Tényleg olyan felháborító a magánnyugdíj pénztárak felszámolása? Miért?
Mert vegyük sorra a tényeket, ha valamelyik hamis, szóljatok!
- Akiknek a magánnyugdíj kasszája pluszos volt, az a pluszt felveheti, akinek mínuszos, annak kipótolják.
- Ha valahogy most lehet gazdaságot élénkíteni és költségvetést kiegyensúlyozni, akkor az ez a lépés. Az a pénz, amit a pénztárak befizettek, kihiteleztek külföldre, most a magyar gazdaságot élénkítik és a rövidtávú (2-3 év) költségvetés stabilitását teremtik meg. Ha számok kellenek az EU-nak, megkapja őket. Erre jó a kétharmad, két legyet ütni egy csapásra. Adót is lehet csökkenteni, gazdaságot is lehet élénkíteni.
- Más demokratikus jogállamokban is államosítottak már bankokat, pénztárakat, arra ügyelve, hogy az ügyfelek és a tulajdonosok kártalanítva legyenek. Miért ne tehetné ezt meg akkor most a mi kormányunk?
- Valóban nincs szabad döntés a visszalépés kérdésében, de az érintettek túlnyomó részének a belépés kérdésében se volt. Az érintett összegre az állambácsi eddig azt mondta, hogy kötelező félretenni egy magánnyugdíj pénztárnál, és csak nyugdíjas éveinkben lehet felélni azt. Most meg azt mondja, hogy kötelező félretenni az államnál, és csak nyugdíjas éveinkben lehet felélni azt. Eddig részben a magánszektor is vállalt garanciát, most minden garanciát az állam magára vállal. Ami talán nem is baj, tekintve a bizonytalan gazdasági helyzetet.
Tehát akkor mi a baj?!
alapjában sztem se olyan nagy baj maga az elmélet, na csak
1, ezzel most a jelenlegi foltozásokat oldják csak meg, szó nincs itt félretett pénzről nyugdíjasoknak
2, igen kérdéses, sőt nem is annyira kédéses az eddigi MNYP-ak nyreeségessége, eddig inkább amolyan pénzelnyelő autómataként szolgált egy bizonyos kör részére, na most persze fel vannak háborodva, mert ugyan ez fog folyni, csak más körök érdekeit nézve ... ennyi kb
lényeg h a nyugdíjhoz ennek nem sok köze van
- Az állam nem tudja garantálni, hogy a most magánnyugdíjpénztári tagok (zömében fiatalok) ha nyugdíjba mennek (ami jóval a mostani kormány ciklusa után lesz, mikor ők, a mostani kormány tagjai már valószínűleg sehol nem lesznek), lesz elég adófizető, akinek az adójából el fogják tudni tartani a nyugdíjasokat.
- A mostani nyugdíjak összege is nagyon alacsony a legtöbb nyugdíjasnak. Ez csak rosszabb lesz, ha azzal számolunk, hogy a fiatalok közül sokan nem tudnak gyereket vállalni, vagy nem annyit, amennyit szeretnének, és emellett nő az átlagéletkor, egyre magasabb kort élnek meg az emberek, vagyis egyre tovább lesznek nyugdíjasok. És ha még stagnálna is az adófizetői létszám és nem csökkenne, akkor is csökkenne a nyugdíj, ha nő az átlagéletkor.
- Azt szajkózzák, hogy veszteségesek a pénztárak, de ha így lenne, akkor nem lenne felvehető hozam, nekem konkrétan nyereségem volt, nem is akármilyen, még kevés befizetéssel is.
- A zsarolás nem megoldás, nem tisztességes módszer, miért nem csinálják azt, hogy a munkáltatói járulékrészt is a magánba utalják azoknak, akik a magánban maradnak? Hiszen az egyén dolgozik meg azért a részért is, ha valaki nem dolgozik, nem fizetnek utána még munkáltatói járulékrészt se.
- Nem bízok abban az államban, ami nem tud olyan törvényeket hozni, hogy az emberek tisztességesen megéljenek akár dolgozóként akár idős korban, miután már nem dolgozik (nagyanyám több, mint 50 ledolgozott év után nem kap nyugdíjat, mert az állam "megengedte" azt a kiskaput, hogy átverhették a munkáltatói, és mivel nincs elég éve lepapírozva, neki 14 éves korától dolgoznia kellett, hogy megéljen a család, nem volt más választása, nem tanulhatott tovább, 71 évesen itt áll egy minimális összegű szociális segéllyel, ami a gyógyszereire se lenne elég, még jó, hogy az orvos fia közel lakik hozzá és el tudja intézni).
