Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A buta, politikai, gazdasági...

A buta, politikai, gazdasági helyzetet nem ismerő emberek miért rendelkeznek szavazati joggal? Vagy miért ér ugyanannyit a szavazatuk, mint annak, aki ismeri a politikai, gazdasági környezetet?

Figyelt kérdés
2013. aug. 30. 00:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%

Méé?

Te ismered?

Honnan tod?.,.,.,.,.,.Ki Mondta?

-

Na szóval ezért!

2013. aug. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

Én is elvenném pár embertől. Pl aki kiírja hogy "kell-e Ausztriába útlevél?" és hasonlók.

Aki ilyen szinten tájékozatlan az mi alapján szavazna?

2013. aug. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
2013. aug. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

illetve még ennek a kérdésnek a kiírása előtt írták ki.

az ilyennek szó nélkül venném el a szavazati jogát ha van.

2013. aug. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez a demokrácia legnagyobb hátránya, az egyenlő szavazati jog. Ha több az idióta mint a normális, akkor a hülyék irányítanak. Így jutnak hatalomra a mai pártok is.

A helyes megoldás az lenne, ha valamilyen teszthez kötnék a szavazati jogot.

2013. aug. 30. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Például írás tudáshoz?

-

Cigó beáll a rokkant parkolóba, és egy pimasz riporter számon kéri, miért?

RokonVálasz: -JAJJ, hát ő nem tud olvasni drága.....

-

-biztos van jogsija-

(....)

Lehet, hogy képregényből vizsgázott....

:(

2013. aug. 30. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Miért gondolod, hogy az emberek többsége ismeri a politikai, gazdasági környezetet? Csupán elhiszik, amit a kedvenc pártjuk mond nekik. Gazdaságilag a legtöbb ember, végzettségtől függetlenül analfabéta. Sokszor egy parasztbácsi reálisabban gondolkodik, mint egy egyetemista fiatal.
2013. aug. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem is, aki nem érti a rendszert, az ne szavazhasson. Pl. aki cenzusban gondolkodik, az nyilvánvalóan nem érti, szóval ezt most sajnos mindketten buktuk, kedves Kérdező :)


Egyébként pedig:


ad1: A közéleti kérdések jelentős részéhez nem kell érteni. Szigorú büntetések kellenek vagy inkább átnevelő intézkedések? Az eutanázia támogatandó-e? És az abortusz? Az adóztatás teherviselési képesség, "társadalmi hasznosság" vagy egyéb szempont alapján menjen? Ehhez egyszerűen nem lehet érteni, kinek mi tetszik jellegű kérdések.


ad2: A demokrácia lényege abban az egy mondatban foglalható össze, hogy nem én vagyok az Atyaúristen. Tudom, ez sokak számára nagyon szomorú hír, de azért elgondolkodtató. Nem vagyok mindentudó, könnyen lehet, hogy amit hajtogatok, az bizony bullshit, és a szomszéd tudja jobban, aki szerintem egy hülye. Nem tudja senki biztosan az abszolút igazságot, ezért nincs jobb módszer, mint mindenkit megkérdezni.


ad3: Ha cenzust vezetsz be, pl. egy tesztet, akkor azzal megteszed császárra azt a személyt, aki a tesztet összeállítja. Ő nagyon durván képes lenne manipulálni a választásokat.

2013. aug. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Pontosan, a többség csak az általa favorizált párt propagandáját nyeli (legyen az a Fidesz, Jobbik, MSZP stb.). Pedig elég lenne belenézni 1-2 párt programtervébe és lehetne látni, hogy csak parasztvakítás az egész. Amúgy egy átlag embernek nem is kellene annyira beleásnia magát a politikába/gazdasági ügyekbe mint azt sokan gondolják. A normális országokban az embereknek nem kell görcsölni a politika miatt nap mint nap és a TV-t bekapcsolva vagy az internetes oldalakat megnyitva nem a pártok propagandája üvölt a képükbe, maximum a választások idején.

A többség érzi, tapasztalja mi történik, ehhez nem feltétlenül kell közgazdásznak lenni. Amúgy pont a jelenlegi helyzet bizonyítja, hogy nem a politikai és gazdasági ismeretekkel van a gond. Az MSZP-nek és a DK-nak más országokban már nem lenne létjogosultságuk abból adódóan, hogy egyetlen egy szavazójuk sem lenne, mert az emberek tapasztalatból nem szavaznának rájuk. Ennek ellenére az MSZP még mindig él és virul, sőt mi több még szavazótábora is van és persze ott az E2014 is.

Tehát az emberek még a saját kárukon sem tanulnak és vannak olyan emberek akik vissza szavaznák a volt politikai erőket akik első kézből mutatták be, hogy nem kell irányítani egy országot. Ez szerintem csak annyit bizonyít, hogy még hülyébbek vagyunk mint azt sokan gondolják.

2013. aug. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

most kivételesen egyet értek haggarddal


persze, hogy alapjog, hogy valaki beleszólhasson annak az intézménynek a működésébe, amelyiket az adójából fenntartja, de az is igaz, hogy a pusztán csak ezen az elven fenntartott szavazati jog életszerűtlen


erre a problémára jött létre amerikában anno az elektori rendszer, biztos vannak hibái, de szerintem egy hasonlót itt is be kéne vezetni, illetve nem volt olyan rossz a választási regisztráció, kár hogy a fidesznek végül is nem érdeke, és ezért nem lett belőle semmi

2013. aug. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!