Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 50ezer Ft, ha gárdista egyenru...

50ezer Ft, ha gárdista egyenruhát viselsz. Felháborító?

Figyelt kérdés

Nem vagyok gárdatag nem is tervezem, nem istenítem őket, bár nem is utálom. A lényeg, hogy ez már eléggé durva, hogy ilyen ruhát hordasz, akkor megbüntetnek. Van még valaki aki szerint itt demokrácia van?


Persze, tudom jönnek majd azok akik halálosan utálják a gárdát, mert szerintük ők provokálják meg utálják a cigányságot és ők az okai mindennek, stb. ezt nem is vesézném ki, nem tartozik ide, viszont ennyi erővel holnap betilthatják a bakancsot, vagy a napszemüveget, a bőrkabátot, akármit. Ez szerintetek kicsit sem hasonlít az elnyomó diktatúrához?


2009. nov. 18. 14:03
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
82%
Én nem foglalkozom a politikával, pont az ilyen baromságok miatt, csak felbosszant, hogy mit megengednek maguknak a f'asznyakúak... itt már rég nincsen demokrácia, aki kicsit is belegondol az tudja.
2009. nov. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
82%

Inkább az, hogy ugyanazok adják ki a rendeletet, mint akik bíráskodnak.

Egyébként is egy vicc a hatalmi ágak elválasztása a mai magyar demokráciában lásd az országgyűlés választja meg az alkotmánybíróságot, ami elvileg egy független szerv lenne ami pont a parlamentet ellenőrzi.

Úgy ez is, de nem tehetsz semmit. Ha holnap kihírdetik a bakancsot vagy akármit, azt sem hordhatsz.

Ahogy nem engedik, hogy golyóállómellényt viselj, mert mikor lőttek a tömegre, akkor néhánynak nem ment a húsa alá a lövedék.. és ezt azért mégsem lehet hagyni..

2009. nov. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, egyébként én elviselném ezt is, ha ellenben ők megvédenének minket azoktól a dolgoktól, ami miatt önvédelemként szerveződik a gárda is.
2009. nov. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
88%

Most akartam kiírni egy kérdést,megelőztél:-)

Igazándiból én nem értem,hogy minek akar valaki egyenruhába mászkálni,ha nem kötelező neki,viszont felháborítónak tartom,hogy egy problémát így akarnak megoldani.

Végülis,ha valakihez betörnek meg lehetne büntetni,mert ajtót/ablakot/zárat tett a házára.

Sajnos eljutottunk odáig,hogy lassan kötelező lesz mosolyogni,mert majd nem tetszik a fejeseknek,hogy milyen arccal mászkálnak az emberek....

2009. nov. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
82%

Az, nagyon is!

Az ilyet rögtön megtudják csinálni, de eltörölni az alsó határt(20 ezer forint) az nem megy, hogy a vidéki rablókat is lehessen büntetni! Mert nem érdekük, akiket megválasztottak azok csak szarnak a fejünkre és ez a Demokrácia egyik rosszdolga.

2009. nov. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
27%
Mivel nem fenyeget a veszély, hogy gárdista egyenruhát viseljek, így nem érdekel a dolog.
2009. nov. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
utolsó, te épp, hogy rosszul gondolkozol. ez itt a gond.
2009. nov. 18. 14:27
 8/46 anonim ***** válasza:
31%

Nem felháborító. Lehet, hogy a gárda nem ezt akarta, mégis bizony félelmet keltenek sok emberben. Nem vagyok se cigány, se zsidó, nincs okom tartani tőlük, mégis inkább kerülöm őket, ahol lehet, mert tudom, hogy nagyobb tömegben, egy szervezet tagjaként az emberek sok olyat képesek megtenni, amit egyébként nem tennének, és hát fő az elővigyázatosság.

A félelemkeltés azt hiszem tiltott is valahol, teljesen jogosan, mert úgy lehet vele rákényszeríteni embereket szinte bármire, hogy utána az illető mossa kezeit, hiszen ő semmit nem csinált. Így ha netán törvénybe ütköző dolgot csinálna, soha nem lehet elítélni.

Volt ennek a bírságnak előzménye, különben nem tiltanák most az egyenruhájukat. Vessenek magukra, ha kicsit civilizáltabb módon csinálták volna, amit csinálnak, akkor senkinek semmi baja nem volna velük. Sok mindenben egyetértek velük, van, amiben nem, de a módszerüket mélységesen elítélem.

De persze ez csak a személyes véleményem, lehet, hogy tévedek :)

2009. nov. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
30%

Miért gondolkozom rosszul? Mert nem érdekel ha egy csapat ember katonásdit játszik? Tőlem vonulgathatnak...


De bele kellett volna írnod a kérdésedbe hogy csak veled egyetértők és a s*ggedet nyalók válaszát várod, más válasz nem érdekel :)

2009. nov. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
88%

Ennyi erővel viszont bármi lehet félelemkeltő. Ha én pl. a sárga csíkos pólótól rettegek akkor az is tilos lesz? Ez hülyeség, inkább foglalkozzanak a kiváltó okkal, ami miatt a Gárda létrejött. Nem úgy indult, h összeállt pár 100 ember, h most akkor öltözzünk be néptáncosnak ( apropó a néptánccsoportokat is büntetni fogják, hiszen pont úgy öltöznek mint a gárdisták) és írtsunk parlagfüvet meg gondozzunk hadisírt meg járőrözzünk a településeken. Mellesleg soha nem is csináltak semmit ami büntethető vagy akár csak szabálysértő lenne. Volt egy ok ami miatt létrejött ugye akció volt és a Gárda megalakulása az reakció volt erre. Ha magát az okot szüntetnék meg akkor a Gárda is megszűnne. Ilyen egyszerű.


Az meg, h pár cigány most félni fog tőlük? Féljenek is, én is félek tőlük, h kirabolnak ,megkéselnek stb. A Gárda még ilyet nem tett cigány már igen.

2009. nov. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!