- nem bízok olyan politikusokban, akik összevissza hazudoznak, és kb. naponta mást állítanak
- nem kellett volna maguknak fizetést emelni, ha akkora gáz van, akkor ennyi áldozatot meghozhattak volna az ország érdekében
- nem kellett volna a gazdagoknak adót csökkenteni (mert csak a magas keresetűek tudnak minden kedvezményt maximálisan kihasználni), ha akkora baj van, pont az hozhatna egy kis áldozatot, aki nem szorul rá annyira a támogatásra
- én mindig jó voltam matekból, tudok számolni, tudok gondolkodni, engem nem tudnak megvezetni, maradok a magánpénztárban, mert nekem az a jobb rendszer, még akkor is, ha esetleg nem kapok állami nyugdíjat (ami lehet, hogy mire én nyugdíjba megyek, nem is lesz, mert lehet, hogy nem lesz rá keret...), az öngondoskodás biztosabb, mert a pénzintézeteknek saját érdeke is, hogy az ügyfelek pénzét jól kezelje, pláne, hogy egy független szerv ellenőrzi őket rendszeresen (PSZÁF)
- akinek nem tetszik a magánszektor, az szüntesse meg a folyószámláját is, és vegye át a postástól a havi fizetését, és tartsa a befőttek alatt vagy a párnában a megtakarításait...
A baj az, hogy az önkéntes nyugdíjpénztárral ellentétben a magánnyugdíjpénztárra anno a fidesz is állami garit vállalt.
Nagyobb baj, hogy az állam akarta üzleti alapokra helyezni az öngondoskodást, tehát minden állampolgár szerződött üzletfele lett a választott pénztárnak, s nem az államnak. Mivel államosítani fognak, nem perelhetem a pénztáram egyoldalú szerződésszegés miatt, a befizetett összeg többszörösére.
Kártalanítás marad 1:1 arányban, XD XD XD persze kihasználva a kisemberek pénzügyi járatlanságát.
Még nagyobb baj, hogy a költségvetés engedni fogja pénzhegyek átcsoportosítását a nyugdíjalapból olyan irányokba, amihez k.rvára semmi köze!
Ráadásul baromi hamar el fog fogyni!!!
Hiszen már el is költötték!!!
S mivel az előző fidesz kormány tetteiért sem vállalnak felelősséget, ezért sem fognak!
Eddig kudarc kudarc hátán,több mint húsz éve szívják a vérünket, sehová nem jutottunk az inproduktív munkájukkal és pont most világosodtak meg...
Ki hiszi ezt el???
Könnyű állami garanciát adni, ha ők írják az alkotmányt, ráadásul a visszafizetés esedékességekor rég a föld alatt lesznek!!!
Ha egyszer én leszek a király...
Az ország vászontarisznyájára lakatot tétetek!
Csak a fidesz ne hazudna veszteségekről.
„- Az állam nem tudja garantálni, hogy a most magánnyugdíjpénztári tagok (zömében fiatalok) ha nyugdíjba mennek (ami jóval a mostani kormány ciklusa után lesz, mikor ők, a mostani kormány tagjai már valószínűleg sehol nem lesznek), lesz elég adófizető, akinek az adójából el fogják tudni tartani a nyugdíjasokat. „
A magánnyugdíjpénztárak sem nyújtottak semmiféle garanciát. Nem is volt akkora vagyonuk, amiből ezt megtehették volna.
„- A mostani nyugdíjak összege is nagyon alacsony a legtöbb nyugdíjasnak. Ez csak rosszabb lesz, ha azzal számolunk, hogy a fiatalok közül sokan nem tudnak gyereket vállalni, vagy nem annyit, amennyit szeretnének, és emellett nő az átlagéletkor, egyre magasabb kort élnek meg az emberek, vagyis egyre tovább lesznek nyugdíjasok. És ha még stagnálna is az adófizetői létszám és nem csökkenne, akkor is csökkenne a nyugdíj, ha nő az átlagéletkor. „
A Fidesz adócsökkentő politikája pontosan a munkahelyteremtést célozza, ezen keresztül pedig azt, hogy nőjön az adófizetők aránya. A demográfiai problémákra pedig a Fidesz válasza a családi adózás rendszere, ami a nagycsaládosokat részesíti előnyben, így adva utat a gyermekvállalás előtt az olyan párok számára, aki képesek is őket tisztességgel felnevelni. Az átlagéletkor növekedésével pedig nyugodtan ki lehet tolni a nyugdíjkorhatárt. Ha 150 évig élnénk, abszurd lenne 60 évesen nyugdíjba menni?! Egyébként az átlagéletkor növekedésének problémájára a magánnyugdíj pénztárak sem jelentenének megoldást, hiszen azok a pénzek sem tartanának ki nyugdíjba vonulásunktól kezdve örökké.
„- Azt szajkózzák, hogy veszteségesek a pénztárak, de ha így lenne, akkor nem lenne felvehető hozam, nekem konkrétan nyereségem volt, nem is akármilyen, még kevés befizetéssel is. „
Nézzük ezt a kérdést, akkor egy kicsit más szemszögből!
Aki bukott, még se bukik, aki nyert, az pedig viheti a nyereményt. Lehet ennél jobb üzletet ajánlani?!
