajzolni.


Tehát, nem bántásból érte, csak azért mennyire hiteles az, amikor egy gazdasághoz nem értő ember akarja megmagyarázni pl. a gazdászoknak, hogy miért lenne jó a Jobbik?

2013. nov. 21. 20:05
 58/68 anonim ***** válasza:

Meg lehet nézni, hogy a Fidesz, MSZP, SZDSZ, MDF kormányok közgazdasági politikájával hová jutott az ország 23 év alatt.

Nem esek hanyatt a "nagy" szakértelmük láttán.


Mindegyik párt csúfosan leszerepelt, a süllyesztőben a helyük. Az se véletlen, hogy az összes megbukott és (2006 kivételével) mindig az ellenzéket választották újra.


A politikai emlékezet addig tart, hogy hajrá MDF!, négy év múlva mocskosszemét MDF éljen a Horn Gyuszi MSZP-je, újabb négy év, mocskos kommunisták, jöjjenek a fiatalok, hajrá Fidesz!, újabb négy év, vissza az mszp-vel, majd gyurcsánytakarodj!, jövőre orbántakarodj!, 2018-ban újabb fordulat. Ha nem előbb.


Tele van az ország olyan emberekkel, akik az összes fenti pártra szavaztak már. Valamelyikre többször is.


Mennyire komolyan vehető ez a tömegdemokrácia?

2013. nov. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 anonim ***** válasza:
Nagy közgazdász légyszíves vázoljál már fel nekem nagy vonalakban olyan gazdaságpolitikát ami szerinted működne,ha már a jobbikét rossznak minősítetted.Azért mert szerinted megvalósíthatatlan miért lenne rossz?Ha ilyen zseniális közgazdászok vannak ebben az országban,és voltak a módszerváltás óta, miért tartunk ott ahol tartunk?Csak nem azért mert rossz a gazdaságpolitikánk???
2013. nov. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:
Utolsó, te is feledékeny vagy! A Fidesz annyira jól kormányzott, hogy még a plusz egy havi nyugdíjjal, a 100 lépés programmal, és máig is kitartó Orbán gyűlölet-politikával is csak éppen hogy sikerült megverni a Fideszt, miközben ők nem ígértek mást, mint az addig megkezdett munka folytatását. 4 évvel később ismét szoros volt az állás. Most pedig úgy tarolták le a komcsikat, hogy öröm volt nézni. Valamit azért csak tudnak. Ha 2002-ben a kijelölt úton maradunk, most nem tartanánk itt. Nem mondom, hogy a Fidesz tökéletes, azt sem, hogy ez a gazdaság politika tökéletes. De felmerül a kérdés, hogy létezhet-e egyáltalán olyan gazdaság politika, ami tökéletes? Én azt mondom, hogy bár nekem sem tetszik sok minden. Van olyan ami személyesen is negatívan érint, mint például a pénztárgép vásárlás. De amíg a kormány munkájának hála, állom a sarat a multikkal szemben, addig nagyon megfelel. Én nem várom el, hogy dolgozzanak helyettem. Azt sem várom el, hogy pénzt adjanak. Hagyjanak dolgozni, és ne engedjék a versenytársakat tisztességtelen előnyhöz jutni. Ennyi.
2013. nov. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!