Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 50ezer Ft, ha gárdista egyenru...

50ezer Ft, ha gárdista egyenruhát viselsz. Felháborító?

Figyelt kérdés

Nem vagyok gárdatag nem is tervezem, nem istenítem őket, bár nem is utálom. A lényeg, hogy ez már eléggé durva, hogy ilyen ruhát hordasz, akkor megbüntetnek. Van még valaki aki szerint itt demokrácia van?


Persze, tudom jönnek majd azok akik halálosan utálják a gárdát, mert szerintük ők provokálják meg utálják a cigányságot és ők az okai mindennek, stb. ezt nem is vesézném ki, nem tartozik ide, viszont ennyi erővel holnap betilthatják a bakancsot, vagy a napszemüveget, a bőrkabátot, akármit. Ez szerintetek kicsit sem hasonlít az elnyomó diktatúrához?


2009. nov. 18. 14:03
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
33%

1."-Sokkal jobban lehet kezelni,irányítani egy tömeget ha alakzatban vannak mintha vonulnak mint a csürhe.és szerintem a mazsorettek sem félelmetesek pedig ugyanolyan ruhában alakzatban vonulnak ők is,én ezt a vonulást inkább tartom félelem keltőnek\ http://www.youtube.com/watch?v=jprLvrlV-40 \ mint a bejelentett tüntetést amit a gárda csinál."


Engem meg mind a kettő zavar. A csürhe is, a videó is, amit belinkeltél, és a szervezett menetelés is. A mazsorettekkel pedig nincs bajom, de azért egy szintre hozni őket mondjuk a Gárdával, az finoman is csúsztatás, mert az egyik célja a szórakoztatás, a másiké meg azért ennél valamivel több.


2 "-De bizony volt romabalhé Sajóbábonyban a helyiek már évek óta könyörögnek rendőrőrsért de nem kaptak!2006-2007.utánanézhetsz.Nagyon sok vidéki faluban éppen a gárda miatt van béke!"


Jó, ott a pont. Jelzem, a gárdisták magánemberként is rendet tehettek volna, mint kulturált, agresszió-ellenes, jóérzésű emberek, egyenruha nélkül. Higgyétek el, sokkal kevesebben találnának fogást egy ilyen megmozduláson, sokkal többen támogatnák, ha nem egy enyhén erőszakos szervezet lépne fel az erőszak ellen, hanem szervezet magánemberek.


3: "ennyi erővel téged is lecsukhatnának mint gyilkost,nem vagy az de megölhetsz még valakit."


Nos, én nem vagyok többezren.


4: "Erkölcsi színvonal Hunvald,Zhuslag Tocsik érettségi,diploma nélküli miniszterek soroljam?"


Nekik se engedném meg, hogy Gárdát csináljanak.


5: "A parlament előtti tüntetés megvolt 2006 ban akkor a rendőrség szétverte és a Kosuth teret kisajátította mint "Müveleti terület" Igen lehet de akkor meg kell tenni nem félrenézni a buszon villamoson és vállalni,hogy ellened indul eljárás mert a kisebbség ma Magyarországon érinthetetlen."


Nem vagyok benne biztos, hogy érinthetetlen, legalábbis, volt már, hogy barátaimat romák verték meg. Akkor nem voltak érinthetetlenek. Persze az jogos, hogy sok vád visszautasítható a diszkriminációra hivatkozva. De akkor inkább ezt kell átalakítani, és nem Gárdát alakítani.


6. "Javasolj légyszíves valamit a cigány bűnözők megfékezésére,mert a rendőr saját magát nem tudja megvédeni akkor mi mit várjunk?ki véd meg?"


Alakítsuk át a rendőrséget. Hívjuk fel a politikusok figyelmét. Indítsunk civil kezdeményezéseket, gyűjtsünk aláírást. És egyebek. De a gárda ne megoldás: hidd el, a romák is szervezni fognak valami hasonlót. Demokráciában a jogállamiság keretei között kell fellépni, a büntetések szigorításával, a rendőrség létszámának növelésével.

Más ötletem nincs. Tudom, hogy ez közhely, de az erőszak erőszakot szül, hosszútávon a Gárda nem megoldás...

2009. nov. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:

"Alakítsuk át a rendőrséget. Hívjuk fel a politikusok figyelmét. Indítsunk civil kezdeményezéseket, gyűjtsünk aláírást. És egyebek. De a gárda ne megoldás: hidd el, a romák is szervezni fognak valami hasonlót. Demokráciában a jogállamiság keretei között kell fellépni, a büntetések szigorításával, a rendőrség létszámának növelésével.

Más ötletem nincs. "


figyu, tehát nincs semmid. Mind amit felsoroltál vagy a kormányhoz köthető akik jelenleg szarnak a fejünkre, a másik része mint pl az aláírásgyűjtés meg szó szerint szart se ér. A kormány nem fogja korlátozni a cigányokat, hisz idáig a seggüket nyalták, nem fognak most hirtelen mást mondani.


nah tehát még egyszer, szép amit mondasz, egyetértek, de a megvalósíthatóság kb a 0-val egyenlő.

