Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 50ezer Ft, ha gárdista egyenru...

50ezer Ft, ha gárdista egyenruhát viselsz. Felháborító?

Figyelt kérdés

Nem vagyok gárdatag nem is tervezem, nem istenítem őket, bár nem is utálom. A lényeg, hogy ez már eléggé durva, hogy ilyen ruhát hordasz, akkor megbüntetnek. Van még valaki aki szerint itt demokrácia van?


Persze, tudom jönnek majd azok akik halálosan utálják a gárdát, mert szerintük ők provokálják meg utálják a cigányságot és ők az okai mindennek, stb. ezt nem is vesézném ki, nem tartozik ide, viszont ennyi erővel holnap betilthatják a bakancsot, vagy a napszemüveget, a bőrkabátot, akármit. Ez szerintetek kicsit sem hasonlít az elnyomó diktatúrához?


2009. nov. 18. 14:03
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
82%

Felháborító.

Többet nem tudok hozzászólni, ilyen egy demokráciában nem történhet meg, hogy egy "ruhakombinációt" betiltanak.

Mi lesz a következő?

2009. nov. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
86%
A cigányokat mikor tiltják be?
2009. nov. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
70%

Kérlek titeket, mondjátok el, mit értettetek azon, hogy a gárdának "minősíthetetlen a viselkedése" és "amit ők tesznek az elviselhetetlen" meg a hasonló szófordulatok... tényleg nagyon kérlek, részletezzétek!

És azt is, hogy milyen bűncselekményt követtek el, ami miatt be lettek tiltva? Ha valaki fél, arról nem ők tehetnek, nem is ők követik el, nem is őket kéne büntetni.

2009. nov. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
0%

Felháborító.

Nagyon alacsony ez a büntetés.

2009. nov. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
82%
Ahogy gondoltam egy valós indokot sem tudnak csak mondják amit gyurcsány,orbán jobbik rossz náci rasszista igazi papagájok!És még a jobbikosokkal nem lehet normális vitát folytatni!?
2009. nov. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
82%
Örülök, hogy tényleg DEMOKRÁCIA van. Banánköztársaság.....vicc
2009. nov. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
45%

Kíváncsi vagy, mi a baj? Mondom.


A magyar gárda, a katona surranóiban és a zárt alakzataival félelmet kelt. Nem állítom, hogy nácik, tudom, hogy nem tettek semmi rosszat, sőt, segítettek embereken. Ez helyes is. De a katonás rend, a közös felvonulás olyan erődemonstráció, ami nyílt provokációt jelent.


Nem véletlenül nem volt roma-balhé eddig, és lett most: a romák fenyegetve érzik magukat, ahogy a nyugodt, béke szerető emberek egy része is. Nem csak a történelmi ismereteik miatt (ilyen masírozó fegyvertelen csoportnak indult Hitler SA-ja is, akik eleinte szintén arra hivatkoztak, hogy semmi rosszat nem csinálnak, csak "segítenek"), hanem azért, mert a békeszerető emberek annak örülnének, ha nem látnának egyenruhás embereket masírozni. Hogy még egyszerűbben fogalmazzam meg: a masírozás rossz jel, ahol masíroznak, ott előbb-utóbb baj lesz, és ezt a történelem is igazolja.


Másrészt tényleg nem követtek el semmit. Még. De követHETnek, majd. Feltételes módban. Mert ezt sajnos senki nem zárhatja ki, senkinek sincs alapja hozzá, ki tudja, ki lesz a Gárda vezetője 4, 8, 12 év múlva?

Akkor kell egy ilyen szervezetet megállítani, amikor létrejön, vagy amikor kezdik osztogatni nekik a gumibotokat? Ismétlem: nem állítom, hogy ez fog történni, de megtörténhet. És egyébként is, mit várhat az ember olyan vezetőktől, mint a Jobbik elnöke, aki olyan erkölcsi színvonalon áll, hogy a politikai konfliktusait kalodával és köpködéssel rendezné, és ráadásul ezt az elképzelését egy nemzeti ünnepen népszerűsíti?


Épp így tiltakoznék egy MSZP-párti, vagy egy liberális masírozó szervezet ellen is! Merő pacifizmusból.


Mondjátok, hogy a Gárdára szükség van. Akkor tegyünk ellene, hogy ne legyen szükség, tüntessünk a parlament előtt jobb közbiztonságért, az emberek ne csak elsétáljanak egy konfliktus mellett, inkább oda se nézve, hanem segítsenek, a Gárda meg nem legyen Gárda, csak olyan emberek csoportja, aki segít, ha kell, hierarchia, surranó, Gárda-csendőrség, és egyenruha nélkül. Mert egyenruha nélkül is lehet segíteni és gátat építeni.


