Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem kéne elvenni a szavazati...

Nem kéne elvenni a szavazati jogot azoktól, akik elhagyják az országot?

Figyelt kérdés

Milyen jogon szólnak bele az itthoni ügyekbe, ha nekik büdös volt a munka itthon? Persze a jó fizetésért külföldre mennek, de fodrászhoz, fogászhoz meg szavazni hazajönnek. Mélységesen felháborít ez az undorító magatartás.

Más is így van ezzel?


2013. okt. 28. 13:34
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
78%

Igen,most nagyon látszik,hogy csak úgy lehet megéni idehaza,hogy folyamatosan segget kell nyalni. Az OK: nagyon kevés a bejelentett munkahely,és hogy meg tudd tartani,nagyon kell nyalni. Ez most a Fidesz kormányra nagyon jellemző lett.

Most nagyon igaz: nem szabadna őket megszavazni,ha ezt valaki érzi:

2013. okt. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
88%

"Az a baj az ilyen emberekkel, hogy nekik csak a pénz az isten. Nincs bennünk semmi tartás. Mindig csak azt lesik, hogy nekik épp hol nagyobb a haszon."


Az a baj tudod, hogy amit én itthon havi 350-370 munkaórával megkeresek az kevesebb, mint a német 160 órás szakági minimálbér. Ha esetleg rászánom magam és eltakarodok innen, akkor a saját szakmámban gond nélkül megkeresném tőlünk nyugatabbra a havi 2300-2500 euro-t normális munkaidővel, amiből ha nem is fényűzően, de tisztességesen meg lehet élni. Na itt most ennek kevesebb, mint a felét keresem kétszer annyi munkával. Akkor most ne érezzem madárnak magam? :D

2013. okt. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Én itthon élek, jól keresek és nem kell ehhez segget nyalni. A fidesznek mondjuk sokat köszönhetek, hogy bevezette az egykulcsos adót és tudtam végtörleszteni is 180-as árfolyamon, amikor 240 volt már a CHF. De az vesse rám az első követ, aki arra a fizetésre van bejelentve amennyit hónap végén kézhez kap. Mert ugye ilyen ember Magyarországon ritka mint a fehér holló. És én ilyen vagyok!
2013. okt. 28. 14:06
 14/32 fospuska ***** válasza:
82%

"Nyugaton is seggnyalással lehet jó helyet kapni ..."

Erről 4-5, külföldön eltöltött év után tudnék vitázni...

2013. okt. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
87%

"Ha megkapják a nyugati fizetést, akkor miért sóherkodnak, amikor pl. fodrászhoz kell menni?"


Aki kiköltözött, nem csak dolgozni jár ki, az szerinted utazik 1000 kilométert egy fodrászért?


"Nyugaton is seggnyalással lehet jó helyet kapni ..."


És ezt úgy mondod, hogy jártál kint, vagy csak a kormány(közeli sajtó) által terjesztett rémhíreket ismételgeted?

2013. okt. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 bumbi02 ***** válasza:
85%

Na szóval. Tévhiteket eloszlandó.



Én Ausztriában élek. Igen, 5x annyit keresek 8 órával, mint odahaza kerestem napi 16 órával és szabadnap nélkül. Bocsánat, hogy akarom építeni a jövőmet, és nem csak dolgozni akarok, de pénzt is szerezni azzal, amiben jó vagyok.


Másrészt. Nem megyek haza szavazni, mert úgy érzem, hogy nekem ahhoz nincs közöm. Ahogy egy erdélyi magyarnak sincs köze ahhoz, hogy ki a kormánypárt Magyarországon, és ki nem.



Harmadrészt. általános tévhit, hogy amennyivel jobban lehet keresni, annyival többe kerül a megélhetés... Minimálbérből is havi 200-300 eurót félre tud tenni az ember..Ezt Magyarországon kevés minimálbéres mondhatja el magáról. És nem csak seggnyalással lehet előrébb jutni... Aki ezt terjeszti, az nem tudott előrelépni és másban keresi a hibát.

2013. okt. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
21%

11-es válasza teljesen igaz.Nyugaton mosogatni,büfézni,folyosót takarítani azonnal lehet,munka van dögivel,de ha valaki egy kicsit képzettebb,vagy olyan munkát szeretne,amit az "ottani" is elvállalna,akkor nagyon nehéz a helyzete. Nem nagyon van ott sem lehetőség.

Ezt élem át én is,két hónapja várok ajánlatot,de lehet hogy

csak vendéglátózni tudok.Nem a szakmámba elhelyezkedni.

2013. okt. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
83%
Azt azért szögezzük le: Nyugaton nem kell segget nyalni,akkor is lesz munkád másnap.-ez nagyon fontos.Ne vezessünk senkit félre!!!!
2013. okt. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 bumbi02 ***** válasza:
67%

Nyugaton mosogatni,büfézni,folyosót takarítani azonnal lehet,munka van dögivel,de ha valaki egy kicsit képzettebb,vagy olyan munkát szeretne,amit az "ottani" is elvállalna,akkor nagyon nehéz a helyzete. Nem nagyon van ott sem lehetőség.



Nem lehetetlen. Érdekes, én 1 éve vagyok kint, szakács végzettséggel, télen még konyhai kisegítő voltam, ma pedig Salzburg egyik 5 csillagos hotelében vagyok szakács, illetve Michelin csillagos séf mellett is dolgoztam.



Lehet itt is munkát találni,csak kell ugye a nyelvtudás.. Tucatjával jönnek ki azok, akik a kánaánt várják Ausztriától, csak éppen németül nem beszélnek, és akkor megsértődnek hogy csak mosogatni vennék fel őket.

2013. okt. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Bumbi 02: Egyről beszélünk. Avendéglátásban,/Abwascher,Roomboy,Spühler/...usw. mindig lesz lehetőség.Én azt mondtam,hogy olyan munkakörökben ahol a helyiek is nagy számmal vannak jelen,illetve elvállalnak,ott azért várni kell,illetve nem biztos hogy minket választanak.Itt nem arról van szó,hogy valaki nem akar dolgozni,vagy nem beszéli a nyelvet. Az úgy gondolom alap.
2013. okt. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!