A cigányok szervezkedtek már, de ők szervezkedtek évekkel ezelőtt is, csak ők bandákba, csürhékbe. Ők járhatnak csoportokba belekötve bárkibe, ha ezt megteszi mondjuk 10gárdista, akkor őket megbszák. Szerinted ez igazságos?

2009. nov. 18. 17:49
 33/46 anonim ***** válasza:
88%

Igen az erőszak erőszakot szül,de a gárda egyetlenegy esetben sem lépett fel erőszakosan senkivel szemben!ha a cigányok is alapítanak saját gárdát akkor persze a rendőrség szemet huny fölötte és akkor kezdődik meg a polgárháború!Lásd a "cigánygyilkosságok" alatt a cigányok a rendőrség oltalmában csoportosan járöröztek autókat vettek körbe tartóztattak fel!A reakció az volt ejnye bejnye nem szabadna ilyet csinálni.semmi szankció nem volt!

A jobbikot miért akarják egy jogállamban ellehetetleníteni?Nem szerepelhet a tv ben újságokban,esélyt sem adnak neki a programja kinyílvánitására!Mikor megkérdezte Vona miért támadtak a gárdára azt mondták azért" mert azt mondják cigányt mennek ölni! "ki mondta?azt kéne megtalálni!már ha igaz.Mikor megkérdezték a cigányokat ismerik e jobbik programját akkor mindenki nemmel válaszolt,tehát olyat gyűlölnek amit nem is ismernek!hála a baloldal lejárató média hazugságainak,ferdítéseinek.Szerintem is a rendőrség megerősítése lenne a cél ha nincs elég rendőr akkor a pótlásukig járjanak katonai rendészekkel rajokban!pl két rendőr két katonával!A gárda kizárólag akkor ment "rendet rakni" amikor a lakosok végső kétségbe esésükbe hívták őket!Mert a rendőrség nem tud\akar segíteni!de ez,hogy a fene nagy demokrácia mögé bújva azt csúfolják meg éppen szégyen!Ez a ruha betiltás már csak hab a tortán.

2009. nov. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
2009. nov. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:
MSZP-s a figura, erről senki sem ugat, csak arról, hogy a gonosz jobbikosok. pfff...
2009. nov. 18. 18:54
 36/46 anonim ***** válasza:
85%

Öreganyám 75 éves, húsz éve eladta az összes földjét amit a kollektivizáláskor elvettek tőle és visszakapott kárpótlási jeggyel, és beültetett egy egyészen kicsi erdőt, hogy az unokái, mikor felnőnek, legyen miből lefolytatni az egyetemi tanulmányait.

Most, hogy pár év múlva már vágni lehett volna az erdőt, pár nap alatt levágták a felét, derékmagasságban. Mindenki tudja, kik ők, öreganyám kiment, életveszélyesen megfenyegették,és nem tud semmit sem tenni. Húsz év munkája és több millió forint veszik oda, és a rendőrség sem tesz semmit.

Ezért alakult a gárda, mert a rendőrség képtelen fellépni. Ha csak egyszer megérném, hogy nem lehet büntetlenül tönkretenni így valakit, az arcába röhögve!

És igen, ma is voltak három furgonnal és láncfűrészekkel és innen százötven kilóméterről nem tudok mit tenni, de felforr az ereimben a vér és aztmondom, nincs több türelem! Bennem nincs! és a gárdával éppen, hogy erőszak nélkül lehet megszervezni az önvédelmet. Ha a helyiek fognának össze, messze nem lenne akkora tekintélyük, és meg is ölnék őket a cigányok...

2009. nov. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
60%

AZ alkotmánybiróság egyik nagy badarsága. Néztem az MSZP-s képviselőt a ma reggelben. De különben az Alkotmánybíróság minden pénznyelő pártnak hülyeségét akceptálja. S ez a nyagy difikultász. A cigányok egy olyan kisssebség, aki képtelene modern, erkölcsi társadalmunkhoz beilleszkedni, a gyerekevállalást 1-3-ra az 5-7 helyett. Még csak azért is mert így egyenlő a szociális egyensúlya az országnak... De hamrosan, ha így folytatósik ennek nem Hungária, meg Hungary lesz a neve hanem Regnum Zingorum és Gypsiland...

Vagyis: felháborító

2009. nov. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
34%
Azért elég vicces, amikor azok sírnak a demokrácia "csorbulása" miatt, akik magyarokat akarnak Izraelbe száműzni, sajtótermékeket, tv-csatornákat, internetes portálokat akarnak betiltani, meg a székházaikat porig rombolni, illetve etnikai alapon különböztetik meg a társadalom tagjait...
2009. nov. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:
a cigány témán kívül én speciel egyiket sem akarom. de ez utóbbin aki meglepődik az álszent.
2009. nov. 18. 20:03
 40/46 anonim ***** válasza:
20:02 Nézd meg ezt a videót http://www.youtube.com/watch?v=cthWEEhOxfE&feature=player_em.. Vona Gábor a jobbik elnöke ígér segítséget egy MSZP és MAGYARNAK és az utolsó mondatokat nagyon figyeld milyen rasszista is!
2009. nov. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!