„- A zsarolás nem megoldás, nem tisztességes módszer, miért nem csinálják azt, hogy a munkáltatói járulékrészt is a magánba utalják azoknak, akik a magánban maradnak? Hiszen az egyén dolgozik meg azért a részért is, ha valaki nem dolgozik, nem fizetnek utána még munkáltatói járulékrészt se. „
A visszalépés, valóban kényszer lépés, és semmiféle szabad döntésről nincs szó. De a magánnyugdíj pénztárakba való belépés kapcsán se volt az érintettek többségének szabad döntési joga. A kormánynak egyszerre kell stabil költségvetést felmutatnia az EU-nak és gazdaságot ösztönöznie, ha mással nem, hát azzal, hogy kevesebbet vesz el az emberektől. E kettős elvárásra jobb választ nehéz lenne kitalálni.
„- nem kellett volna a gazdagoknak adót csökkenteni (mert csak a magas keresetűek tudnak minden kedvezményt maximálisan kihasználni), ha akkora baj van, pont az hozhatna egy kis áldozatot, aki nem szorul rá annyira a támogatásra „
Az adócsökkentés pedig nem a szolidaritás elvére épül, mert túlszaporodott adósságaink és nem hatékony gazdaságunk éppen a túlzott szolidaritásnak köszönhető. Ideje a szolidaritás elvét kissé hátrébb szorítva a hatékonyság és az igazságosság elvét is előtérbe hozni.
Ha nem hagyjuk a pénzt azoknál, akik jól gazdálkodtak vele, és megdolgoztak érte, akkor a tehetséget folytjuk el. Hagyni kell őket kibontakozni, hogy felemelhessék végre ezt az országot.
„- nem kellett volna maguknak fizetést emelni, ha akkora gáz van, akkor ennyi áldozatot meghozhattak volna az ország érdekében”
Ebben talán igazad van. De ez az első országgyűlés, amelyik hajlandó volt lépni a képviselők létszámának csökkentése érdekében. Azt se felejtsük el, hogy a rendszerváltás óta ez a legkisebb létszámú kormány. Kevesebb ember végez több munkát, jóval többet, mint amennyivel több fizetést kap. Ráadásul a felelősség sem oszlik meg annyira, mint annak előtte.
„- akinek nem tetszik a magánszektor, az szüntesse meg a folyószámláját is, és vegye át a postástól a havi fizetését, és tartsa a befőttek alatt vagy a párnában a megtakarításait...”
Az országgyűlés az adórendszer átalakításáról döntött, nem a vegyes gazdaság megszüntetéséről. Az utóbbival én se értenék egyet.
„Még nagyobb baj, hogy a költségvetés engedni fogja pénzhegyek átcsoportosítását a nyugdíjalapból olyan irányokba, amihez k.rvára semmi köze!
Ráadásul baromi hamar el fog fogyni!!!
Hiszen már el is költötték!!!”
Vagy adót emelnek, vagy felélik a nyugdíjakat. Bárki emberfia lenne hatalmon csak ez a két választás állna előtte.
Az előbbi esetben összedőlne a gazdaság, ami végső soron a nyugdíjrendszer motorja, így vele dőlne a nyugdíjrendszer is. Ne feledjük, a nyugdíjkifizetések túlnyomó része még mindig felosztó kirovó rendszerben valósul meg. Ez mind elúszna, azért a kevés magánnyugdíjért cserébe.
Az utóbbi esetben viszont jó esély van arra, hogy felélénkül a gazdaság, és hosszútávon rendeződik az adórendszer problémája.
Kedves Kérdező !
"Akiknek a magánnyugdíj kasszája pluszos volt, az a pluszt felveheti, akinek mínuszos, annak kipótolják."
Amikor először ezt meghallottam akkorát kacagtam vagy inkább röhögtem, bőgtem mint egy szamár, első hallásra nagyon nevetséges volt majd inkább kínomban vigyorogtam, hogy a fiúk ezt is megcsinálták.
Ők mondták, nagy kakiban az Ország. Pénz nincs. Rohadt komcsik s egyebek. Majd létrehoznak egy adórendszert ahol a kis jövedelműektől elvesznek és ezt a pénzt odaadják a magasabb jövedelműeknek. És még azt is megígérik, hogy akik visszalépnek és akiknek a "szemét-mocskos pénztárak csak veszteséget produkáltak" na ezt a különbözetet Ők kipótolják. Hát higgyek e nekik? Ki fogja ezt ellenőrizni? Hát ÉN vagy TE ? Na ugye. Gyakorlatilag azt mondanak amit akarnak.
Ökörköri
Kérdező, te nagyon buta vagy. Tájékozódj légy szíves független forrásokból is, ne csak a Fidesztől...
Én dolgoztam nyugdíjpénztárnál kölcsönzött munkaerőként (adatrögzítés volt a feladatom), nyáron már nem tudták meghosszabbítani a szerződésemet, most több, mint 20 embert küldtek el ugyanonnan, mert a változtatás miatt nincs szükség a munkájukra, közöttük volt, akinek már nagyon kevés (5 év) lett volna a nyugdíjig. A Fidesz elvette a munkájukat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!