Ennyi a véleményem.

2009. nov. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:

a cigányok hosszú évek óta félelmet keltenek, tömegesen mászkálnak, ugyan nem bakancsban, de ez mind1 is. Őket mikor állítják meg? Ha egy magyar sír, hogy a cigányok félelemkeltőek akkor ki tesz valamit? A gárdánál egy cigány rikkant és már ott is 10 rendőr. Szerinted ez normális?


Nem futnak el a probléma elől, lázadnak, nagyon helyesen, nem beletörődnek, hogy mi vagyunk lenézve.


És ha benne félelmet kelt a melegfelvonulás, vagy amikor a cigányok vonulnak fel? Mert ilyen is van.


Akkor engem kiröhögnek. Gondolkozz már. áh, mind1, úgy se fogsz.

2009. nov. 18. 16:37
 29/46 anonim ***** válasza:

Végre valaki leírja mi a baja :)


1:"A magyar gárda, a katona surranóiban és a zárt alakzataival félelmet kelt. Nem állítom, hogy nácik, tudom, hogy nem tettek semmi rosszat, sőt, segítettek embereken. Ez helyes is. De a katonás rend, a közös felvonulás olyan erődemonstráció, ami nyílt provokációt jelent."


-Sokkal jobban lehet kezelni,irányítani egy tömeget ha alakzatban vannak mintha vonulnak mint a csürhe.és szerintem a mazsorettek sem félelmetesek pedig ugyanolyan ruhában alakzatban vonulnak ők is,én ezt a vonulást inkább tartom félelem keltőnek\ http://www.youtube.com/watch?v=jprLvrlV-40 \ mint a bejelentett tüntetést amit a gárda csinál.


2"Nem véletlenül nem volt roma-balhé eddig, és lett most: a romák fenyegetve érzik magukat, ahogy a nyugodt, béke szerető emberek egy része is."


-De bizony volt romabalhé Sajóbábonyban a helyiek már évek óta könyörögnek rendőrőrsért de nem kaptak!2006-2007.utánanézhetsz.Nagyon sok vidéki faluban éppen a gárda miatt van béke!


3:"Másrészt tényleg nem követtek el semmit. Még. De követHETnek, majd. Feltételes módban. Mert ezt sajnos senki nem zárhatja ki, senkinek sincs alapja hozzá, ki tudja, ki lesz a Gárda vezetője 4, 8, 12 év múlva?"


-ennyi erővel téged is lecsukhatnának mint gyilkost,nem vagy az de megölhetsz még valakit.


4:"És egyébként is, mit várhat az ember olyan vezetőktől, mint a Jobbik elnöke, aki olyan erkölcsi színvonalon áll,"


-Erkölcsi színvonal Hunvald,Zhuslag Tocsik érettségi,diploma nélküli miniszterek soroljam?


5:"Mondjátok, hogy a Gárdára szükség van. Akkor tegyünk ellene, hogy ne legyen szükség, tüntessünk a parlament előtt jobb közbiztonságért, az emberek ne csak elsétáljanak egy konfliktus mellett, inkább oda se nézve, hanem segítsenek, a Gárda meg nem legyen Gárda, csak olyan emberek csoportja, aki segít, ha kell, hierarchia, surranó, Gárda-csendőrség, és egyenruha nélkül. Mert egyenruha nélkül is lehet segíteni és gátat építeni. "


-A parlament előtti tüntetés megvolt 2006 ban akkor a rendőrség szétverte és a Kosuth teret kisajátította mint "Müveleti terület" Igen lehet de akkor meg kell tenni nem félrenézni a buszon villamoson és vállalni,hogy ellened indul eljárás mert a kisebbség ma Magyarországon érinthetetlen.


Javasolj légyszíves valamit a cigány bűnözők megfékezésére,mert a rendőr saját magát nem tudja megvédeni akkor mi mit várjunk?ki véd meg?

2009. nov. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
100%

ma 16:33


Tehát szerinted be kéne tiltani a cserkészeket is?

Bennem félelmet keltenek a sötét bőrű emberek, mert megöltek egymillió embert 1994-ben Ruandában. Bár én nem vagyok békeserető, de félelmet kelt bennem. Mikor tiltjuk be?


Bennem félelmet keltenek a rendőrök. Mikor tiltjuk be?

2009. nov. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!